Gome: HRA JEDNODUCHÁ I SLOŽITÁ

10. 6. 2007 > Mobilní > Logické

Chcete někdy probírat tajemství života a smrti při čaji s přítelem u hry s triviálními pravidly, ale s neobyčejně těžkou strategií? Pokud se nebráníte místo velké dřevěné desky použití displeje mobilu, máte jedinečnou možnosti si zafilosofovat i zahrát zároveň.

Hra Weichi vznikla v Číně někdy před dvěma tisíci lety. Její popularita rychle rostla, dostávala se do okolních zemí a stala se mimořádně oblíbenou v Japonském císařství. V zemi vycházejícího slunce ji přejmenovali na Go a zařadili mezi tři nejposvátnější hry, které představují člověka ve třech základních životních postojích. Go je boj člověka sama se sebou, v Go se buduje, nikoli ničí. Cílem je překonat sama sebe.

Zkušení hráči si zvolí desku o 19x19 liniích, ovšem pro ty méně zdatné je dobré začínat na deskách 9x9 nebo 13x13. Pokud jste si jistí, že má váš soupeř větší herní schopnosti, a přesto s ním chcete zažít vyrovnanou partii, pak ho zatižte handicapem. A souboj začíná. Vašim úkolem je získat co největší území. Pokud některý z hráčů obklíčí kameny druhého, ty jsou následně odebrány. Ve specifických situacích se uplatňují další pravidla.

Gome na mě silně zapůsobilo i ve své miniaturizované podobě, skvěle se hodí například k drobným turnajům na plánech 9x9. Škoda jen, že trial verze po jedné hodině končí. Gome se dá považovat za výborné převedení tradiční asijské hry do Java podoby, chybí už jen přiložené haiku.

KOMPATIBILITA:

Všechna J2ME zařízení.

 


Autor: Martin Pírko

  • Trialware - Software, který je možno bez jakéhokoliv omezení verzi používat (hrát) po omezenou dobu. Po vypršení této doby se můžete rozhodnout, zdali si zakoupíte aktivační klíč – software však do doby zakoupení plné verze nebude funkční. Často bývá označován také jako Trial.
95%
hodnocení
redakce
35%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(124.9 KB)
1173×

  • Operační systém: Java
  • Hardware: Procesor: Midp2
    Operační paměť: Mobil
    Grafická karta: Mobil

Joystickem hledáte vhodné místo pro vložení ishi (kamenu) a poklepáním na něj ho vložíte. Jinak používejte funkční tlačítka.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo