Gem Ball: EGYPTSKÝ ARKANOID

15. 12. 2007 > FreeHry > Ostatní

Kdo nezná Arkanoid, ať zvedne ruku. A že vás už jeho milionté klony nebaví? Není se čemu divit. Avšak na poli volně šiřitelných her se nyní objevil nový a nutno dodat, že zábavný kousek. Zavede vás až do země bájných faraónů, do vyprahlého Egypta s celou řadou překvapení. Odmítnete?

Historie Arkanoidů sahá hodně do minulosti. Do dob počítačového pravěku, kdy na Zemi vládly ještě ZX Spectrum, Atari a podobně. Přesto se vývojářům zaryly do hlavy tak, že ještě dnes vycházejí nové předělávky.
Jako u každého Arkanoidu půjde i nyní o to, abyste za pomoci plošinky a míčku rozbili vše, co se na herní ploše nachází. Aby to nebylo tak lehké, najdeme zde na rozdíl od klasických zdí a dalších objektů, které lehce zboříme jednoduchým kontaktem s míčkem, také vylepšené. Ty jsou například železné, nebo poskládané do výšky. Pro zdolání těchto překážek se musí mnohdy využít bonusů, které padají z vámi zničených věcí. Za zmínku stojí: laser, kovový nebo lávový míček, nebo také zvětšení plošinky. Za to vše, po odehrání určitého úseku hry, dostanete egyptský artefakt, kterým se můžete během hraní kochat, jelikož se bude tyčit na kraji herní plochy.
Hra překvapí svou 3D grafikou, která není u tohoto žánru nijak obvyklá. Objekty jsou hezky vymodelovány, avšak mohly by být ještě lepší. Nenajdeme zde pouze hranaté zdi, ale také lasery, ankhy i artefakty egyptských bohů v nejrůznějších tvarech. Vše je osazeno povedenými texturami, které dávají věcem život. Grafika ostudu nedělá, ba naopak. Co se týče hudby, můžu říct, že autoři nešlápli vedle. Střídá se několik melodií s egyptským podtextem, který se do prostředí hry velmi hodí a příjemně se poslouchá.
Hra se nám představila v poměrně dobrém světle. Překvapila technickým zpracováním i nápadem, který do ni autoři vložili. Je to stále ten starý Arkanoid, jak ho známe, avšak vylepšen mnohými inovacemi. Teď už je jen na vás, zda-li se do této hry ponoříte a pokusíte se objevit její kouzlo.
(!) Jedná se o shareware verzi. Můžete hrát plnou hru, ale pouze po dobu jedné hodiny.

 • + Grafika
 • + Hudba
 • + až 150 levelů
 • - Shareware


Autor: Vladislav Burian

 • Shareware - Software s omezenými funkcemi, který je možno volně distribuovat. Po ozkoušení se může uživatel rozhodnout, zdali zaplatí cenu programu, nebo se registruje.
75%
hodnocení
redakce
90%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(13 MB)
1559×

 • Operační systém: Win 9x, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 700 MHz
  Operační pameť: 128 MB RAM
  Grafická karta: 64 MB

K ovládání plošinky i střílení je potřeba myš


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo