Frikik: K VOLNÉMU PŘÍMÉMU KOPU SE POSTAVÍ...

15. 1. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Chcete si zlepšit fotbalovou techniku a v klidu u svého počítače si natrénovat volné přímé kopy? Pak není nic jednoduššího, než sáhnout po velmi zajímavé hře Frikik, na kterou vám nyní přinášíme recenzi.

Přiznejme si, že fotbal je pravděpodobně jednou z nejoblíbenějších her – a to i na počítačích. A spousta z nás si také mezi fotbalisty našla své vzory. Kdo by tedy nechtěl dávat góly jako Andrea Pirlo nebo Tomáš Rosický? Jenže za tím vším je tvrdý trénink a dřina.
U hry Frikik je to ale jiné – můžete vsiťovat podobně krásné góly, a to bez větší fyzické námahy.

V ní se totiž ujímáte úlohy hráče, který z různých vzdáleností a pozic cvičně střílí přímé kopy. V brance sice chybí gólman, ale to není pro samotný nácvik až tak důležité. Hra se ovládá kompletně myší a po chvíli si ovládání oblíbíte. Nejdůležitější je nastavení směru a síly kopu, výšky a také rotace. A právě díky ní můžete střílet šajtlí třeba jako již zmíněný český kapitán. Jediné, co bych ovládání vytknul, je nutnost po každém kopu klikat na tlačítko Continue – nějaká klávesová zkratka by byla určitě lepší, ale to je jen maličkost.

Každý kop je poté ohodnocen určitým počtem bodů podle toho, jestli míč skončil v síti, popřípadě v jaké její části. Navíc potěší opakovaný záznam, který můžete samozřejmě i přetáčet a pouštět zpomaleně nebo také ukládat a poté si znovu a znovu vychutnávat skvělý fotbalový okamžik.

Co se týče vizuální stránky, tak mě hra zaujala, a to především díky věrnému zpracování hráče při střele. K tomu hraje i poměrně vhodná hudba. Proto jste-li fanouškem fotbalu nebo si jen chcete zpestřit odpoledne, mohu hru Frikik vřele doporučit.
  • + nápad
  • + zpracování
  • + pro fanoušky zábavné
  • - časem stereotyp


Autor: Jan Pillár

75%
hodnocení
redakce
64%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4.7 MB)
1455×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor: 500 MHz
    Operační paměť: 128 MB RAM
    Grafika: DirectX 7.0

Pomocí myši, levé tlačítko horizontálně pro šajtli daným směrem, levé tlačítko vertikálně pro výšku kopu, pravé tlačítko myši pro nadhození míče do vzduchu, stisknutí levého tlačítka pro potvrzení nebo střelu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo