Friendly-Strike 3 – přátelská řežba

23. 10. 2008 > FreeHry > Onlinové/MMO

Pakliže již dlouho bažíte po zábavné hře, kterou byste si mohli užívat společně s přáteli, máme pro vás dobrou zprávu. Před nedávnem vyšel třetí díl Friendly-Strike a přinesl s sebou mnoho zajímavých změn. Dokáže se však postavit vedle takových her, jako jsou například Bulánci? Neváhejte a čtěte dále.

Na světlo světa vyšlo již mnoho herních legend na podobné téma. Bulánci, Worms, Liero. To je jen malý výčet her, které i přes svou jednoduchost zaujaly spoustu pařanů. Získali si úspěch zejména díky tomu, že byly určeny pro více hráčů, neboť ve více lidech na designu a grafice až tolik nezáleží. Důležitá je zábava a právě v ní by se Friendly-Strike 3 leckdy mohl těmto titulům rovnat.

Friendly-Strike 3 oproti svým předchozím dílům vylepšil pár věcí. Rozšířil arzenál zbraní, editor map, již tradičně dosáhly velkých změn i motivy prostředí a dočkali jsme se také touženého multiplayeru.

Hra je určena až pro čtyři hráče, ovládání je však v takovém případě dost krkolomné. Nasoukat osm dlaní na jednu klávesnici je mnohdy dost obtížné. Pokud však nemáte přátele po ruce, můžete zkusit snadno dostupné hraní po internetu, či si ozkoušet hru proti počítači, která nabízí celkem až 4 úrovně obtížností.

Cílem hry pak není nic jiného než přežít. Často bývá tato hra označována jako 2D verze Counter Strike. Kdo to tvrdí, není daleko od pravdy. Stejně jako v Counter Striku i zde začínáte s malou startovní částkou, která počáteční výběr omezí jen na různé typy pistolí. Čas od času uškudlíte něco navíc a budete si moct obstarat něco mnohem lepšího. Konec konců na výběr máte až 38 zbraní. Když budete mít štěstí, do arzenálu se vám dostane i jedna z deseti speciálních zbraní, které dokáží účinně okořenit hru.

Ovládání je plně volitelné a sčítá jen pár tlačítek. Zaměřování je však vyřešeno dost neohrabaně. Jedná se o hru pro více hráčů, tudíž je zde absence myši a otáčení mířidla pomocí klávesnice je pomalé a nešikovné. Přesto není příliš těžké si na to zvyknout.

Grafické zpracování je příjemné a jednoduché, proto nečekejte žádné našlapané efekty. Hra však nabízí celkem 17 rozmanitých prostředí a nespočetné množství map. Nechybí ani editor, takže pokud vás přiložené mapy náhodou omrzí, můžete si vytvořit vlastní.

 

Už při prvním spuštění váš mozek naladí na skutečně akční notu velmi příhodnou hudbou. Bohužel však při samotné hře jste někdy nuceni poslouchat cinkání vánočních zvonečků a takové melodie, při kterých snad jen stěží máte chuť zabíjet.


Friendly-Strike je synonymem pro zábavu. Nostalgickou pitelovou grafiku přebíjí svižnou akcí a slušnou hratelností. Bohužel se však musíme prokousávat trochu krkolomným ovládáním. Avšak v porovnání s ostatními kvalitami hry budete ochotni tento malý nedostatek překousnout. Pozvěte k sobě pár přátel a určitě hru ozkoušejte. Užijete si spoustu zábavy a nebudete litovat.
  • + Multiplaer
  • + Svížná akce pro více hráčů
  • + Rozsáhlý arsenál zbraní
  • - Krkolomné ovládání
  • - Hudba


Autor: Michal Roch

  • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
90%
hodnocení
redakce
81%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo