Stargate… 20%
Stargate 2015 - týme, ozvěte se! (25 KB)
V tuzemsku jeden z nejoblíbenějších seriálů Hvězdná brána, respektive v originále Stargate, se prokousala do nové textové freeware hry s českým původem, kterou vám v této recenzi představíme. Není nač čekat - "otevřít Iris, čtenáři pozor ... vyrážíme!"
Virtua… 60%
Virtua School: VTIPNÁ TEXTOVKA (55.5 KB)
Jednoduchost a výborný humor jsou hlavními rysy této textové hry. Pokud máte špatnou náladu a chcete se rozptýlit, neváhejte a zkuste ji. Rozhodně se skvěle pobavíte a možná i obohatíte své znalosti anglického jazyka.
Ekolog:… 90%
Ekolog: ZA EKOLOGII! (2.4 MB)
Textovky jsou téměř mrtvé, o tom se diskutuje už dlouho. Avšak do rukou se mi dostalo dílko, které daný fakt naprosto popírá. Boj za ekologii, častější využívání proklínané MHD a zajímavý pohled na politické snahy – to vše ve strategické textovce. Za ekologii!
Empire… 35%
Empire State Rescue: ZA AMERIKU! (104.4 KB)
Také už jste pěkně dlouho nehráli žádnou textovku? Dnes vám jednu přinášíme, takže nažhavte vaše textové buňky uschované v hlavě. Pokusíte se totiž zabránit teroristickému útoku na Empire State Building!
Ten Little… 72%
Ten Little Indians: ŠKOLA HROU (4.6 MB)
Říkáte si, že se u nás již dlouho neobjevila žádná textovka? Pokud ano, vězte, že dnes jsme si pro vás jednu takovou připravili. A nejde o textovku jen tak ledajakou. V čemže spočívá její ojedinělost?
BARman 73%
BARman (155.6 KB)
Dnes tu pro vás máme opravdovou specialitku v podobě nezvyklé dvojrecenze. Z ní vám hned bude jasné, že výsledné hodnocení her je vlastně ryze subjektivní názor recenzenta a nemůžete se tedy divit, že se vám občas to, či ono nezdá... Každopádně na vás čekají hektolitry PIVA - tekutého chleba národa našeho! Příjemnou zábavu!
The Madness… 30%
The Madness at Secondary Technical School (716.8 KB)
Štve vás škola? Profesoři prudí a ve školní kantýně je věčně vykoupený váš oblíbený multivitamin? Testy vámi napsané jsou více červené než modré? Tak teĎ si pojďte zahrát hru, ve které se postavíte do role největšího záporňáka ze všech možných – stanete se šíleným kantorem!
Fuckstory… 75%
Fuckstory 3: Gimpl (575.5 KB)
Utekla už nějaká doba od vydání poslední hry ze série Fuckstory a konečně se objevuje další díl, který se honosí názvem Fuckstory 3: Gimpl. A stejně jako v případě dvou předešlých dílů je celý počin doslova prošpikován černým i jiným humorem!
Usáma… 15%
Usáma bin Ládin a 40 talibanců (1.2 MB)
Usáma bin Ládin a 40 talibanců je humorná textová hříčka, díky níž se postavíte do čela protiteroristického komanda a vydáte se napospas osudu do pevnosti Tora Bora, ve které dle všech dostupných informací ona hlava celosvětové teroristické sítě Al-Kajda sídlí. Ponořte se do hlubokého pátrání plného zvratů a přestřelek, stačí jen kliknout.
TOM3K[H4CK3R]:… 45%
TOM3K[H4CK3R]: Jen jeden den v redakci (272.4 KB)
O tom, že redaktoři opravdu nevedou bohémský život, jak by se patrně mohlo zdát, vás dozajista přesvědčí dnešní textová hra s libozvučným jménem TOM3K[H4CK3R]: Jen jeden den v redakci. Jak správně tušíte, vtělíte se do role prostého redaktora vznikajícího herního magazínu a vašim úkolem je…přežít jeden z mnoha dnů. Chcete odtajit strasti a slasti tohoto nepříliš běžného, avšak nezbytně nutného povolání? Čtěte dál.
Nostalgia 91%
Nostalgia (409.6 KB)
David “Kapr“ Havlíček je takřka herním guru v oblasti freewarových textovek. Jeho dalším počinem je Nostalgia, která –jak již název napovídá- se bude nést v nostalgickém podzimním duchu. Je to celkem rapidní změna oproti komické sérii FuckStory, ovšem o legrační prvky i přes pochmurnou atmosféru rozhodně nepřijdete. Nostalgia je totiž jedna z nejlepších textovek u nás!
Normal… 68%
Normal School Day : Houby (54.3 KB)
Textové hry neodmyslitelně patří k české freeware scéně. Čím si zasloužily hráčovu přízeň? Grafikou rozhodně ne, tak čím? Nebudu vás déle napínat, byl to příběh…ano příběh. Vždy oplýval nutnou dávkou originality, často obsahoval komické situace a místy byl naopak smutný. Dnešní hra nebude nijak extrémně vybočovat z řady. Tak tedy Normal School Day : Houby je tu a představí se vám v celé své kráse.
Psycho… 81%
Psycho Hazard (75.5 KB)
G++ je parádní programovací jazyk. Je to zjednodušená verze C++ s minimem příkazů. V tomto jazyku vzniklo hodně textovek. Ta která jistě stojí za řeč, je určitě hra Psycho Hazard. Čeká na vás 20 zákeřných otázek a napínavý příběh, který vás chytne a nepustí. Toto je Psycho Hazard...
Mise Škorpion 71%
Mise Škorpion (319.5 KB)
Textovek v Quick Basicu je spousty. Mise Škorpion se odehrává v době 3. světové války. Vy se vžijete do role generála. Ve hře se prolínají styly jako adventura, strategie a akce. No, zní to docela dobře. A co vy? Zavzpomínáte na staré dobré textovky?
Fuckstory… 62%
Fuckstory 2: Škola je kráva (369.7 KB)
Zhruba po půl roce tu máme druhý díl známé textové hry, která tentokrát nese název Fuckstory 2: Škola je kráva a pochází stejně jako díl předchozí od Davida Havlíčka. Opět se setkáme se skvělým humorem v payneovském stylu a již samotný podtitul hry - "Další rok v devítce aneb tunel lásky." - něco napoví. Chcete-li si tedy vyzkoušet tuto hodně netradiční textovou hru, čtěte dále.
Dallas 60%
Dallas (367 KB)
Určitě jste i vy zažili dobu, kdy se na televizní obrazovky dostávali první americké telenovely a mezi nejúspěšnější z nich patřil bezesporu právě Dallas. A nyní tu pro vás máme stejnojmennou textovou parodii na tento mnohými milovaný a jinými zatracovaný příběh naftařské rodiny Ewingové, v které se vžijete do role Raye Crabse.
Playboy 70%
Playboy (157.3 KB)
Jedna z nejlepších a jistě i nejoblíbenějších českých textových her je bezpochyby právě dnešní hříčka Petra Říhy Playboy, která se svého času hrála doslova po celé republice. V této volně šiřitelné a i mírně erotické textové adventůrce se vžijete do role sličného mladíka a vaším úkolem nebude pochopitelně nic jiného, než si obtočit kolem prstu co nejvíce krásných děvčat.
MUP 65%
MUP (901.8 KB)
Vážení pařani, vážené pařanky. Milí uživatelé PéCé. Váš oblíbený web s plnými hrami, nesoucí název Freehry.cz, si vám dovoluje představit tuzemský herní softwarový produkt "MuP: Podivná hra". Pohodlně se usaďte u svých mašinek a začtěte se do následujících řádků.
Belegost 74%
Belegost (31.5 KB)
Další, již přes deset let starou, avšak i tak docela kvalitní textovou hrou je právě dnešní Belegost od týmu CybexLab. Máte-li chuť dostat se do Tolkienovi Středozemě v Druhé věku a řešit podivnou záhadu ukradeného diamantu Alquamír, pak tento titul určitě vyzkoušejte.
Angband 82%
Angband (524.3 KB)
S opravdu nezvyklým titulem, který asi většinu z vás náležitě překvapí, přicházíme dnes a jedná se o hru Angband. Ta si bere námět ze slavné Tolkienovi trilogie Pána prstenu a jako zástupce jedné z ras budete muset putovat Morií, sbírat její bohatství a utkávat se s jejími obyvateli.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z