Plan It… 75%
Plan It Green - zelené město (68 MB)
Superčisté ekologické město, kde najdete zeleň, kam se jen podíváte? To není hudba vzdálené budoucnosti zatím nakreslená na plánech stavebních společností. Tohle je Plan It Green.
Pahoda… 55%
Pahoda Tower Defense - nikdo nesmí projít (10.5 MB)
Země Pahoda je v nebezpečí, nepřátelské hordy se snaží dostat do jejího nitra, kde hodlají plenit a zasévat zlo a beznaděj. Řádně opevněte jedinou přístupovou cestu v pohraničí a nenechte je projít.
Pandemic… 65%
Pandemic 2 - zkáza lidstva (4.2 MB)
Jsou moderní nemoci ná váš vkus až příliš slabé? Pak není žádný problém vytvořit si svůj vlastní smrtící virus či bakterii a už jen sledovat, jak se šíří po celém světě. A možná zjistíte, že ani tyto malé potvůrky to nemají proti lidstvu vůbec jednoduché.
Planetoid… 65%
Planetoid - hominidé ve vesmíru (8.2 MB)
Domovská planeta Hominidů byla zničena ve chvíli kdy vyrazili zkoumat okolní vesmír. Aby toho na ně nebylo málo, navíc potkali nepřátelskou rasu, která se je chystá zničit. Podaří se vám zachránit Hominidy a zničit jejich nepřítele?
Planetoid… 70%
Planetoid 2 - nebezpečný vesmír (9.2 MB)
Pokračování vesmírné strategie Planetoid se drží osvědčeného principu zavedeného v předchozím dílu a navrch přidává nové prvky a možnosti. Hominidé mají konečně šanci řádně dobít vesmír, ten skrývá jiné rasy a další, často nemilá, překvapení. Pojďme společně nahlédnout pod vesmírnou pokličku.
Priority:… 80%
Priority: Survive - stratégové, třeste se! (64 MB)
Není tomu zas tak dávno, co jsme vám zdarma přinesli legendární C&C Red Alert. Dnes recenzovaná 2D real-timeová strategie sice nedosahuje takových kvalit, ale i přesto má velký potenciál vás zaujmout. Proto neváhejte a oblečte si uniformu, protože lidstvo vás potřebuje!
Power… 80%
Power Republic: STRATEGICKÉ ORGIE? (3.6 MB)
Ne vždy se vyplatí dávat na první dojem. Dnešní dílko je toho dokonalým příkladem. Nejde cestou dechberoucí grafiky, vybroušené fyziky, nebo geniálního nápadu. Odvíjí se naprosto jiným směrem. Cestou hratelnosti. A poměrně se mu daří…
Prytorian… 87%
Prytorian Defender: ROZSÁHLÝ TOWER DEFENSE (16.3 MB)
V posledních měsících si nešlo nevšimnout záplavy flashových her na téma Tower Defense. Jedná se o vskutku návykovou věc, proto se tu teď setkáváme u recenze na freewarový, velmi rozsáhlý remake. Tuto pozvánku zkrátka nemůžete odmítnout.
Pizza… 91%
Pizza Business: NETYPICKÁ STRATEGIE (1 MB)
Chcete se stát majitelem pizza restaurace? Pokud ano, máte jedinečnou příležitost, a to ve hře Pizza-Business. Budete dělat prakticky vše - nakupovat přísady, veškerý nábytek, přijímat nový personál a podobně.
Poselství… 68%
Poselství Trůnu (8 MB)
Další velice známou českou textovou strategií je i dnešní hra Fenix Teamu, Poselství Trůnů. Nejedná se sice o nic nového a hra pochází již z roku, léta páně 2000, nicméně i přesto si dokázala získat poměrně velkou přízeň hráčů a zvláště její hratelnost vás k ní připoutá a nějakou dobu ještě nepustí.
Penguin… 64%
Penguin Command (1.9 MB)
Už když jsem si poprvé zahrál hru s názvem Penguin Command, bylo mi jasné, že něco podobného jsem už kdysi viděl. Bylo tomu opravdu tak, jedná se už kdoví o kolikátou předělávku známé atárkovské klasiky. Na začátku si můžete vybrat jeden ze dvou módů – klasický styl či arkádní. Váš úkol je dále ve hře jednoduchý - pomocí tlačítek myši (všech tří, pokud tedy tři máte;) ovládáte raketové základny, které mají k dispozici určitý počet raket, kterými musí ničit nepřátelské střely, jež se pokouší ničit vaše města. Musíte tedy vědět, kdy vypálit tak, aby vaše raketa zničilo co nejvíce nepřátelských střel, musíte se naučit dobře taktizovat a odhadovat vzdálenost tak, aby váš protiútok byl co nejúčinnější. Grafické zpracování nepatří mezi to nejlepší, co se dá v dnešní době vidět, ale myslím, že pro naše účely to dokonale postačuje.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z