Dark Oberon:… 80%
Dark Oberon: WARCRAFT ZADARMO! (29.1 MB)
Možná už se trochu moc opakuji, ale prostě je to tak - kvalitních freewarových strategií vskutku nenajdete mnoho. Proto opravdu povedenou strategii s pěknou grafikou a inspirací legendárním Warcraftem II - Dark Oberon - nesmíme nechat bez povšimnutí!
Mesto:… 65%
Mesto: STAŇTE SE STAROSTOU (1.6 MB)
Napadlo vás někdy, jaké to je několik let zastávat funkci starosty? Bude město pod vaším vedením rájem na zemi, nebo spíše hrůzou pro všechny obyvatele? Rozhodnutí je jen na vás. Stahujte dnešní hru a vyzkoušejte si vše na vlastní kůži!
Ore No… 85%
Ore No Ryomi 2: HOSPODO, PIVO! (5.9 MB)
Chtěli jste někdy vlastnit hostinec, zdravit při příchodu stálé zákazníky a vyhazovat ožralce? Právě teď se můžete stát panem restauratérem se všemi výhodami i povinnostmi tohoto řemesla. Budete točit pivo, připravovat nachos, lít omáčku na salát a možná si také něco vyděláte – aspoň virtuálně.
King of… 75%
King of the Hill: BRAŇTE HRAD (1.1 MB)
Váš hrad je v nelítostném obležení nepřátelskými jednotkami, které neprokazují sebemenší známku lítosti, nic je prostě nezastraší. Dokážete jej bránit do posledního může? Vrhněte se společně s námi do víru středověkých bojů. Zábava do každého počasí se hold v dnešních dobách cení…
The Strategist:… 80%
The Strategist: KONEČNĚ STRATEGIE (6.7 MB)
Patříte-li k zarytým stratégům, jistě vám před lety neunikla hra jménem Z, založená na originálním boji o mapu rozkouskovanou na teritoria. Dnes tu máme něco podobného a, i když je The Strategist strategie tahová, na akčním spádu jí to nijak neubírá.
LinCity:… 80%
LinCity: BUĎTE STAROSTOU (846.8 KB)
Znáte legendární Simcity? Určitě ano. Jestli se vám tato dnes už stařičká strategia líbila, bude se vám jistě stejně tak líbit i její opensource klon. Pokud je vaším životním snem stavba vlastního města a zvyšování daní, určitě nepřehlédněte ani dnešní LinCity.
Samurai… 75%
Samurai Blades: NA POLÍCH SMRTI (6.8 MB)
Kodex cti… ostré katany a wakizashi… vše je připraveno k boji, k prolití krve, čeká se jen na císařovu úklonu. Slunce pomalu stoupá a brnění rudnou v předtuše krve. Všichni jsou nehybní, jak to po nich požaduje tradice. A pak to začne… bude se umírat ve jménu pravého samurajství.
I of the… 98%
I of the Enemy: Ril´Cerat: VYNIKAJCÍ RTS (70.5 MB)
Tenhle začátek článku už mě sice dost nudí, ale je to tak - strategií nemáme, v našem utopickém světě, kde je všechno všech, nazbyt. Nedávno jsem recenzoval skvělou Missionary, což je ale spíše výjimka. Ale I of the Enemy předčí tuto bezesporu vynikající hru neuvěřitelným způsobem! Však uvidíte...
Glest… 96%
Glest 1.0.9. : JAKO WARCRAFT 3 (38.8 MB)
Glest vypadá na první pohled jako naprosto dokonalá strategie. Skvělá grafika a propracovanost jsou zřejmé hned pří jejím prvním spatření. Jaké to ale asi bude při pohledu druhém, třetím a čtvrtém?
Missionary:… 80%
Missionary: KONEČNĚ RTS (9.4 MB)
Náboženské spory a války jsou velkým problémem. Dnes se však na tyto konflikty podíváte s nadhledem. A to doslova, protože tu pro vás máme parádní realtimovou strategii! Kdo se ve freeware trochu orientuje, určitě ví, že kvalitní strategie se jen tak nevidí. Pusťte se do ní!
Anakin´s… 88%
Anakin´s Castle Duels (3.3 MB)
Při prohlížení seznamem uveřejněných recenzí na freehry.cz jsem nenašel jedinou hru od našeho předního freewarového programátora, Anakina77. Rozhodl jsem se vzít zákon do svých rukou a vše napravit :-).
Trójská… 69%
Trójská válka (16.5 MB)
Když vyplul král Meneláos s mocným zástupem loďstva dobýt Tróju, netušil, že odpor bude tak veliký. Proto se rozhodl přichystat lest. Postavili velkého dřevěného koně a do něj uschoval skupinu bojovníků. Nechal ho před branami města jako dar za vítězství. A jak se říká; darovanému koni na zuby nehleď. Podíval jsem se však na zoubek téhle 3D české strategii. A jak dopadla se dočtete v této recenzi...
Medieval… 79%
Medieval Clash (1 MB)
A je to tu. Středověk se vrací. Ostré meče, tvrdé štíty, rychlí jezdci na koních a hlavně dva znepřátelené hrady, které proti sobě využijí jakékoliv dostupné prostředky, aby zlikvidovali jeden druhého. To je Medieval Clash. Válka v plném proudu!
Snowbattle 55%
Snowbattle (382 KB)
Máte rádi primitivní hry? Myslíte si, že jste již všechny hráli? Tak to zcela jistě neznáte společnost Icegames, která je na podobné tituly přeborníkem. Rozhodně to není myšleno ve zlém. Existuje přeci známé rčení: v jednoduchosti je síla.
X-Force:… 92%
X-Force: Fight For Destiny (6.8 MB)
Jste milovníkem opravdu skvělých strategií? Získala si vaše srdce legendární série X-COM a její české pokračování UFO? Pokud ano, tak dnes nastal váš štastný den. Nabízíme vám to nejlepší, co se ve světě freeware strategií kdy zrodilo. A věřte, že v mnohém daleko předčí všechny díly X-COM! Přivítejte... X-FORCE!
Simutrans:… 90%
Simutrans: TRANSPORT TYCOON ZDARMA (9.4 MB)
Pamatujete si ještě na slavnou pecku Transport Tycoon? Osobně jsem u této hříčky strávil mnoho probdělých nocí. Stavěl jsem koleje, pouštěl sem z dep autobusy, spojoval města a plnil nejrůznější zakázky. Projekty mostů přes moře, obrovských tunelů aj. si můžete užít v tomto free remakeu.
Battle… 85%
Battle for Wesnoth (32.8 MB)
Strategických her je na poli freewaru jako šafránu a proto vám dnes přinášíme jednu vynikající ukázku z tohoto skoro upadajícího odvětví. Pokud strategickou hrou nikdy nepohrdnete, vrhněte se na recenzi a udělejte si svůj obrázek sami.
Stronghold… 88%
Stronghold 2: Castle Attack (3.6 MB)
Orientujete-li se alespoň trochu ve strategiích, jistě vaší pozornosti neuniklo německé komerční dílko Stronghold, které slavilo nemalé úspěchy. Není proto divu, že oznámení druhého dílu udělalo v řadách hráčů veliké pozdvižení. Pro zkrácení dlouhé chvíle nám autoři připravili takovou malou ochutnávku ze Stronghold 2!
Gate88 96%
Gate88 (12.6 MB)
Obyčejné strategie ve freeware skutečně moc k vidění nejsou. A neobyčejné? Ve freeware? No možné je všechno, takže tady dnes jednu takovou opravdu máme. Můžete se štípnou, zkusit zavřít a zase otevřít oči nebo zrestartovat počítač, ale toto skutečně není sen! Přichází totiž Gate88. A jestli je stejně tak dobrá jako vzácná? To zjistíte v recenzi...
Starosta… 60%
Starosta 2 (2.1 MB)
Jedna louka, dvě zkřížené silnice, pár stromů v okolí, obecní úřad a pár šupů do začátku…z tohohle „ničeho“ jde postavit prosperující město? Jestli máte chuť na trochu „adrenalinových“ investic, tak to zkuste a staňte se starostou. Volební heslo: „Znovu, podruhé a lépe!“
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z