Clonk… 80%
Clonk Endeavour - originalita a preciznost (62 MB)
Dříve komerční hra Clonk Endeavour vám nabídne opravdu originální strategii míchanou s arkádou a závanem plošinovky.
Command… 97%
Command & Conquer: Tiberian Sun GOLD - legendární RTS (1.2 GB)
Není tomu úplně tak dávno, kdy se kolos jménem EA rozhodl potěšit hráče uvolněním prvních dvou dílů Command and Conquer volně ke stažení. Pánové ze zámoří se rozhodli pokračovat v uvolňování dalších dílů, a tak jsme se nyní díky chystanému C&C4 dočkali dle názorů mnohých nejlepšího dílu celé série – titulu Tiberian Sun včetně oficiálního datadisku Firestorm.
Cosmic… 65%
Cosmic Invaders - nepřátelské divize útočí (512 KB)
Mimozemské divize nepřátel se vskutku rychlým způsobem blíží nebezpečně k Zemi. A jak už to bývá, jste jediný, kdo může tuto invazi přerušit. Jediný způsob jak zachránit naši planetku je rozmístění a hlavně výběr jednotlivých věží a kanónů.
City Of… 80%
City Of Rauma - sen každého budovatele (11.6 MB)
Přestože ty nejúspěšnější hry bývají zpravidla destruktivního charakteru, některé lidi baví mnohem více něco budovat či vytvářet. Právě díky těmto lidem se stalo SimCity legendou a právě tihle lidé si jistě užijí podobný titul s názvem City Of Rauma.
Command… 91%
Command & Conquer: Red Alert - rudý poplach zdarma! (1 GB)
Není to dávno, co společnost EA uvolnila ke dvanáctému výročí existence série Command & Conquer první díl tohoto asi nejlepší klonu Duny 2 zcela zdarma. Rok se s rokem sešel a máme tu další díl taktéž zadarmo – a nejedná se o nic menšího než Command & Conquer: Red Alert! Bouchněte šampaňské, RTS nářez začíná.
Caveman… 75%
Caveman Craig: CESTA DO PRAVĚKU (7.2 MB)
Říká se, že lidé byli v době kamenné intelektuálně na úrovni asi dnešního tříletého dítěte. Přesto se však postupem času dokázali vyšvihnout až tam, kde je lidstvo nyní. Co takhle okusit inteligenci pravěkého člověka na vlastní kůži? Pod tlapu se vám dostane rovnou celá smečka svalnatých individuí se slovníkem omezujícím se na „Uaaaa“ a „Hmmmm“!
Cubesis… 70%
Cubesis – hněv bohů (3.4 MB)
Máte rádi všechno jednoduché? Pak vás Cubesis jistě potěší. Nadějný soutěžní projekt se dočkal v letní soutěži Velkého Chytráka devátého místa. Pojďte tedy s námi okusit, jaké to je obývat zeměkostku.
Command… 90%
Command & Conquer Gold: LEGENDA ZADARMO (828 MB)
Command and Conquer v gold verzi a zdarma! Zbláznili jsme se? My ne, to EA Games! K dvanáctému výročí této skvělé strategické série byl totiž uvolněn první díl k bezplatnému stažení a my vám přinášíme jeho recenzi. Stále nevěříte, že nejsme blázni?
Capture… 65%
Capture To Conquer: DOBYJTE ZEMI ČTVERCŮ (768 KB)
Potřebujete si jen tak občas zaválčit a dobýt cizí území? Pokud trpíte touto nemocí, postihující jinak povětšinou milovníky strategických her, máme pro vás jednu tahovou chuťovku až pro čtyři hráče. Capture To Conquer se trochu podobá Diplomacii či Risku, ale je jednodušší, což může být výhoda.
Crown… 70%
Crown and Cutlass: PIRÁTSKÁ AKCE! (7.7 MB)
Máte rádi staré dobré Pirates!? Crown and Cutlass je titul, který z této klasiky silně čerpá. Chcete si na pirátské lodi obeplout celý Karibik, zkusit si šermířské souboje nebo si jen tak bloumat po moři a hledat ztracený poklad? V Crown and Cutlass to není žádný problém!
Castle… 93%
Castle Defender: VYCHYTANÁ RTS (10.5 MB)
Castle Defender je typickým příkladem přísloví, že v jednoduchosti je síla. Nabízí tak primitivní a klasický koncept, až hanba. Přesto je to však počin neskutečně zábavný a dobře zpracovaný. Nečekejte ani minutu, tenhle titul je jako pitbul- chytne a nepustí!
C-evo:… 96%
C-evo: FAMÓZNÍ STRATEGIE (2.1 MB)
C-evo vychází ze známé strategie Civilization. Současné podání je však obohaceno o řadu vylepšení v podobě dokonalejší umělé inteligence, nebo opravených konstrukčních chyb. Troufám si říct, že tato hra může s ledovým klidem útočit na pomyslný trůn ve svém žánru za letošní rok.
Cry Havoc:… 60%
Cry Havoc: Test of Faith: ŠACHY S RYTÍŘI (4.7 MB)
Tahová strategie ze středověku s obrovským počtem jednotek, editorem misí a podporou multiplayeru - a všechno zadarmo. To je Cry Havoc: Test of Faith. A že tento výčet vypadá zajímavě? On tak nejen vypadá, on zajímavý je! Zkuste si právě nabízenou hru, třeba nebudete litovat.
Castle… 65%
Castle Defender: BRAŇTE MĚSTO (11.1 MB)
Vaše město je v ohrožení, horda nepřátel na vás za chvíli zaútočí. Braňte se a postavte mu skvělé opevnění, udělejte z něj nedobytnou tvrz. To vše v zajímavé realtimové strategii s docela hezkým 3D zpracováním.
Control… 60%
Control Tower SFO: MOC NAD LETADLY (933.9 KB)
Toužili jste někdy po tom rozhodovat o stovkách životů? Chtěli jste pracovat usazeni v koženém křesle za obrovské peníze? Máte rádi letadla? Dnes se uvelebíme za radar oblasti jihozápadu USA a budeme navigovat tu spoustu Boeingů i jiných strojů na jejich strastiplných cestách nad mraky.
Cyklon 76%
Cyklon (1.7 MB)
Poměrně dlouho o sobě nedal znát český herní tvůrce říkající si Tatko, který stojí třeba za hrami Transformer, Planeta příšer 1, 2 či Fantazie pod vodou, a až teď k nám přichází jeho nová strategická jménem Cyklon. A o co v ní především jde? Hlavně o létání vrtulníkem a záchranu záchranu životů nebohých trosečníků, kteří uvízli na ostrovech.
Chart… 68%
Chart Wars (262.1 KB)
Máte-li rádi muziku a strategické hry, je tato hra pro vás jako stvořená. V ní se totiž můžete vžít do role šéfa vydavatelské společnosti a vaším denním chlebem bude uzavírání smluv s umělci zvučných jmen, kterých je ve hře opravdu velké množství (Např. R.E.M., Britney Spears, Green Day apod.), snažíte se je mnohdy přetáhnout od konkurence lepší finanční nabídkou, můžete jim zajišťovat koncerty, stanovovat ceny desek, prostě vše, co vás jen může napadnout, jen to jen na vás, jak si povedete. Buď budete úspěšní, či nikoli. Asi největší má výtka se týká zpracování, protože hra běží kompletně pod Dosem v textovém režimu. Ale to se dá překousnout, protože Chart Wars je propracovaná hra.
Cannon… 60%
Cannon Hill (2 MB)
Starou známou hru Tanky, vytvořenou ještě za dob starých osmibitů, jistmnozí z vás bezpečně znají a my vám dnes přinášíme další z předělávek této legendy, a to Cannon Hill. A vy se v této jednoduché akci vžijte do role velitele jednoho ze dvou válečných bunkrů, kteří mají jeden jediný cíl, a to zničit toho druhého. Avšak to někdy není vůbec snadné, neboť je mezi bunkry často velká terénní nerovnost, hory, kopce a údolí. A přes ně vy musíte své střely přesně nasměrovat tak, aby zasáhli bunkr nepřítele. Nejdříve je nutné nastavit směr palby a pak je důležité správně zvolit sílu střely, kterou máte bunkr rozdrtit.Obvykle však jedna dělová rána nestačí, takže musíte palbu i několikrát opakovat. Navíc dnešní titul má tu zvláštnost, že hra neprobíhá na tahy, ale normálně a to tak, že pálit můžete vždy, když předchozí rána dopadne na zem. A nemusíte se strefovat pouze dělovými koulemi, ale vyhráváte-li, budete odměněni peněžní odměnou, za niž lze po daném kole v obchodě nakoupit nové zbraně a další válečné věcičky, které se vám jistě budou hodit. A ačkoliv dnešní hra není po grafické stránce ničím dvakrát výjimečným, přesto si myslím, že jde o dobrý titul, který vám klidně rád doporučím.
Civ Evolution 85%
Civ Evolution (765.5 KB)
Původní "Civilizace" od Sida Meiera je v dnešní době klasikou svého žánru. Na remaku této hry pracují němečtí autoři a práce jim zatím pěkně ubíhá. My tu již teď máme, sice nehotovou, ale velmi hratelnou hru, která nenechá žádného stratéga chladným. Můžeme si vybrat jeden z početného množství národů, s nímž budete hrát a postupovat, zakládat města, dobývat a ničit soupeře. Čas je jednou z nejpodstatnějších věcí ve hře, protože kolem něj se točí a můžete se vypracovat z obyčejných neandrtálců až k moderním bojovým tankům. Hra je stále ve vývoji - sledujte domovskou stránku, kde můžete stáhnout nové věci do hry (jednotky, národy), proto taky hodnocení berte spíše orientačně. Až to bude hotovo, dozvíte se výsledný verdikt:)
Caesar 74%
Caesar (838.9 KB)
Děje se to celkem často, stalo se to i v případě Caesara – jednalo se o hru, která byla dříve komerční, dnes ji autoři uvolnili jako freeware a každý si ji může zdarma stáhnout. O co v ní jde? Postavíte se do role římského imperátora a budete se starat o svůj kousek země. Život v té době byl pekelně těžký a je to poznat na hře – hraní není procházka růžovým sadem. Pro vytvrdlé stratégy je tato hra opravdový bonbónek. Na grafice se sice podepsal zub času, ale nelze ji upřít originalitu. Chcete-li si zavzpomínat, jak se pařilo někdy v roce 1990, tuším, zkuste tuto hru :o).
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z