WiniGolf 73%
WiniGolf (597.7 KB)
Další simulací minigolfu, sportu poměrně hodně oblíbeného, a to mezi všemi generacemi je i dnešní WiniGolf od Athreex Development. Ten sice nevyniká nijak zvlášť vábivou grafikou, ale bezpochyby potěší bezvadnou hratelností a spoustou možností. Na výběr totiž v této hře máte doslova desítky různě obtížných a kombinovaných hřišť z niž některé lze zdolat jedním dobře mířeným odpalem, ale zdaleka ne všechny jsou jednoduché. Pokud nechcete hrát sám, můžete se střídat s kamarády a hrát vás na jednom počítači může až osm, což hru udělá mnohem zábavnější, než si hrát jen tak pro sebe.
Frantic… 64%
Frantic Footy (742.4 KB)
Hráčům navyklým na hry typu FIFA asi moc freeware fotbalové hry neříkají. Není se taky čemu divit. Většinou totiž mívají nevalnou kvalitu spolu se špatným ovládáním a to většinu lidí odrazuje. Frantic Footy je na tom podobně, sice to není ukázkový příklad hry, která je totálně špatná, ale je tu spousta věcí, které by mohly být provedeny lépe. Ovládáte zde pouze pět hráčů pomocí myši, s níž to není to „pravé ořechové“ – nestačíte reagovat na soupeřovy akce a celkově vás to pak znevýhodňuje. Délka hrací doby je nastavitelná a pohybuje se od 1 – 5 minut. Trochu mě překvapila malá interaktivita, kdy se pohybuje jen jeden hráč z každého týmu a ti ostatní je jen pozorují. Nevídané, stát se to v reálu, většina hráčů má vyhazov :o). Grafika je velmi jednoduchá a hudba zde není žádná.
L Racer 84%
L Racer (878.7 KB)
Mezi freeware hrami byste velmi těžko hledali závodní tituly, které jsou 3D. Sice jich pár je, ale jde spíše jen o výjimky. Jednou z těchto her je i L Racer od mé oblíbené společnosti Graphit-X. Celkem obsahuje 3 různé levely, v nichž můžete závodit spolu s několika soupeři na vznášedlech. Hra je ovladatelná pomocí myši nebo klávesnice. Grafika je opravdu pěkná, textury jsou velmi barevné a jsou to takové hřejivé barvy ;). Zvuky ani hudbu zatím hra neobsahuje, protože ještě není dokončena. Ale i tak je to velmi kvalitní a hratelný kousek, který by neměl uniknou vaší pozornosti.
Flow.game 79%
Flow.game (2.3 MB)
Snowboardových volně šiřitelných her je poslední dobou čím dál více a já mám tu čest vám dnes představit jednu poměrně podařenou, a to Stoked rider od týmu Bongfish. V ní se vžijete do jakéhosi ufónka na prkně, s kterým budete muset vyvádět mnoho různých akrobatických akcí a přetrpět mnohá hrozící nebezpečí. V několika odlišných módech si vyberete typ hry a pak již se do toho musíte pustit. Osobně se mi nejvíce líbil mód, ve kterém jsem měl nasbírat co nejvíce bodů akrobatickým skákáním na různých skokáncích, ale k zahození nebylo ani hledání malých disků poházených po celém svahu. Celkově bych řekl, že se jedná spíše o nadprůměrnou hru s parádní grafikou, ale pro každého snowboardového příznivce je vlastnění této hry takřka povinností.
Football… 85%
Football Manager 4.02 (5.1 MB)
Přináším vám první z mnoha fotbalových manažerů, které se dají volně stáhnout na netu. Football Manager je z těch českých nejlépe zpracován. Umožňuje trénovat fotbalový klub 1. nebo 2. ligy po dobu 50 sezón se kterým hrajete českou ligu, pohár a také evropské poháry. Dále se staráte o platy hráčů a jejich případné prodloužení, o vstupné na domácí zápasy, modernizujete stadión atd... Každým rokem se stane, že některý hráč ukončí kariéru a proto také je vaše soupiska doplňována o mladé hráče.
Guana… 45%
Guana Snowboarders Xtreme (815.8 KB)
Další z jednoduchých zimních sportovních akcí, ve kterých hlavní roli převezme nám všem jistě známý snowboard, je i dnešní Guava Snowboarders Xtreme. V ní se vžijete do role jednoho zuřivého snowboardisty a vaším úkolem nebude nic jiného, než sjet v co nejkratším čase strmý svah, kterému se však rozhodně nedá říkati sjezdovka. A to zvlášť proto, že se na ní válí skutečně velká hromada nežádoucích předmětů, rozbitých hrnců, vyhrnutých kamenů či dobře rostlých stromů. A právě takovýmto věcem se vy za svou dobu jízdy musíte vyhýbat, což však pravděpodobně shledáte poněkud obtížným, protože tyto objekty jsou skutečně na každém kroku. Projet bez pádu je tedy prakticky skoro nemožné, avšak spadnete-li, hned se vyhrabejte zpět na nohy, neboť čas běží dál a vy musíte trať splnit co nejrychleji. A já jen doufám, že se vám to splní a přeji vám ve hře hodně úspěchu.
Cool Waren 38%
Cool Waren (817.9 KB)
Hledáte-li absolutně nejnudnější hru, možná jste ji právě našli. No, abych nebyl kritický, není tomu tak doslova, ale z velké míry určitě. Hra obsahuje pět levelů, v nichž je vaším cílem je projet a po cestě sbírat diamanty. To by bylo ještě docela vpořádku, ale bude-li vám nějaký chybět, musíte se vrátit a najít ho. I to bych také ještě toleroval, avšak to, co jsem nemohl snést byla katastrofální pomalost hry – vaše postava se pohybuje jak ve zpomaleném filmu. To celé hře podráží nohy a činí ji téměř nehratelnou. Grafika trochu podprůměrná, hudba velmi nudná.
Lycos… 85%
Lycos Athletics (419.4 KB)
Sportovních her je na FreeHrách skutečně jako šafránů, tedy extrémně málo, a to je jeden z důvodů, proč vám přinášíme mnoha z vás jistě známou hru Lycos Athletic. To je jakási sérieněkolika závodů v různých sportovních disciplínách, kterých je dohromady ve hře šest - 100 m běh, skok do dálky, hod oštěpem, 110 m překážek, hod kladivem a skok do výšky. Celou hru hrajete hlavně pomocí šipek doprava a doleva, kterými svého závodníka rozebíháte a aby v závodě vyhrál a překonal limit stanovený pro postup k další disciplíně, budete se muset často hodně snažit, protože to není nic jednoduchého.
Blobby… 70%
Blobby Volley (838.9 KB)
Ať je jakékoli roční období, nic vám nebrání v tom, abyste se přenesli na jednu slunnou pláž, kde právě dvě želatiny hrají volejbal. Zní to možná trochu neuvěřitelně nebo divně, ale je to tak, přesvědčete se pohledem na obrázek. Můžete hrát buď proti počítači nebo reálnému soupeři pomocí myši nebo klávesnice a vítězem se stane ten, kdo dosáhne 15 bodů. Grafika je příjemná a lahodí očím, zvuky také ujdou, jen jich mohlo býti více.
Space… 70%
Space Hockey (5.2 MB)
Hokej ve vesmíru? Kdo to jakživ viděl! Ano, je tomu opravdu tak – vžijete se do malého zeleného ufonka a budete s vaším kolegou hrát tuto oblíbenou hru. Netřeba nic víc dodávat. Snad jen se zmíním trochu více o technickém zpracování – to je kvalitní, grafika je taková komiksová a zvuk je líbivý a určitě se vám bude líbit. Hra se mi líbí, protože má bezva nápad, je dobře zpracovaná a perfektně se hraje.
Aral Super… 70%
Aral Super Plus (724 KB)
Dětským snem každého z nás snad někdy bylo míti autodráhu a na ní prohánět autíčka o sto šest. Srdce toho, koho Ježíšek nikdy nevyslyšel a tento vysněný dárek mu nepřinesl jistě dnes zaplesá, protože dnes se mu vše splní. Na hru máte limit jednu minutu a půl a za tuto dobu je vaším úkolem najezdit na daném okruhu co nejvíce koleček a porazit tak soupeře. Hra se ovládá myší, což není dvakrát nejlepší způsob, ale po několika okruzích si jistě zvyknete. Grafika je jinak pěkná a každý si ji jistě zamiluje a jediným malým problémem je, že hra je celá v němčině.
Totally… 85%
Totally Live Boxing (3.5 MB)
Box jako sport se mezi komerčními hrami moc nevyskytuje a u free her to platí dvojnásob. Proto vždy když se objeví nějaká taková hra, je to pro hráče takový malý svátek. A třeba říci, že Totally Live Boxing není žádná dvojková věc, právě naopak – grafika je dokonalá a je provedena ve 3D, hudba plně dokresluje výborný dojem ze hry, ovládání je snadné a nemělo by činit nikomu problémy. Navíc máte k dispozici i spoustu rozdílných herních módů a všechny jsou zábavné a chytlavé, z čehož jistě vyplývá, že nezahrát si tuhle hru by bylo skoro zločinem, takže vám Totally live boxing opravdu vřele doporučuji.
Autodrom 50%
Autodrom (1.1 MB)
Českých her není nikdy dost a těch závodních dvojnásob. Již z názvu můžete poznat, o co přesně v dnešní hře půjde – závody aut, ale v takovém malém českém provedení, protože tato hra je opravdu velice jednoduchá a cílovou skupinu, na kterou je zaměřena bych tipoval tak na děti do 12 let. Nic pro staré pařany :o).
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z