Decker:… 70%
Decker: JAKO V MATRIXU (990 KB)
Her, v nichž je cílem hackovat či jinak obcházet systémy, jsme tu již několik měli. Nicméně povětšinou se jednalo o nepříliš zajímavé kousky. Dnes se to ale změní, neboť do rodiny „pirátských“ titulů přibude bezesporu povedené Decker.
Dungeon… 85%
Dungeon of Fargoal: KRÁLOVSKÁ ZÁBAVA (1.8 MB)
Hry vytvořené v programu Game Maker povětšinou nemají moc valnou kvalitu. Ba co víc, některé jsou přímo příšerné. Možná by se na první pohled dalo usoudit, že Dungeon of Fargoal, zástupce GM her nebude jiný, avšak zdání klame.
Dungeon… 85%
Dungeon Crawl: NÁVYKOVÉ RPG! (498.7 KB)
Dnes se nejspíš už moc fanoušků ASCII her nenajde. Důvody jsou zřejmé - "grafika", často vysoká obtížnost a stereotyp. Ale já se ptám, co zábava a hratelnost? Na těch už snad nikomu nezáleží? Protože právě v těchto dvou složkách překoná Dungeon Crawl i mnohé supermoderní 3D soupeře!
Doom:… 82%
Doom: The Roguelike: TAK TROCHU JINÝ DOOM (1.4 MB)
Doom. Hra kterou zná snad každý. V podstatě by se dalo říct, že Doom je synonymum pro takzvané střílečky s pohledu první osoby. Jeho dnes recenzovaná variace s podtitulem The Roguelike je ale zcela odlišnou záležitostí.
Dungeons… 50%
Dungeons of Apshai: OLDSCHOOL JAKO ŘEMEN! (747.5 KB)
Opravdu jen velmi těžko bychom hledali RPG hru, které by více slušel přívlastek „staromódní“ - v tom nejlepším slova smyslu, samozřejmě. Pokud patříte mezi dříve narozenou generaci hráčů, nebo prostě jen máte rádi hry, z nichž dýchá historie, zbystřete-Dungeons of Apshai je tu pro vás!
Dark Ages… 87%
Dark Ages II-Engel: CHAOS JE VŠUDE (10.5 MB)
Příběh Dark Ages II Engels se odehrává pět set let po prvním dílu hry. Svět je rozdělen na části, jež si mezi sebou rozdělili feudální pánové. Vznikly i spolky na ochranu lidí a vy jste - jakožto hráč - příslušníkem jednoho z nich.
Diver… 87%
Diver Down: VSKUTKU POCTIVÉ RPG (16.4 MB)
Asi by se slušelo začít recenzi povzdechem a slovy, jak jsou všechny freewarové RPGčka na to jedno pověstné brdo, zvláště ty tvořené v programu RPG maker. Jak za každé nové, natož pak kvalitní a dlouhé RPG, máme být vděční a tak dále a tak dále... Ale co právě nabízené RPG? Jaké je?
Dark Woods… 68%
Dark Woods 2 (67.6 KB)
Nejste-li zapřisáhlými odpůrci jednoduchých ASCII her ve stylu Rogue, Nethacku či ADOMu (který jsme vám nedávno také přinesli), měl by vás co do pravidel jednoduchý, ale co do hratelnosti vynikající dungeonek Dark Woods 2 bavit.
Dark Woods 58%
Dark Woods (49.2 KB)
Textové dungeony, kde jedinou grafikou jsou znaky ASCII tabulky. To přesně je škatulka, kam by bylo možno zařadit dnes recenzované Dark Woods od chlapíka, který si říká Jocke the Beast. Netrpíte-li předsudky, můžete v Temných lesích najít až překvapivě mnoho zábavy.
Dungeon… 70%
Dungeon Master Java (13.6 MB)
Kdo z vás ho nezná? Málokdo. Dungeon Master je klasika všech klasik a nyní máte tu možnost si stáhnout verzi této skvělé hry, která je napsaná kompletně v Javě, je zdarma a k jejímu hraní vám tak bude stačit pouze internetový prohlížeč.
Dink Smallwood 92%
Dink Smallwood (25.2 MB)
Tato hra byla původně komerční, ale protože by se takříkajíc "neuživila", byla poskytnuta po nějaké době hráčům zdarma na stažení. Vy jako Dink Smallwood prožijete spoustu dobrodružství, utkáte se v mnoha soubojích či třeba budete se učit novým kouzlům. Rozsah hry je nadmíru uspokojující, cca. kolem 5-7 hodin čistého herního času. Technické zpracování také není vůbec špatné – grafika je něco na způsob izometrie, docela detailní a prokreslená, všechny hudební motivy jsou také pěkné a perfektně podlazují hru. Není prostě co řešit – jedno z nejlepších RPGček, které se dá zdarma ne internetu sehnat.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z