Arkoss:… 70%
Arkoss: KRÁL JE MRTEV! (72.4 MB)
Není žádným tajemstvím, že žánr RPG je na freeware scéně velice oblíbený a vyhledávaný. Jenže her spadajících do jeho kolonky je jako šafránu - nemluvě o kvalitních kouscích. Arkoss je však naštěstí jednou z výjimek a disponuje vším, čím by správné RPG disponovat mělo.
Guardian… 95%
Guardian of Paradise: AŽ NA KONEC SVĚTA (5.5 MB)
Představte si, že žijete spokojeným středověkým životem v klidném městě, které ještě nezničilo všechnu malebnou krajinu kolem. Cvrlikání ptáčků, šepot větru plujícího nad hladinami vod... Jenže jednoho dne celou krásu naruší naříkání vaší sestry. Je potřeba najít lék. Pomůžete jí?
Freedroid… 99%
Freedroid – S TUČNÁKEM DO AKCE (92.3 MB)
Člověk stvořil robota. Člověk ovládl robota. Robot se vzbouřil. Robot ovládl člověka… Asi takhle by se dal nastínit děj dnešní recenzované hry Freedroid, kde se v roli tučňáka jménem Tux pustíte do boje na záchranu lidské rasy.
Sword… 77%
Sword Dance: VE VÍRU TANCE (14.1 MB)
Sword Dance doslova svádí k tanci s mečem. Ocitnete se uprostřed uzavřené arény, jejíž srdce tvoří zvláštní drahokam. Vaším úkolem je v roli statečného bojovníka tento klenot uchránit před veškerými prapodivnými nepřáteli, jenže takový úkol není vůbec lehké zvládat.
Notrium… 85%
Notrium 1.2: VESMÍRNÝ TROSEČNÍK (13.8 MB)
Jen si to představte - letíte ve vesmírné korábu, když v tom BÁC! Sestřelená loď klesá k zemi a vy jste nuceni přistát se záchranným modulem na neznámé planetě. Úkol? Přežít a dostat se zpět domů.
Broken… 93%
Broken Hearts SE: ČESKÉ RPG (46.8 MB)
Zdravím, jsem Chrono, major ishbalské armády. Vždycky jsem chtěl bojovat za Ishbal, za císaře. Pokaždé jsem vykonal to, co mi rozkázali a dál už nad tím nepřemýšlel. Ale teď, teď mám pochybnosti, jestli je to bylo správné. A tak jsem se rozhodl říct vám kousek svého příběhu
Tales… 75%
Tales of Zuidat: PROKRESLENÉ RPG (14.7 MB)
Zlý démon z dávných pověstí opět začíná řádit. Dvojice hrdinů se tomu bude snažit učinit přítrž. Vyráží do světa fantazie, kde je čeká mnoho nebezpečných dobrodružství. Temnota lační po jejich krvi. Dokážete jim pomoci splnit jejich úkol?
Ark 22:… 90%
Ark 22: HVĚZDNÉ RPG (21 MB)
Rčení, že kvalitních RPG na freewarové scéně není nikdy dost, slyší jistě každý z vás den co den. Ark 22 je ale další světlou výjimkou, velkým epickým RPG, jichž je opravdu málo. Takže vy, kdož jste RPG pozitivní, honem usedněte k počítači, chytněte myšku a klávesnici a hurá – hra začíná!
Lost Legends:… 90%
Lost Legends: DIABLO VE 3D! (119.5 MB)
Diablo je král akčních RPG. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat (jak by řekl Jára Cimrman). Na freewareové scéně existuje hned několik klonů božského Diabla. Dnes se podíváme na jeden z nejpodařenějších.
Diver… 87%
Diver Down: VSKUTKU POCTIVÉ RPG (16.4 MB)
Asi by se slušelo začít recenzi povzdechem a slovy, jak jsou všechny freewarové RPGčka na to jedno pověstné brdo, zvláště ty tvořené v programu RPG maker. Jak za každé nové, natož pak kvalitní a dlouhé RPG, máme být vděční a tak dále a tak dále... Ale co právě nabízené RPG? Jaké je?
Heroine… 80%
Heroine Iysayana: A PÁRTY ZAČÍNÁ! (2.7 MB)
Chcete se ponořit do světa plného magie? Velkých hrdinských činů? Světa elfů, goblinů a jiných příšerek? Do světa, kde ještě vládne přátelství, odvaha a smysl pro velké příběhy, jimž se člověk za svého života zcela poddává? Chcete se vydat na dobrodružství? Tak hurá do toho...
Soul Captor:… 50%
Soul Captor: BÝT VETŘELCEM JE PRÍMA (7.7 MB)
Nenudí vás stále ty samé hry na hrdinné potomky lidské rasy, kteří se vydávají se zbraní v ruce vstříc hordám zlotřilých potvor a podlých příšer? Že ano? Chtěli byste si zkusit také něco jiného? A co takhle si role obrátit...
Sword… 72%
Sword of Jade: DOBRODRUŽNÉ RPG (8.4 MB)
Her z odvětví RPG je jako šafránu a už vůbec se nedostává takových, kde hlavními hrdiny jsou zvířátka. Sword of Jade je právě jednou z nich, a to se vším, co by k tomuto žánru mělo patřit. Jste-li zapřísáhlí zastánci Role Play Games, rozhodně neváhejte ani chvilku a čtete dále.
Magebane:… 90%
Magebane: TROJROZMĚRNÉ RPG (8.8 MB)
Poslední dobou pro vás publikujeme čím dál tím víc RPG her. A vaše reakce svědčí o tom, že je máte rádi. Některé z nich patří mezi spíše průměrná dílka, jiné jsou však klenoty freeware scény. Do které skupiny patří Magebane? To se dozvíte v naší recenzi. Dopředu vám ale napovíme, že ta první to není.
Egoboo:… 65%
Egoboo: 3D RPG (11.5 MB)
RPG her a dungeonů je na freeware scéně jako šafránu. Hráče odkojené Dungeon Masterem a podobnými legendami tento fakt jistě mrzí, a tak pro pravé herní fajnšmekry tentokrát přinášíme jedno dílko, které se pyšní zejména velkou rozsáhlostí a slušným množstvím RPG prvků. Dáte mu šanci?
Senkousya:… 80%
Senkousya: JAPONSKÉ RPG (1.4 MB)
Máme zde nový trojrozměrný počin z Japonska. Vžijete se do role mladého hrdiny, jehož denním chlebem je likvidování všech odporných monster v okolí. Graficky vzato se sice nejedná o příliš vydařenou hru, ale dokáže člověka nesmírně pobavit.
The Elder… 80%
The Elder Scrolls Arena: RPG KLASIKA (9.2 MB)
Před nějakou dobou se Bethesda rozhodla uvolnit první ze své série slavných RPG. Ponořte se do nekonečného moře možností této starší gamesky, užijte si spoustu míst, questů a rozhovorů. Svět Tamriel na vás čeká a s ním i skvělá hratelnost v klasickém grafickém kabátě. Příběh začíná…
Well of… 78%
Well of souls: MMORPG ZDARMA (10.1 MB)
Poněkud neobvyklé RPG s možností multiplayeru. Grafika není nejsilnější, ale díky možnosti různých modifikací a tvorby vlastních map se jedná o minimálně zajímavé dílko. Má-li cenu vstoupit do světa této hry se dočtete v recenzi. Tak nevájte a staňte se rytířem, mágem, či...
Ahriman´s… 87%
Ahriman´s Prophecy: NÁŘEZOVÉ RPG (10.4 MB)
Konečně vám přinášíme RPG, které obsahuje vše, co by správná „hra na hrdiny“ měla obsahovat – dobře zpracovaný vývoj vlastností, velký počet NPC a mnoho questů, které čekají jen a jen na vás. Čtěte dál, Ahriman´s Prophecy skutečně stojí za hřích. Opravdu.
Fiery… 80%
Fiery Pursuit: HOŘÍ! (6 MB)
Fiery Pursuit je jeden z mála povedených titulů, jenž spadá pod projekt Experimental Gameplay a u kterého bude potřeba i trochu toho logického myšlení. Avšak nebylo by asi hodno jej ihned přiřazovat do stejnojmenné rubriky, a to díky svému zpracování, které je mimo jiné značně originální. Pojďte si tedy zkusit, jaké to je, když vám pod nohama hoří půda.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z