World… 75%
World Riddles Animals - netradiční vyškrtávání (24.2 MB)
Svět zvířat nabízí spoustu zajímavostí a překvapení, ale nebojte, v případě freeware hry World Riddles Animals se nejedná o žádné učení či encyklopedii. Vaším úkolem bude vyškrtat správně políčka na hrací ploše, aby vznikl požadovaný obrazec.
Jewel… 75%
Jewel Mine - spojte tři (10.8 MB)
Titulů postavených na principu "spoj tři" u nás najdete hromadu, aby taky ne, když jde o poslední dobou velmi populární žánr! Pojďme se spolu podívat na jeden, který nabídne rovnou stovku úrovní a k tomu i vestavěný editor.
Šnek… 80%
Šnek - po slizké stopě (23.7 MB)
Najít mezi záplavou dnešních logických her nějaký svěží závan novoty je um. Ale když se zadaří, obvykle to stojí za to. Pojďme si spolu s námi trochu popřemýšlet.
Diabolika… 70%
Diabolika - Logika jako z hororu (563.2 KB)
A máme tu něco pro milovníky ďábelských her, jejichž cílem je pozabíjet co nejvíce nestvůr. Tentokrát ale zapomeňte na krvavé střílečky a propracované prostředí, na jaké jste zvyklí například z Diabla - v této hře budete totiž muset nemálo namáhat své mozkové závity.
Bato Tibetan… 75%
Bato Tibetan Puzzle - i mniši hrají hry (21.7 MB)
Už jste si někdy říkali, jak to ti mniši v klášterech vysoko v himálajském pohoří mohou vydržet takřka bez dotyku s civilizací? My už to víme! Zcela propadli zvláštní deskové hře, která se představuje v Bato Tibetan Puzzle.
Endless… 70%
Endless Mahjong -hledáme dvojice (7.2 MB)
Postřeh, vytrvalost a inteligence, vlastnosti které upotřebíte v míře více než vrchovaté, pokud chcete dohrát Mahjong. Ukažte se v tom nejlepším světle a pokořte tuto logickou legendu.
Devil… 80%
Devil's Tuning Fork - když vidíte ušima (28.8 MB)
Jak by asi vypadalo, kdyby lidé viděli ušima? Nechytejte mě hned za slovo, vím, že je to oxymorón, ale kdyby to opravdu fungovalo, mohlo by to klidně vypadat jako ve hře Devil's Tuning Fork. V ní na vás čeka 3D prostředí a honba za jedním šílencem.
Quadrax… 70%
Quadrax VI - poklad Atlantidy (26 MB)
Odvážíte se již po šesté vydat na dobrodružnou výpravu plnou nebezpečných pastí a nástrah? Páté pokračování freeware verze legendárního Quadraxu je tady a čeká jen na vás a vaše mozkové závity, až se ho pokusíte pokořit.
WinterMine… 60%
WinterMine - nadělujeme miny (600 KB)
Vánoce už jsou měsíc fuč a nebýt toho svetru s jelenem od babičky, tak si na ně už ani nevzpomenete. Jestli se chcete vrátit v čase a znova tyto svátky prožít, vyzkoušejte WinterMine nabe vánoční hledání min.
Magic… 80%
Magic Encyclopedia. First Story - ztratil se brácha! (63.8 MB)
Co byste dělali, kdyby vám někdo unesl mladšího sourozence? Ano, víme. Jedna polovina z vás by začala skákat radostí, zatímco ta druhá by s oslavami ještě raději pár dní počkala. Ať už patříte k té či oné skupině, tak si můžete vzít příklad z hlavní hrdinky Magic Encyclopedia: First Story.
Webly… 45%
Webly - pavoučí pomoc (6.5 MB)
Každý občas potřebuje pomoc. I takový relativně bezvýznamný pavouček coby hlavní hrdina hry Webly. Pokud tedy zrovna netrpíte arachnofóbií, nic vám nebrání tohoto němého sympaťáka a jeho dva bratry dostat k jejich milované pavučině.
Peggle:… 85%
Peggle: World of Warcraft Edition - tak trochu jiný WoW (13.4 MB)
World of Warcraft je všude! Naposledy se dostal do populární casual hry Peggle a nutno dodat, že tento tah se navýsost povedl. V případě, že jste s Peggle: World of Warcraft ještě neměli tu čest, to musíte co nejdříve napravit!
Boxes… 80%
Boxes - uhýbej, dokud můžeš (5 MB)
Žádní ozbrojení nepřátelé, žádní mimozemšťané útočící na Zemi a ani žádná armáda zombie. Ne, v Boxes nebudete utíkat před těmi to tradičními protivníky. Tady na vás čekají bedny. Výsledné skóre si můžete porovnat se všemi hráči, tak ať je nejvyšší!
Wrapple… 70%
Wrapple - kterak se brambora naučila skákat (6.3 MB)
Vezměte komerční hru Portal, všechno obarvěte do černobílé barvy, vyměňte hlavního hrdinu vojáka za obyčejnou bramboru a máte tady nový titul Wrapple. Rodina logických her se zase pro jednou může těšit ze solidního přírůstku.
Fire -… 80%
Fire - Zkroťte oheň (12.6 MB)
Jaké je to být hasičem, si budete moci vyzkoušet v aktuální logické hře, úkol je jednoduchý – uhasit všechen oheň a projít jednadvaceti levely.
Mean Kathleen… 75%
Mean Kathleen & The Great Quack - o kolečko navíc (68.4 MB)
Jako v hodinářství jsem si připadal po spuštění tohoto titulu. Bohužel (nebo bohudík?) tady hodiny nebudete opravovat ani omylem. Kolečka povalující se na každém kroku zde však sehrají velmi důležitou roli. A jistou roli si zde střihne i sympatická kachna.
MenuCity… 50%
MenuCity - přestavte třeba celé město (7.4 MB)
Ne každému se poštěstí, aby překračoval budovy jedním krokem či je jednoduše rozebral na kousky. Od toho tu ale máme virtuální světy. Když tedy k výše uvedenému přidáte ještě logické prvky, voilá, je z toho dnes recenzovaný titul MenuCity.
Cube Escape… 55%
Cube Escape - tajuplná cesta (728 KB)
Bludiště jsou úžasným nástrojem k rozvíjení mysli i intelektu. Co se, ale stane, pokud přidáme takovému bludišti třetí rozměr a z placky uplácáme krychli? Z takovéhle šlamastiky se už tak snadno nedostanete.
Moabite… 65%
Moabite Stone – šup sem, šup tam (5 MB)
Alea iacta est – kostky jsou vrženy. V tomto případě jsou to drahokamy a jsou panečku pořádně rozházené. Nachází se v nich cosi magického a udělalo by jim dobře, kdyby byly pohromadě. Vykonejte dobrý skutek tím, že jim tu radost uděláte, nic tím nezkazíte.
Rune of… 70%
Rune of Fate - po světě s runami v kapse (9 MB)
Znáte Mahjong? Pokud ano, máte velkou výhodu - Rune of Fate je mu velice podobný, jen má jako bonus i triviální příběh. Luštění magických run snad ještě nikdy nebylo lépe zpracováno!
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z