Cards… 70%
Cards Box (629.1 KB)
Až z dalekého Japonska přichází dvojice karetních her, která je pojata do jedné hry, jejíž název je Cards Box. Proto jste-li milovníky logických, tedy přesněji karetních her, vřele vám doporučuji tuto hru zkusit, neboť se u ní nejenom dobře pobavíte, ale také potrápíte své mozkové závity, což je někdy, jak mi jistě dáte za pravdu, nutné.
Mariáš 52%
Mariáš (1.2 MB)
Ačkoliv simulace karetních her poslední dobou moc v kurzu oblíbenosti nejsou, i tak jsem se rozhodl do archívu zařadit dnešní titul týmu Falasoft, a to Mariáš. A pokud máte chuť připomenout si tuto známou hru, pak by vám tato počítačová hra mohla padnout do oka.
Mike Tyson… 69%
Mike Tyson heavyweight boxing (660.6 KB)
Další jednoduchou akční hříčkou od Codemasters, která má za úkol upozornit na trošku promáklejší a kvalitnější stejnojmenný titul je i dnešní hra Mike Tyson heavyweight boxing. A i když se to na první pohled rozhodně nezdá, nakonec si v této hře zahrajete pouze a jenom karty.
Hardwood… 64%
Hardwood Solitaire II (2.9 MB)
Další z her se starým nápadem a novou grafikou. Dalo by se možná říci, že Hardwood Solitarire II je relativně „nejslabším bratříčkem“ mezi karetními hrami od Silver Creek. Ne že by byla tak špatná, ale na hře typu solitaire lze sotva uplatnit všechny ty animace, které se vyskytují v těch ostatních (Hearts, Spades)
Prší 50%
Prší (104.9 KB)
Klasika všech klasik, tedy alespoň co se mezi karetními hrami týče. Mám ještě něco dodávat? Vždyť to znají (skoro) všichni, ne? Musíte se zbavit co nejrychleji svých karet, přičemž když vám dá spoluhráč eso, nehrajete, na sedmičku si musíte sejmout z balíčku dvě karty navíc a dámou můžete měnit na co chcete, jak říkám, klasika, kterou zná každý. Grafika je sice velmi jednoduchá, ale myslím, že pro dané účely bohatě postačuje a abych pravdu řekl, nedovedu si představit karty v nějaké super truper grafice, i když možná…:o). Zajímavým zpestřením pak je možnost nastavit si rub karet, kdy si můžete vybrat jeden z dvanácti různých grafických motivů.
S*ocka… 62%
S*ocka Watten (2.9 MB)
Tak toto je opravdu zajímavý kousek. Podle jazyku, kterým na nás hra mluví, je hned na první pohled poznat, že hra pochází z Německa, a to přesněji z Bavorska. Jelikož nejsem tak dobrý v němčině a ani v kartách, nemohu vám přesně říci, co je cílem hry. Na domovské stránce se uvádí, že jde o parodii na tradiční hru karetní hru tamějších štamgastů, víc vám k tomu asi nepovím. Pravděpodobně se jedná o nějaký mariáš či něco na ten způsob. Usuzuji tak podle prostředí, kde se hra odehrává – nějaká hospůdka, na stole půllitry se zlatavým mokem, do uší vám hrají typické německé melodie a vaše či protivníkovy komentáře také rozhodně stojí za to, opravdu zábava :o), zvuková stránka prostě nemá chybiček vy máte dojem, že jste na nějakém „Bierfestu“. Zpracování také ujde, ale zase nijak extrémně nevyniká z průměru, S*ocka Watten je prostě takovou šedě průměrnou karetní hrou.
123 Free… 67%
123 Free Solitaire (1.5 MB)
Jste-li milovníky karetních her, bude tato sada 12 volně šiřitelných karetních her na téma Solitaire přesně pro vás tím správným kouskem. Pravidly, jak se hry hrají, se nemá smysl zabývat, vše je dopodrobna popsáno v nápovědě u hry, ale myslím, že Solitaire je u nás natolik populární hra, že její pravidla jsou známa valné drtině hráčů. Co říci více? Grafika je jednoduchá, v podstatě tu skoro žádná totiž není, vše totiž běží v klasickém windowsovském okně, ale u toho si, stejně jako u rubu karet, můžete přizpůsobit barvu jeho pozadí. Hudba ani zvuky tu nejsou žádné, ale myslím, že tento aspekt hráčům karetních her ani tolik vadit nebude.
Oko 65%
Oko (1 MB)
Hru, kterou znají snad všichni karetní hráči není třeba dlouze popisovat - zde je tomu tak, že před hrou vsadíte určitou (samozřejmě virtuální) částku, poté už začnete snímat karty tak, abyste dosáhli čísla co nejbližšího 21, počítač následně udělá to samé. Vyhrajete-li, získáváte dvojnásobek vsazené částky, prohrajete-li ztrácíte vsazené peníze.
Sandy… 55%
Sandy Prší (52.4 KB)
Taková malá upoutávka na erotickou hru Sandy. Jedná se o počítačovou předělávku karetní hry prší (na eso se stojí, na sedmu berete dvě a tak...). Nic víc nic míň a pokud byste čekali, že se před vámi sličná dívka na obrázku začne svlékat, musím vás zklamat :).
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z