Pixelator:… 30%
Pixelator: GRAFIKA HROU? (1.1 MB)
Jste kreativní? Máte chuť vytvořit zajímavý, či přímo originální nápis, obrázek nebo cokoliv podobného? A jsou pro vás přitom grafické nástroje příliš drahé a složité na ovládání? Co s tím? Dnešní dílko z řad Experimental Gameplay by mohlo být odpovědí!
The Moon… 70%
The Moon Hates The Stars: ATMOSFÉRICKÉ A ZÁBAVNÉ (3.4 MB)
Jednoduchost. Minimalismus. Nápad. Tak přesně v duchu těchto slov se nese dnešní navýsost zajímavá a originální hra. Nechte se unášet poklidným tempem, kterému ale v pozdější fázi nebude chybět ani napětí… Zvláštní? Ne, jen se jedná o velice povedený kousek s razítkem Experimental Gameplay!
Sperm:… 72%
Sperm: STVOŘTE ŽIVOT (7 MB)
Sperm je vpravdě odlišná hra od všech ostatních. Nejedná se o žádnou erotickou úchylárnu, půjde pouze o procvičení psaní na klávesnici. Přitom všeříkající značka „Experimental Gameplay“ je jistou zárukou kvalit, tudíž určitě ctěte dále!
Plusminus:… 80%
Plusminus: AUTOBUS (665.6 KB)
Neuplyne týden, abychom vám nepřinesli hru olepenou cedulkou Experimental Gameplay. Plusminus se přitom řadí mezi nová díla a i tentokrát nešetří nápadem v pojetí i zpracování. Do jaké míry platí pravidlo o vzájemně se přitahujících protikladech? Čtěte dále!
Immortal… 80%
Immortal Defense: NEPOPSATELNÝ ZÁŽITEK (17.2 MB)
Nejlepší obranou je útok, a jakoby si právě vyřčené přísloví vzal k srdci další nový titul olepený cedulkou Experimental Gameplay. Immortal Defense je ve své podstatě neviňátkem a snoubí naprosto jednoduchý vzhled s překvapující sofistikovaností v herním systému. Nikdy nevíte, co vás ještě překvapí.
The Tunnel:… 75%
The Tunnel: BLOUDÍCÍ SVĚTLUŠKA (1.1 MB)
The Tunnel je osvěžující hrou. Nemusíte se kdovíjak soustředit, nemusíte řešit neřešitelné puzzle a ani zachraňovat svět. Stačí jen uhýbat všudypřítomným překážkám v prakticky nekonečném tunelu. A značka? Experimental Gameplay!
Gravity… 80%
Gravity Warz: GRAVITAČNÍ ŠÍLENOST (479.2 KB)
Gravitace, jakožto zakřivení prostoru, umí natropit pořádnou neplechu. A že si s ní není radno hrát, o tom se přesvědčíte právě v novotině pod záštitou vývojářského projektu Experimental Gameplay. V Gravity Warz totiž musíte využít její síly, které ovšem skrývají nemalé nebezpečí.
8verts:… 65%
8verts: ČTVERATÁ KOULE (4.4 MB)
8verts ani nejde považovat za hru. Stejně jako některé jiné tituly pocházející od Experimental Gameplay také tento snoubí podivnou hříčku pokusů v neotřelém zpracování do výsledné a nutno dodat, že značně bizardní podoby.
The Truth… 75%
The Truth About Game Development: JAKÁ JE PRAVDA? (8.5 MB)
Jaká je pravda o herním vývoji? Vlastně ani nevím, co si o této hře myslet. Popravdě, nevím vůbec nic. The Truth About Game Development je totiž prazvláštní hříčka olepená cedulkou „Experimental Gameplay“, jejíž pointa je skryta pod rouškou pokusů a neotřelého herního konceptu.
Lone Warrior:… 80%
Lone Warrior: HVĚZDNÝ VESMÍR (1.4 MB)
Hra Lone Warrior spadá za poslední dobu mezi jednu z nejoblíbenějších v projektu Experimental Gameplay. Je však opravdu tak originální, jak se o ní tvrdí? Plna ambicí se snaží zaujmout, nicméně do vínku zábavnosti je třeba více, nežli prvního dojmu.
Crayon… 90%
Crayon Physics: JDE SE KRESLIT! (6 MB)
Crayon Physics se nese na vlně trendu posledních let. Kombinuje fyzikální hrátky objektů s dvojrozměrnou stylovou grafikou, která titulu dodává nevídaný šmrnc a atmosféru. A pod jakou že záštitou projekt vyšel? No přece pod Experimental Gameplay!
Particle… 69%
Particle Blow: ROZNÁŠENÍ ČÁSTIC (522.2 KB)
Po krátké odmlce přinášíme další z nekonečných her. Dostanete nástroje a vaším jediným cílem bude hrát si. Žádný stres, žádné životy, žádný konec. To zní poměrně dobře, je ale značka Experimental Gameplay zárukou kvality? Zkusme trochu nahlédnout pod obal.
Impish… 75%
Impish Cupid: AMOR (10.4 MB)
Na světě je mnoho lidí, kteří mívají neštěstí v lásce. U nás v redakci k nim patříme, a tak jsme se rozhodli předvést vám hru Impish Cupid. Její cíl je více než stědrý – v roli Amora musíte dávat dohromady párečky lidí. Experimental Gameplay...
Moo at… 71%
Moo at the Moon: KRÁVA NA MĚSÍCÍ (3.5 MB)
Mnozí z vás se někdy jistě chtěli podívat na Měsíc. Tento výlet by ovšem stál trochu více peněz, než by byl chudý milionář (nebo redaktor) schopen poskytnout. Nicméně domácí zvířátka to mají levnější; kravičky obzvlášť. Nepotřebují totiž žádnou raketu, stačí jim vlastní tělo!
Skud:… 79%
Skud: PADAJÍCÍ KOULE (1.7 MB)
Poslední dobou mě začínají bavit hry z Experimental Gameplay. Ano, začínají se tam objevovat skutečně kvalitní kousky, mezi něž patří i hra Skud. Na první pohled se sice tváří jako obyčejná plošinovka, ale po bližším prozkoumání…
Binladens… 20%
Binladens bodyguard: OCHRAŇTE LÁDINA! (10.3 MB)
Zajímáte se o dnes již nepříliš aktuální téma hon na Usálamu? V tom případě by vás mohla nadchnout dnešní gameska Binladens bodyguard, v níž musíte ochránit samotného Ladina. Jeho bezpečí totiž závisí pouze na vašem umu!
Planetary… 60%
Planetary Propogation: VYTVOŘTE SI VESMÍR (3.5 MB)
Zajímá vás, jak vznikl vesmír? A jak vznikají galaxie, jednotlivé planety a jiné pochybné objekty? Na tuto otázku vám možná alespoň z části odpoví titul vytvořený pod záštitou Experimental gameplay - Planetary Propogation.
Isotope… 50%
Isotope 2: IZOTOPY (1.6 MB)
Pojďte si hrát „jen tak“. Isotope 2 je projekt vzniklý pod záštitou Experimental Gameplay Studio a opět se snaží o pokoření hranic originality světa her. Do jaké míry se mu to daří? Podívejte se sami, uvidíte.
Hovercrafty:… 70%
Hovercrafty: VZNÁŠEDLO (757.8 KB)
A je tu další počin z Experimental Gameplay. Dnes usednete za volant vznášedla a za pomoci speciálních přísavek budete sbírat tabletky obsahující body. Čeká vás adrenalinová jíííííízdaaaa!
MidiJam:… 70%
MidiJam: KAPELA JAK MÁ BÝT (2.9 MB)
MidiJam není hra v pravém slova smyslu. Jedná se o počin, jenž přehrává skladby ve formátu MID a zobrazuje všechny herní nástroje, které v dané písničce jsou. Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, určitě si právě nabízený počin nenechte ujít.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z