A7titude… 80%
A7titude – přesná ruka podmínkou (46.2 MB)
Originálních titulů není nikdy dost, a tak jsme rádi, že vám můžem představit freeware hru A7titude. Ta nejenže procvičí vaši zručnost, ale nabídne i výtečné grafické a zvukové zpracování. Tak na co ještě čekáte, chopte se myši a hurá do bludiště!
Bubble… 45%
Bubble War - válka bublin (601 KB)
Bubliny se pomátly a myslí si, že jsou zápasníky sumo! Odstrkují se, navzájem si uhýbají a snaží se, aby to byly právě ony, kdo vyhrají. A vám nezbývá nic jiného, než se vžít do role navigátora jedné z nich a pomoct jí přechytračit protivníka.
Caps Lock… 40%
Caps Lock Game - EGP had! (700 KB)
Pokud máte rádi EGP-počiny a hry jako Snake či Pac-Man patří mezi vaše oblíbené, měli byste zbystřit. Caps Lock Game je totiž kombinací obou těchto věcí a nutno říci, že nápad zkombinovat je nebyl z nejhorších. Kolik zábavy se schovává pod jednoduše vypadající pokličkou?
Scrollbit… 40%
Scrollbit - fraška? (1.3 MB)
Scrollbit se řadí mezi takzvané sideways-scrolling závodní hry. Jejich hlavní myšlenka vychází z prostého ovládání, které přímo koresponduje s točením kolečka myši. Už jen proto nový počin z Experimental Gameplay, na který vám přinášíme recenzi jako první v ČR, nelze nechat bez povšimnutí.
The Yellow… 70%
The Yellow Shape - zručnost s myší (3.2 MB)
Počítačová myš je jednou z nejpoužívanějších věcí našeho každodenního života. Denně s ní po stole urazíme tisíce metrů a nespočetněkrát stiskneme některé její tlačítko. Tak proč si nevyzkoušet, jak se s tímto počítačovým „hlodavcem“ umíme ohánět? A právě s tímto originálním nápadem přichází freeware hra The Yellow Shape.
HEMO Homicidal… 20%
HEMO Homicidal Emo - hrajeme si s láskou (5 MB)
Dnes si budeme hrát na samotného boha lásky, Amora. Zda-li je ovšem podobná činnost bezpečná a jestli vůbec stojí za čas strávený u monitoru, brzy zjistíme.
In The… 50%
In The Stream - v divoké řece (1.4 MB)
Český film o vodácích zná téměř každý. Ale českou hru o vodních nadšencích uhodne opravdu jen málokdo. Jednou takovou – a možná i jedinou – je In The Stream. Ve vratkém kajaku se pustíte do rozbouřených peřejí a jediným přítelem bude vaše věrné pádlo.
Stdbits… 90%
Stdbits – hra s vytříbeným vkusem (5.6 MB)
Stdbits je nejnovější přírůstek do rodiny Experimental Gameplay her. Vsází na abstraktní podání, přičemž ne náhodou navazuje na Kokoromi's Gamma 256 z Montrealu. A výsledek? Prazvláštní, ale dechberoucí. Čtěte první českou recenzi jen u nás!
Mr.Boulder:… 30%
Mr.Boulder: KAKTUS A KÁMEN (6.2 MB)
Přestože se Experimental Gameplay může pyšnit výkladní skříní plnou zlatých nezávislých her, tu a tam se najde i výjimka, která by se bez ostychu mohla zařadit mezi pověstné černé ovce. Je však oním milníkem právě Mr.Boulder?
Boostcraft:… 60%
Boostcraft: ŘETĚZOVÁ REAKCE (511 KB)
48 hodin. Nenechte se zmást, to není název nového seriálu, nýbrž doba, za kterou byla vytvořena a otestována hra Boostcraft! A můžeme jedině smeknout, protože to není na kvalitě vůbec znát a autor z neskutečně krátké doby vyždímal maximum. Experimental Gameplay zase válí.
Mondo… 90%
Mondo Medicals: VÝTEČNÝ EXPERIMENT (2.9 MB)
Mondo Medicals není pro běžné hráče, zalíbení si najde pouze u gurmánů. A to gurmánů, kteří dnem i nocí vyhlíží nové hříčky z dílen Experimental Gameplay jen proto, aby se opět královsky pobavili nad nevídanou porcí originality. Podařilo se i tentokrát pokořit hranice všednosti? Čtěte v následující recenzi!
Sonoro… 75%
Sonoro TV: AKČNÍ MALOVÁNÍ (8.5 MB)
Sonoro TV je další z řady ambiciózních počinů EGP. Možná že mě mate paměť, ale hru, ve které zachraňujeme pidižvíky před zlým DJ-jem malováním na obrazovku, jsem ještě neviděl. Prověřte proto své rychlé reflexy a hbitou ruku v dnes nabízeném počinu!
Core Runner:… 50%
Core Runner: ORIGINALITA PŘEDEVŠÍM (1.9 MB)
Nepochybuji o tom, že jste se již někdy setkali se zvláštní, jinou, zkrátka originální freeware hrou. Ta dnešní přináší invence téměř až nad hlavu. Ovšem ne vždy se tento přístup vyplatí a někdy utrpí právě to nejdůležitější - hratelnost. Je to případ Core Runneru? Na nový přírůstek do rodiny Experimental Gameplay naleznete odpověď v následující recenzi.
CellStream:… 65%
CellStream: BYLA JEDNOU JEDNA BUŇKA (1.2 MB)
Her s netradiční tématikou je poslední dobou velmi mnoho. Některé vynikají právě díky svému nápadu, jiné naopak vlastní nápaditost sráží k zemi. Kterým případem je hra CellStream? To se můžete dočíst v naší recenzi!
Walker:… 65%
Walker: ROBOPAVOUK (184 KB)
Doba, kdy se tankům postaví roboti, je zatím jen hudbou vzdálené budoucnosti. Pokud byste si ale přesto chtěli vyzkoušet, jaké to je rozšlápnout pár obrněnců gigantickým čtyřnohým robotem, neměli byste přehlédnout dnešní recenzi na hru Walker.
Boing:… 65%
Boing: ZAPINKEJTE SI! (1.3 MB)
Boing je jednoduchá a na myšlení nenáročná hra, u které se určitě dobře odreagujete a možná i zabijete trochu času. Máte-li proto chuť si na chvíli odpočinout, jen s chutí do toho!
Humpsters:… 90%
Humpsters: TÝDEN BLÁZNIVÝCH HER (6.1 MB)
Ač to na první pohled nemusí být patrné, Humpsters je neuvěřitelně originální hrou. Svými kořeny sahá až k Experimental Gameplay a nutno dodat, že se kromě velké porce originality chlubí také zvráceným ztvárněním.
Daydreaming… 70%
Daydreaming in the Oval Office: TÝDEN BLÁZNIVÝCH HER (3.6 MB)
Občas si přihne každý, ale nic by se nemělo přehánět. Jakožto prezident George Bush tuhle sedíte ve své kanceláři, když se náhle nad vaší hlavou objeví imaginární důkazy o Iráckých zbraních. A jediným způsobem, jak se k nim dostat, je běhat ze strany na stranu a házet volejbalovým míčem. Povězte – je tohle normální? S Experimental Gameplay ano!
Cell Defender:… 55%
Cell Defender: STŘÍLEČKA JINAK (864 KB)
Experimental Gameplay se poslední dobou opravdu daří. Dnešní hra je toho zářným příkladem. Jednoduchý koncept a překvapivá porce hratelnosti – to je v kostce Cell Defender. Střílečka, ve které se střílí bez vašeho přičinění. Pojďme se podívat, jak to celé dopadlo.
The Virtual… 85%
The Virtual Contraption: PROSKÁKEJTE SE KRYCHLÍ (1.2 MB)
Také se nestačíte divit, jak mohou být některé jinak jednoduché hry zábavné? Stačí špetka motivace, k tomu pohodlné ovládání a především do posledního puntíku zpracovaný nápad. A nic z toho The Virtual Contraption rozhodně nechybí.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z