The Wife… 65%
The Wife Who Wasn't There - Alzheimer, babi, Alzheimer (12.2 MB)
Zapomínání nemusí být hned příznakem Alzheimerovy choroby, nicméně nikdy to není příjemné. O to víc, když si jednoho krásného dne přijdete domů, a manželka nikde. Dala vám předem vědět, nebo třeba zmizela? Na to musíte přijít.
The Mystery… 75%
The Mystery of The Mary Celeste - tajemství prokleté lodi (110.8 MB)
Krásná slečna Mary Morehouse se měla stát talismanem šťastné plavby, ale nastal pravý opak. Najednou začala loď Mary Celeste cestovat časem a není nouze ani o jiné paranormální jevy. Pomozte sličné hrdince vyřešit záhadu jedné prokleté lodi.
The Family… 60%
The Family Treasure - Honba za pokladem (980 KB)
Patříte mezi fanoušky Pirátů z Karibiku, nebo jste snad jako malí snili o tom, že se stanete piráty? Teď máte příležitost. Nečeká vás sice žádná velká loď, ani banda odevzdaných pirátů, pouze vetchý vor a ne tak úplně opuštěný ostrov, ale o hledání ztracených pokladů rozhodně nepřijdete!
Treasures… 85%
Treasures Of The Ancient Cavern – objevujte artefakty (18.1 MB)
Zajímá vás hledání pokladů v tropických krajích? Rádi byste někdy něco cenného objevili? Nač hledat daleko, příležitost se nabízí přímo zde! Byla by neskutečná škoda zahodit hodiny napínavé zábavy, která tkví právě v tomto dobrodružství.
The Treasured… 80%
The Treasured Medallion - jeden "obyčejný" medailon (397 MB)
Začněte si balit kufry a potápěčskou výzbroj, protože se jede k moři! Alespoň takový je začátek freeware hry The Treasured Medallion, ve které se po nalezení tajuplného medialonku vydáváte odhalit nespočet tajemství. Dokážete nasměrovat hrdinku správným směrem?
The Museum… 90%
The Museum Of Broken Memories - bizarní výlet do vzpomínek (24.2 MB)
Pro vyznavače vskutku netradičních herních zážitků jsme si připravili opravdovou lahůdku. Odvážili-li byste se snad hledat nějakou alespoň srovnatelnou hru, vězte, že takové hledání by bylo předem ztracené. Tohle muzeum se totiž vymyká pravděpodobně všemu, co tu kdy bylo k vidění.
The Great… 55%
The Great Machine - válečná výprava (144 KB)
Textové hry jsou již dávno minulostí, kdo ale říká, že k vybudování hutné atmosféry je potřeba grafika? Nepromeškejte možnost zahrát si možná jedno z posledních interaktivních textových dobrodružství vůbec!
The Infinite… 75%
The Infinite Ocean - boj s umělou inteligencí (4.1 MB)
Existují hry, ve kterých není důležité něčeho dosáhnout, nýbrž něco prožít. My vám takový zážitek zprostředkujeme. Stačí se jen ponořit do nekonečného oceánu a nechat se unášet proudem bez nejmenšího tušení, kam vás tento proud zavede.
Tajomstvo… 35%
Tajomstvo šepkajúcich lesov - adventura z východu (8.6 MB)
Dennodenně je člověk obklopen záhadami, aniž by si cokoli uvědomoval. Obyvatelé města Alvar si jich jsou však vědomi velice dobře, neboť jedno takové tajemství jim naprosto zničilo životy. Za každou špatností se ale skrývá pořádné dobrodružství, čehož přece nelze nevyužít!
The Marionette:… 70%
The Marionette: UMĚLECKÁ HRA (13 MB)
Sami jste si museli všimnout, jak vášnivé debaty se vedou o tom, zda li se hry mohou řadit mezi umění či nikoliv. Pakliže spadáte mezi zastánce záporného názoru, měli byste si zahrát The Marionette. Právě tohle je totiž titul, který se může bezelstně za umělecké dílo označit!
The White… 90%
The White Chamber: MORBIDNÍ PÁTRÁNÍ (303 MB)
Víte, jak vznikne zajímavá adventura? Základní ingrediencí může být sci-fi prostředí, a k tomu zajímavý hrdina. Tohle všechno se posléze okoření špetkou hororových prvků a nakonec zabalit do příjemné grafiky. A když se jako obloha přidá česká lokalizace, vznikne například The White Chamber. Jenom kdyby tvůrcům tolik neujela ruka při kořenění…
Total… 70%
Total Eclipse: ZATMĚNÍ SLUNCE PŘICHÁZÍ (11.5 MB)
Ať už hledáte cokoliv, většinou je to vcelku nepříjemný pocit. Ostatně jak je dobře známo, zákon schválnosti v takovýchto případech pořádá hody. Ale neděste se, ačkoli je halvní náplní titulu Total Eclipse právě pátrání, nejedná se rozhodně o nic nudného, ba ani otravného.
Trilby… 80%
Trilby's Notes: DENÍK AGENTA (2.1 MB)
Jmenuji se Trilby. Před čtyřmi lety jsem jen taktak unikl z vězení vily DeFoe. Byl jsem donucen k něčemu, co jsem nikdy nechtěl udělat... zabil jsem člověka. Duch Johna DeFoe však nebyl zničen, a proto odjíždím na ostrov ve Walesu učinit nezkrotnému zlu přítrž.
The House:… 90%
The House: DĚSUPLNÁ PAST (9.4 MB)
Představte si, že se najednou probudíte v domě s okny a dveřmi zadělanými cihlami. Zlý sen? Možná ano, možná ne. Rozhodně je třeba se dostat pryč. Dnešní krátkou adventuru si užijí zvláště milovníci chladných hororů a temné mystiky.
The Breakdown:… 85%
The Breakdown: VÝTEČNÁ ADVENTURA! (13.6 MB)
Adventury. Kdysi patřily k těm nejvíce oblíbeným hrám, jenže dnes si jen málokdo vzpomene například na legendu jako Monkey Island. O to větší radost jsem měl při hraní The Breakdown. Vtipné dialogy, logické hádanky a krásná grafika... zkrátka adventura jak má být. A vy byste ji minout také neměli!
Two of… 81%
Two of a Kind: ADVENTURA JAK MÁ BÝT (10.5 MB)
Další z řad AGS adventur je na světě. Dílko oceněné cenou Best Gameplay 2004 by určitě stálo za vaši pozornost. Poutavý příběh dvou sourozenců si vás určitě dostane. Zkuste najít zpět ztracený drahokam a zachránit tak svět před jistou zkázou!
Tajemství… 75%
Tajemství Oslího ostrova: ČESKÁ KLASIKA (1 MB)
Tajemství Oslího ostrova je opravdová klasika - první česká hra, která se u nás objevila na pultech obchodů. Bylo to v červnu roku 1994, za jejím vývojem stál začínající Pterodon Software a o distribuci se postaral Vochozka Trading. Vychutnejte si i vy tuto legendární adventuru!
Tulák:… 60%
Tulák: V ROLI VÁGUSE (2.9 MB)
Kdo by nechtěl být tulákem? Poflakovat se v mrazech na ulici, podporováni studeným vichrem žádat kohokoliv o kus žvance, odpuzovat okolí svým pachem a sem tam něco nakoupit za pět prstů? Dnes si něco takového můžete vyzkoušet v adventuře s tím nejpříhodnějším možným názvem - Tulák.
Time Walker:… 60%
Time Walker: CESTA DO MINULOSTI (8.2 MB)
Cestování v čase je oblíbeným a vděčným námětem her, filmů i knih. Narazíme na něj i v dnešní akční adventuře, ve které prožijeme příběh profesora a jeho studenta a s pomocí onoho zázračného stroje času se vydáme na místa, kam už asi žádná lidská noha nevkročí. Do minulosti.
Točna 85%
Točna (5 MB)
Pokud máte rádi ručně kreslené adventury, které parodují vše, co kolem sebe naleznou, pak jste na pravém místě. Coby Denis Bílek se vrháte vstříc záhadám známého i neznámého světa a garantuji vám, že se u toho budete královsky bavit.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z