5 o 'clock… 55%
5 o 'clock Lock: JÁ CHCI VEN! (5 MB)
5 o'clock Lock se řadí mezi takzvané „One Room adventury“, což už z názvu vypovídá o její náplni. Vaším jediným cílem totiž bude dostat se ven z místnosti, nicméně cesta to nebude zdaleka jednoduchá. Zvládnete se probojovat skrze mnohé překážky?
The Breakdown:… 85%
The Breakdown: VÝTEČNÁ ADVENTURA! (13.6 MB)
Adventury. Kdysi patřily k těm nejvíce oblíbeným hrám, jenže dnes si jen málokdo vzpomene například na legendu jako Monkey Island. O to větší radost jsem měl při hraní The Breakdown. Vtipné dialogy, logické hádanky a krásná grafika... zkrátka adventura jak má být. A vy byste ji minout také neměli!
AfterShocked… 72%
AfterShocked!: KONEC SVĚTA (49.6 MB)
Jen si to představte, poklidně jdete do obchodu, mluvíte s prodavačem a najednou se ozve nepředstavitelně velká rána. Podíváte se ven a zjistíte, že nějaký chlapík si krátil dlouhou chvíli pouštěním jaderných hlavic. Ovšem vy to tak nenecháte!
Out Of… 90%
Out Of Order: V JINÉM SVĚTĚ (8.4 MB)
Představte si, že se jednou ráno probudíte, vyjdete z pokoje a najednou zjistíte, že nejste ve vašem rodném domě, ale na úplně neznámém super technicky vybaveném místě. Nechápete, co se kolem vás děje. A počítače na vás mluví.
Beneath… 80%
Beneath A Steel Sky: OCELOVÉ NEBE (69.3 MB)
Příroda je utiskována velkým a hrozivě inteligentním počítačem LINKem. A s přírodou trpí i lidé. Nevinní či vinní, všichni zaslouží odpuštění a záchranu. Pod ocelovým nebem se v roli jednoho jediného muže budete snažit zachránit svět.
Bert The… 68%
Bert The Newsreader: POMSTA BUDE SLADKÁ (614.4 KB)
Jednoho krásného rána se televizní hlasatel Bert dozvídá, že právě dostal vyhazov z práce. To ho pěkně naštvalo a tak se rozhodl svému bývalému šéfovi pomstít. A když pomstít, tak pořádně!
Život… 91%
Život není krásný 7: POSEDMÉ A JEŠTĚ BRUTÁLNĚJI! (56.6 MB)
Je to tady! Extrémně vulgární a brutální, přesto však brilantní počin od Martina Pohla konečně zavítal na naše monitory a s ním pořádná dávka násilí, jadrných nadávek, ale především skvělé zábavy. Tohle vás spolehlivě přiková k monitoru!
King's… 96%
King's Quest III: NESPOČETNÉ UMÍRÁNÍ NAPOTŘETÍ (50.3 MB)
Sierrácké adventury byly vždy na výsluní pařanského zájmu (samozřejmě, hlavně toho adventurního). Aby také ne, vždyť firma Sierra stála na počátku všeho; Ještě když slovo adventura znamenalo pár pixlíků a příkazovou řádku. A nyní se dočkáváme předělávky třetího Královského příběhu!
Knightsquire:… 80%
Knightsquire: DŮMYSLNÝ RYTÍŘ KNIGHTSQUIRE (870.4 KB)
Bývaly doby, kdy se hry vešly na jednu malou disketu, a přitom obsahovaly více zábavnosti, příběhu a humoru, než leckteré dnešní mega-kolosy na jednom, či několika DVD. Čím to? Mohli bychom o tom polemizovat, ale lépe bude, zahrajeme-li si jednu hru, přesně takovou, jako za starých časů!
Sunset… 75%
Sunset Over Imdahl: KRESLENÁ ADVENTURA (8.2 MB)
Přestože může zpočátku Sunset Over Imdahl působit jako líbivá RPG, věřte, že vás zdání jenom klame. Jedná se o počin ryze adventurní, avšak na zábavnosti přesto nic neztrácí. Vžijete do role malého chlapce, který se ze všech sil snaží zachránit rodné město. Ptáte se před čím? Pojďte to zjistit.
Cedric… 80%
Cedric and the Revolution: ELFÍ POVSTÁNÍ (1 MB)
V zemi elfů se nežije špatně, ale v poslední době se hrozně zvýšily daně. Chudým mladíkům nezbývá nic jiného, než uspořádat protest, masivní demonstraci, klíče cinkají atd. Vžijme se do role dvou individuí sotva odrostlých elfímu akné a pojďme organizovat dělnickou třídu.
Duty And… 98%
Duty And Beyond: DONÁŠKA PIZZY A NĚCO NAVÍC (4.3 MB)
Život poslíčka s Pizzou je tak vzrušující! Že nevěříte? Každý den se setkáváte s novými lidmi a při každé další roznášce Pizzy se cítíte jako při nějakém dobrodružství – hledání adres, jízda na skútru, donáška pizzy a dolování peněz z nevrlých zákazníků. Co může být víc vzrušujícího?
5 Days… 83%
5 Days A Stranger: HOROR V DOMĚ (1.3 MB)
Trilby není žádný svatoušek, s maskou na tváři se vydá krást do velkého sídla rodiny De Foeů. Dovnitř se dostane, ale ven už ne. Uvězněn ve strašidelném domě napospas vrahovi dělá vše pro (nejen) svoji záchranu.
Paparak:… 50%
Paparak: REDAKTOREM SNADNO A RYCHLE (11.8 MB)
Jako redaktor nic moc úspěšného magazínu Zpravodaj si ve své práci nemůžete vybírat. Prostě si vás jednoho dne zavolá šéfredaktor na kobereček a pošle vás na Náměstí Šťastného Mládí, prý se tam něco přihodilo.
Parasomnia:… 76%
Parasomnia: FIALOVÝ SNÍLEK (19.6 MB)
Proč se náš hrdina cítí ve svých snech opravdověji než v realitě? Co se stane s jeho sny, když se probudí? A kam se poděla modrá planeta? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešní hororové hře, která je zahalena dávkou temné atmosféry, co by se dala přinejmenším krájet!
Reactor… 92%
Reactor 9: VÝBUCH A VELKÝ ÚTĚK (5.2 MB)
Jste jaderný fyzik toho času ve vězení (sedíte za vraždu...). Snem každého vězně je pochopitelně co nejrychleji se zdejchnout. Jenže paní štěstěna (či smůla?) zařídí výbuch reaktoru, jež sousedí s vaší věznicí. Co tomu čert nechtěl, dokonce samotný strážný upadl výbuchem do mdlob a co teď?
Penumbra:… 95%
Penumbra: DĚSUPLNÁ AKČNÍ ADVENTURA (164.6 MB)
Penumbra je bez okolků jedna z vůbec nejlepších 1st person akčních adventur na freeware scéně. Disponuje podařeným hororovým příběhem, který dokresluje perfektní audiovizuální zpracování ruku v ruce s pokročilým fyzikálním modelem. Tohle zkrátka nesmíte minout!
Becherself:… 50%
Becherself: Brákomíkova opice (9.2 MB)
Já jsem Kornel Brákomík, mladý muž jako každý jiný. Co nejméně problémů a celý život před sebou. Jednoho dne se však můj život náhle změnil... A tak začíná můj příběh.
Okulděje… 74%
Okulděje III: VĚČNÝ STRACH (4.7 MB)
Okulděje III je hororová adventura, jejíž napínavý scénář se opírá o skutečné události. Tajuplné městecko, po němž je pojmenována tato hra, skýtá nevšední rozuzlení. Prozkoumáte desítky lokací, kde na vás čeká spousta záhad. Tak vzhůru za dobrodružstvím!
Adventures… 70%
Adventures of Fatman: CHRAŇTE GOTHAM CITY (25.9 MB)
Logicko-akčně laděná adventura Fatman na motivy Batmana tu čeká na vás. Vydejte se strážit Gotham a pokuste se přemoci po stopadesáté nejrůznější padouchy. Ale pozor - musíte na to jít hlavou.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z