Quest… 85%
Quest For Yrolg - zkáza světa přichází (18 MB)
Hrdinové - rytíř, zloděj a mág - opět přicházejí do skalního sklepení, aby se jednou pro vždy zbavili zla, které světu hrozí. Co je tedy potřeba udělat? Správně, roztrhat je na cucky. Je-li vám snad toto proti srsti, určitě byste se měli lehce ironické adventuře s nádechem RPG obloukem vyhnout.
Heed -… 75%
Heed - tajemné putování (12.1 MB)
Hledáte -li již delší dobu nějakou neobyčejnou hru oplývající jakýmsi hlubším smyslem, pak si můžete konečně oddechnout. Právě jste ji totiž našli. A že jde mezi záplavou bezhlavých stříleček o příjemné překvapení!
Back door… 85%
Back door man - klienti čekají (2 MB)
Jděte do baru. Převyprávějte barmanovi , co jste dnes zažili. A teď k tomu přidejte, že jste gigolo beze všech zábran. To všechno přimíchejte do pixel-artové adventury, k misce postavte zkušeného tvůrce a pojďte hrát!
Comics… 80%
Comics Quest – „Proč tak vážně?“ (2 MB)
Aneb, jak to dopadá, když se nadaný český „vývojář“ pustí do hry, v níž se střetává humor s rozumem.
Enmaku… 55%
Enmaku - Animefest 2009 (59.7 MB)
Znáte to, dva členové vzájemné znepřátelených frakcí se dostanou do nesnází a musí se z nich dostat společnou prací. Přesně na tomto scénáři staví tvůrci titulu Enmaku. Dámy a pánové, další z řady titulů z letošního Animefestu je tady!
Sen Tmavomodrej… 40%
Sen Tmavomodrej Korytnačky - není korytnačka jako korytnačka (38.9 MB)
Ne, Sen Tmavomodrej Korytnačky skutečně není dokumentární titul ze snového života modré želvy. Těžko říct jestli naštěstí nebo bohužel, ale každopádně se připravte na další titul z brněnského Animefestu 2009.
Podzim… 45%
Podzim - Animefest 2009 (99.8 MB)
Podzim. Dosti zvláštní jméno pro hru, že? Na druhou stranu se ale po chvilce přemýšlení nelze čemu divit – Podzim je natolik zvláštním a svým způsobem kouzelným počinem, že si prostě a jednoduše neobvyklé jméno zaslouží.
Krutá… 80%
Krutá cesta životem - pomsta je sladká (18.8 MB)
Myslím, že se trefím, když řeknu, že spousta z vás, má nudný stereotypní život. Staráte se o dobrou pověst, dodržujete morální zákony a budujete přátelské vztahy. Určitě vás napadlo, jaké je to být člověkem, kterému je to všechno jedno.
Heartbeat… 45%
Heartbeat - Animefest 2009 (43.3 MB)
Byli jste někdy na nějakém CONu? Jestli ano, dokážete si představit, jak to na podobné akci vypadá. Na druhou stranu v případě, že jste se nikdy ničeho takového neúčastnili, nemůžete mít ponětí, oč běží. Proto neváhejte a vyzkoušejte Heartbeat!
Anime… 50%
Anime Rande - Animefest 2009 (186 MB)
Když se řekne japonská hra, mnoho lidí napadne erotická flashovka. My se ale nyní podíváme do té části anime, která je přístupná všem - seriály. Pokud chcete zažít netradiční dobrodružství například s Ichigem ze seriálu Bleach, čtete tu správnou recenzi!
Casebook… 92%
Casebook Episode 0 - adventura á la film (247.5 MB)
Je to film! Ne, je to počítačová hra! Ne! Je to Casebook Episode 0! Adventura, která nemá na herní scéně obdoby! Perfektně využívá možností filmové prezentace a navíc nabízí větší porci zábavy, než na jakou jsme běžně u počítačových titulů zvyklí.
Beyond… 60%
Beyond The Threshold - lektvary proti démonům (26.5 MB)
Zkumavka s krví, obsidián, mandragora a jmelí. Že nevíte, co s tím? To vůbec nevadí, protože při hraní freeware hry Beyond The Threshold to za pomoci nekromancerské knihy zjistíte! A pokud budete dostatečně dobří, měli by se démoni začít třást.
The Treasured… 80%
The Treasured Medallion - jeden "obyčejný" medailon (397 MB)
Začněte si balit kufry a potápěčskou výzbroj, protože se jede k moři! Alespoň takový je začátek freeware hry The Treasured Medallion, ve které se po nalezení tajuplného medialonku vydáváte odhalit nespočet tajemství. Dokážete nasměrovat hrdinku správným směrem?
Mental… 90%
Mental Repairs, Inc. - i stroje mají duši (64.4 MB)
Psychiatr, to je jistě velice zajímavá a už tak lehce šílená práce. Ale co třeba takový psychiatr strojů? Právě tím se totiž stanete v Mental Repairs, Inc., jedné z nejoriginálnějších a nejpovedenějších adventur poslední doby.
Shifter… 75%
Shifter's Box: Outside In - jako v Říši divů (8.8 MB)
Adventura Shifter's Box: Outside In nás zavede do pohádkového fantasy/sci-fi světa plného trpaslíků, robotů a války. Do světa v krabici. Pakliže vám téma připomíná Alenku v Říši divů, jste na správné notě; a věřte mi, že nudit se zde nebudete!
RexTexas… 65%
RexTexas – objevte svět kostek (43.6 MB)
Kdo má rád plošinovky, ten je tu správně. Rex Texas vás vezme na planetu Zemi, která je ale speciální tím, že se skládá z různě velkých plošinek. Nezbývá tedy než obout kvalitní obuv a vyrazit do světa plného skákání.
Automation… 80%
Automation - honba za robotem (5.6 MB)
Chybí vám pořádná oldschool-like adventura? V tom případě si možná zamilujete tento kousek – v nostalgickém zpracování přináší vtipný příběh, solidní hratelnost a díky své obtížnosti i vcelku solidní hrací dobu. Automation čeká jen na vás!
Biwa of… 30%
Biwa of Blood - malovaná adventura (2.7 MB)
Máte-li pocit, že jste dlouho nehráli abstraktně zpracovanou adventuru, zcela určitě vás Biwa of Blood zaujme. Nejedná se totiž o nic jiného než klasickou point and click hru celou namalovanou štětcem!
Vogue… 75%
Vogue Tale - oblékejte hvězdy (35.1 MB)
Pravda, hvězdy zde zrovna oblékat nebudete, ale i tak je to pořádná makačka. Přiznám se, přestože jsem muž, tato hra mě chytla. Prosím nekamenovat. Oblékat lidi je neskutečná švanda, však si to můžete zkusit sami ve hře Vogues Tale, třeba i právě vy se stanete švadlenou.
Stargate… 85%
Stargate Adventure - důstojná adaptace (95 MB)
Po několika více či méně nepříjemných faux pa je tady konečně hra ze světa Hvězdné brány, která se směle může zařadit mezi nejlepší freeware adaptace seriálové předlohy. A dost možná, že dosáhne i na pomyslný královský trůn těchto počinů.
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z