Kutlers… 30%
Kutlers Story: Hledání ztraceného světa (2.3 MB)
Hlavním hrdinou dnešní jednoduché české adventury, která je příznačná především svoji délkou, lépe řečeno krátkostí, se stává Kutler, jemuž došly poslední zásoby pro něj toliko potřebné marihuany. Jak se s touto situací vypořádá? To se dozvíte jen v tom případě, když kliknete a přečtete si naši recenzi.
Chmelnica 65%
Chmelnica (7.1 MB)
Na chmelové brigádě je veselo. Tomáš Krajča, scénárista dnešní adventury Chmelnica, jejíž příběh vyplývá částečně z pravdivé události, sice poukazuje na pravý opak, leč mé dojmy jsou jiného názoru. Jestliže si chcete udělat z celé věci svůj vlastní obrázek, Chmelnica je tu pro vás v plné pohotovosti.
6 ženichů… 90%
6 ženichů a 1 navíc (10 MB)
Hra, na kterou jsem se po celý předešlý rok tolik těšila je konečně tu. Mám tu čest vám, čtenářům, představit jednu z nejočekávanějších českých volně šířitelných adventur vůbec. Pokračování slavných 7 dní a 7 nocí je zde mezi námi a spolu s ním i má premiérová recenze ve funkci novopečené redaktorky serveru FreeHry.cz. Proto nezahálejte a račte do mé svatyně.
Itálie… 44%
Itálie 1 & 2 (1.8 MB)
Právě jste přicestovali společně s partou kamarádů do Itálie a dřív, něž se pohodlně ubytujete v jednom z místních hotelů, jste se rozhodli jít důkladně prozkoumat zdejší okolí. Budete muset být velice opatrní, aby jste se nezapletli s mafií, kterou naleznete takřka na každém rohu. Hodně štěstí!
Tsarevna:… 85%
Tsarevna: A Medieval Russia Quest (4.1 MB)
Americký turista Bob Bisquit se vydal na dlouhou cestu do Ruska, během níž se zamiloval do velice krásné dívky. Bohužel pro Boba to ale byla dcera ruského cara, které nikdo neřekne jinak než Tsarevna. Nikdo totiž nezná její pravé jméno. Car dá ruku Tsarevny pouze tomu, kdo konečně odhalí ono utajované jménu. Bude tím objevitelem právě Bob Bisquit? To záleží jen na vás.
Mandy 60%
Mandy (4.5 MB)
Od našich sousedů ze Slovenska, konkrétně od týmu AqiunDesign, se až k nám přes vysoké pahorky a široké lučiny dostala hra Mandy, v níž je hlavní postavičkou –nečekaně- Santova pomocnice Mandy. Spolu s ní přichází i menší problémek, neboť je její kamarád Tim nachlazený a jelikož jsou Vánoce, chce jej dobrosrdečná dívčina nějakým způsobem potěšit, nejlépe dárečkem. Co takhle mu uplést šálu? Na to ovšem musí mít potřebné vybavení, což je kámen úrazu.
Moorhuhn:… 80%
Moorhuhn: Schatz des Pharao XS (11.5 MB)
Známé slepičky z ještě známější hry Moorhuhn se ocitají v adventuře? Proč ne? Nyní máte možnost s jednou z nich vyřešit záhadu starého Egyptu, neboť ona slepička je ve skutečnosti archeologem. Přidáme-li k tomuto faktu do kotle ještě špetku logických úkonů, typický smysl pro humor alá Phenomedia AG a vynikají audio-vizuální zpracování, dostaneme Moorhuhn in der Schatz in das Pharao XS.
Jízda… 60%
Jízda Smrti (7.2 MB)
Adventura tady, adventura tam, všude kam se podívám. Tak nějak by jsme mohli nazvat další žánrově stejný počin z dílen AdmaSoftu – Jízda Smrti. Jedná se o jejich v pořadí již druhý adventurový projekt, tudíž lze zcela jednoduše sledovat postupnou evoluci autorových schopností. Onou první hrou byl Tonda Zlaťák. Bude mít u vás Jízda Smrti stejný, ba i větší úspěch?
Gallows… 68%
Gallows Village (1.6 MB)
Snad každý mi potvrdí, že říjen byl dozajista měsícem českých adventur. Bylo jich totiž, jak jste si jistě všimli, požehnaně. Příchodem nového měsíce ovšem tato lavina jen tak snadno neskončí, poněvadž se nám na pomyslném stole objevil další počin z našich luhů a hájů, a sice Gallows Village. Pakliže milujete dialogy, logické úlohy, stěžejní příběh či vtipné hlášky, zaměřte svůj zrak na dnešní hru.
Život… 83%
Život není krásný 4 (4.2 MB)
Že život opravdu není krásný jste se mohli doposavad přesvědčit již třikrát. V prvním dílu se vám zhroutil svět, v druhém jste museli za jeden jediný den sehnat vysokou částku peněz, jinak vám hrozí smrt, ve třetím jste naopak jen krůček od bohatství, no a co díl čtvrtý? I tentokrát bude váš život v přímém ohrožení, takže se raději pohodlně usaďte. Začíná totiž boj s celým gangem.
Bill DeBill:… 88%
Bill DeBill: Ďábel na špínu (19.4 MB)
Velitel elitní čety uklízečů Bill DeBill je tu a spolu s ním i další z jeho rutinních záležitostí. V jeho kůži budete totiž pátrat po tajemných stopách, vedoucích k vrahovi pouliční kočky. Objasníte nevinně vypadající, ovšem stále více a více se zaplétající případ? Pokud zní vaše odpověď: „ano“, pak si určitě vyzkoušejte tuto tolik očekávanou českou adventuru.
Tonda… 89%
Tonda Zlaťák (4.4 MB)
Dalším přírůstkem do opravdu široké rodiny českých adventur je Tonda Zlaťák, který sic neoplývá nějakou extrémní složitostí, leč dokáže docela na dost dlouho připoutat hráče k monitoru. Možná víte, že chystané pokračování Tondy bylo bohužel zrušeno, ale proč truchlit, když si můžeme na plno vychutnat díl předcházející.
Muž bez… 68%
Muž bez mozku (198.7 KB)
Muž bez mozku není žádný výmysl radikálních spoluobčanek, nýbrž parádní česká adventura trošku jednoduššího, ale o to zábavnějšího rázu. Muž bez mozku aneb, jak se dostat z bytu určitě mluví samo za sebe. Úkol celé hry je tedy jasný, dostat se přes hrůzostrašnou tetu a další záporné domácí postavičky co nejrychleji z vašeho bytu na svobodný svět, čerstvý vzduch města Vrbno pod Pradědem. Dokážete to? To se teprve uvidí.
Schloss… 70%
Schloss MORB (4.2 MB)
Adventura sem, adventura tam, co já s nimi udělám. Stoprocentní pravda to ovšem není. Kolikpak vydařených freewarových adventur jste za svůj život okusili? Jistě jich nebylo mnoho, poněvadž tento žánr je zastoupen v našem “oboru“ velmi málo. Ale když už se nějaká taková hra naskytne, stojí většinou za to. Nejinak tomu nebude ani dnes. SchlossMorb je totiž adventura, jako řemen. A má ještě něco navíc.
Honzova… 78%
Honzova dobrodružství Epizoda 1 (1.6 MB)
Honzova dobrodružství Epizoda 1 je česká adventura od týmu Švanda Brothers. Vžijete se do role Honzy, jak asi předpokládáte. Ze začátku vám půjde o nákup mobilu, ale celý příběh se zamotá. Nakonec půjdete po stopách vykradačů bytů. Tak co vy na to?
Život… 79%
Život Není Krásný 3: Doktořina Krutá Dřina (2.8 MB)
Jednoho večera ses dozvěděl, že v jedné ulici u vás má dojít k předání kradených diamantů. S vašim kámošem jste tyto diamanty ukradli a jeli do Německa prodat diamanty na černým trhu v Berlíně. Váš kamarád si pro jistotu diamanty zašil do břicha. Na hranicích váš kamarád zpanikařil a koupil kulku od policisty. Řekl jste si, že by byla škoda, kdyby byl váš kámoš pohřbený i s diamanty...
Blázinec… 93%
Blázinec Advencture (5.2 MB)
Ano, píše se to i s tím "C". Blázinec Advencture je parodie na slavného Fallouta. Tuto parodickou hru v html vytvořil tým Jardasoft, jež má na svědomí již několik podobných parodický a vtipných ujetin. Jako doktor Kokotek se vrháte do úkolu:"najít bublinu do vodováhy". Zní to legračně? Taky že je...
Akta Becherly… 80%
Akta Becherly Hills (2.9 MB)
Vy, kdož se na freeherní scéně již nějaký ten pátek pohybujete, tak zcela jistě víte, že adventur, co se dají sehnat úplně zadarmo, je bohužel velice málo a na spočítání těch skutečně kvalitních by nám pravděpodobně stačily i prsty jedné ruky. A tím lépe, že se nám podařilo jednu další takovou pro vás získat, a to hru Akta Becherly Hills od Tomáše Nestoroviče.
Život… 72%
Život není krásný 2 (2.5 MB)
Před rokem jste byl absolutní troska. Pak jste si, ale sehnali práce. Váš bývalý flek. Jenomže jednoho večera za vámi přišli dva vaši kámoši. Zjistilo se, že prý dlužíš 350 táců jejich šéfovi. Pořádně tě zbili a musíš jim to do příštího večera donést. Tak to byl stručný příběh k druhému pokračování povedené hry Život není krásný.
Becherův… 91%
Becherův Sen (4 MB)
Druhé místo v Becherovka Game 2002 má Enteron se svou hrou Becherův Sen. Jedná se o poměrně dost slušnou adventuru ve Flashi. Budete putovat s Janem Becherem po karlovarském kraji a hledat zázračný nápoj. Využijte naší nabídky a zahrejte si tuto skvělou gamesku...
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z