Foreign Legion: Buckets of Blood - kbelíky naplněné krví

19. 1. 2011 > Indie Hry > Akce

Válčit za peníze jde snad jen ve Francii nebo v dnes recenzované indie hře. V ní si na nové zbraně a náboje vyděláte zabíjením protivníků a plněním misí.

Válka je strašná, o tom žádná, tak proč by do ní šel někdo dobrovolně? No, třeba kvůli penězům, jak to dělají žoldáci. Jedním takovým se stanete i vy v dnešní indie hře trefně nazvané Foreign Legion: Buckets of Blood.

Cena: €4,99 (STEAM)Vaším úkolem tak bude splnit zadanou misi, ať to stojí, co to stojí. Jednou je to obrana strategického ropovodu, jindy ochrana školy, příště třeba doprovod autobusu jedoucího skrz nepřátelskou linii.
Tak či onak, placeni jste jak za splnění zadaného úkolu, tak také za zabité protivníky (a to podle způsobu, takže headshot je určitě lépe hodnocen než střílení do nohou).

Za získané peněžní prostředky si pak můžete - v závislosti na svých zkušenostech a levelu postavy - nakoupit nové zbraně, uniformu a drobné doplňky. A také munici. Není totiž nic horšího, než když vám v poslední chvíli dojdou patrony.

Hra má necelou desítku misí, jež si však můžete zahrát ve čtyřech obtížnostech, což je vcelku výzva. Navíc některé úrovně budete určitě hrát vícekrát, abyste si vydělali dostatek peněz na nákup nového arzenálu a pojistili si tak výhru. Foreign Legion: Buckets of Blood navíc obsahuje online žebříčky nejlepších výsledků, takže se můžete srovnat s ostatními z celého světa.

Určitě vás ale zajímá, jak vůbec tato indie hra vypadá. Nebudeme si nic nalhávat, kvalitě komerčních titulů nedosahuje ani zdaleka, ale i tak je grafika 3D a vcelku pěkně zpracovaná a na poměry indie scény bez diskuzí nadprůměrná. Nechybí ani slušný soundtrack a zvuky.

Asi jediné, co mě tak zklamalo, byla AI nepřátel (hlavně v pozdějších levelech). Nezřídka kdy se stane, že protivníci před vámi naopak utíkají, či stojí opodál a nevšimnou si vás do té doby, než k nim dojdete. I tak se ale jedná o kvalitní titul, u něhož lze strávit spoustu hodin plných zábavy a kbelíků naplněných krví.

 • + slušná herní doba
 • + pěkná grafika a hudba
 • + mnoho zbraní
 • + motivace hrát
 • - levelů mohlo být více
 • - AI nepřátel


Autor: Jan Pillár

80%
hodnocení
redakce
76%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 1,5 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 64 MB

Hlavního hrdinu ovládáte pomocí kláves W, S, A, D. Pomocí myši míříte, levé tlačítko slouží ke střelbě, pravé tlačítko k zamíření/oddálení a kolečkem měníte zbraně. Zbraně se dají měnit také pomocí kláves 1, 2, 3. Mezerník slouží ke skákání.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo