Football Challenge 2008 – skvělý fotbalový simulátor!

19. 6. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Probíhající rok 2008 bychom mohli začít nazývat rokem fotbalu. Nejenom že vyšlo několik zajímavých simulátorů, ale také proběhlo mistrovství Evropy. Tím se sice Football Challenge nezabývá, přesto se jedná o jeden z nejlepších fotbalových simulátorů zdarma ke stažení!

Vývojářský tým GreenTube ve spojení s rakouskou televizí ORF pro nás připravili nový sportovní simulátor. Vedle známého lyžování Ski Challenge nyní přicházejí se sportem o několik tříd populárnějším, sportem, v němž patří Češi k těm nejlepším. Fotbalem!

Pokud jste zarytým hráčem komerčních titulů, jako jsou FIFA nebo Pro Evolution Soccer, pak vás varuji hned ze začátku. Jedná se sice o jeden z nejlepších fotbalových simulátorů na nezávislé scéně, avšak v porovnání se zmíněnými komerčními kousky, které se předhánějí ve vypilované fyzice, lepšími animacemi anebo co nejobšírnějšími možnostmi, pak Football Challenge 2008 vypadá jako parodie. Je ale nutno podotknout, že se nacházíme na freeware scéně, na níž jde o snad nejlepší simulátor ve své kategorii!


Jak se hraje fotbal, vám snad nemusím přibližovat. Pojďme se proto podívat, co všechno si lze vybrat, případně nastavit. Milým překvapením je výběr z hraní proti počítači a online multiplayeru. Tento komfort nabízí opravdu jen hrstka nezávislých her. Nastavit si budete moci nejenom různé národní mančafty, ale také barvu dresu, šortek a tak dále. Je toho opravdu dost.

GreenTube, vývojáři tohoto titulu, jsou pověstní svou piplavou prací. Po bok skvěle zpracovaného Ski Challange se tak řadí Football Challenge. Grafický kabátek je zkrátka a dobře vynikající. Hráči si jsou sice podobní jako vejce vejci, snad kromě vlasů, ale nad tím lze přivřít očko. Hudební doprovod je také povedený. Skladby jsou líbivé, hru dobře doplňují, čímž titul řadí hodně vysoko.

Nechcete-li platit několik set korun za komerční hry, a přesto byste si u monitoru rádi zkusili kopnout do míče, pak můžete přestat hledat. Skvělé technické zázemí, líbivá hratelnost i několik dalších plusů titul má. Je tedy jen na vás, chcete-li na svůj disk vůbec něco takového stáhnout. Rozhodně neprohloupíte.

 

 • + Grafika
 • + Hudba
 • + Hratelnost
 • + Zábavnost
 • - Nepříliš realistické


Autor: Vladislav Burian

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
46%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: CPU: 1.8 GHZ
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická karta: 128 MB

Ovládání je nastavtelné.
Původní nastavení:

Pohyb - kurzorové šipky
Výměna hráče - pr. Shift
Střela - pr. CTRL


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo