Football Challenge 10 - fotbal hezky če ... rakousky

11. 6. 2010 > FreeHry > Sport/Sim

Přesně dnes v Jihoafrické republice žačíná fotbalové mistrovství světa . Proti sobě se postaví takové veličiny jako Messi, C. Ronaldo, Kaká a další. Ne tak sice v Football Challenge 10, kde hrají bezejmenní hráči, a přesto se jedná asi o nejlepší freewarový simulátor fotbalu pod sluncem!

Každoročně vás zásobujeme freewarovými simulátory od rakouské společnosti GreenTube, díky níž jsme společně hráli takové tituly jako Ski Challenge, Mountainbike Challenge, Moto Race Challenge a další, přičemž hodnocení se zatoulalo pod 90% jen vzácně! Jak si tedy vedl nekorunovaný král fotbalových simulátorů námi sledované freeware scény?  Podařilo se ročníku 2010 posunout už tak dost vysokou laťku kvality ještě výše?

Na zeleném pažitu se odehrávají veškeré klasické fotbalové situace, kterými jsou ofsajdy, penalty, přímé kopy či autová vhazování. Samotná hra však nepřipomíná bago mezi protihráči ala brazilští kanárci, ale spíše nakopávanou na útočníka ala český patent s Honzou Kollerem v čele. Titul stále není technologicky ještě tak daleko, abychom mohli mluvit o realistické simulaci. Svou roli na tomto faktu má i ovládání, díky jehož nedokonalosti jsou často vaši hráči všude jako druzí.  

Dobrým zvykem u GreenTube je kvalitní technické zpracování. To na nás čeká i v letošním ročníku Football Challenge 2010. Nemůžeme vyhlížet kvalitu konkurující komerčním titulům, ale na freeware scénu je zpracování opravdu velmi dobré! Naše slova si můžete potvrdit z přiložených obrázků. 

Známý hrací koncept z asi nejslavnější série Ski Challenge je zabudován i zde. Můžete hrát offline proti umělé inteligenci, ale největší důraz je kladen na hru proti reálným protivníkům přes internet. Již v těchto dnech je naplánován v pořadí druhý veliký turnaj: "Summer Tournament": 11.06. - 11.07.   

I letos jsme se dočkali kvalitního fotbalového simulátorů. Inovací sice není tolik, kolik bychom si přáli, ale některé změny (především na grafice) jsou znatelné. K dokonalosti práce vývojářů stále něco chybí, tak se snad dočkáme třeba už za rok. Ať chceme nebo ne, nakonec stejně musíme hodnotit 90 procenty! Nic lepšího zatím nenajdete. A nebo ano? To se již v dohledné době dozvíte na portálu FreeHry.cz!  

 • + Grafika
 • + Hratelnost
 • + Zpracovaní
 • - Ovládání


Autor: Vladislav Burian

 • freehra - Pod pojem freehra se řadí veškeré hry, které můžete zdarma vyzkoušet, byť třeba s řadou omezení. Do této kategorie tudíž patří jak klasické freewarovky, tak i trial verze, shareware produkty, případně jakékoliv flashové hry, na něž se podobné licence rovněž vztahují.
 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
84%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 2000 MHz
  Grafická karta: 256 MB
  Operační paměť: 512 MB

Hra se ovládá šipkami a tlačítky Shift a Ctrl.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo