Flip-Flap - klenot z české pokladnice

19. 8. 2008 > FreeHry > Arkády

Ostře sledovaný projekt českých vývojařů z FiolaSoftu s názvem Flip-Flap se konečně dočkal finální verze a vy tedy společně s námi můžete zjistit, jak chutná pravá instantní zábava! Jako první přinášíme verzi 1.1!

"Studio vývojařů pracující pro zábavu", jak si právě autoři Flip-Flap říkají, vytvořilo pozoruhodnou akčně-logickou hříčku, která se chlubí mnohými parametry,o kterých se ostatním freeware titulům může jen a pouze zdát. Skutečně, takto technologicky propracovaných her s kompletním (českým!) dabingem byste na našem serveru napočítali na prstech jedné ruky!

Přestože se autoři rozhodli pojmout Flip-Flap velmi profesionálně, v jádru je to vlastně jedna z nejjednodušších logických her vůbec. Úkolem je naskládat na loď připravené bedničky rozličných tvarů v daném časovém limitu, přičemž se nesmí dotknout dvě krabice stejné barvy. Jakmile v misi uspějete, čeká vás objednávka do jiného kouta světa, kde jsou již o něco vyšší nároky (více beden, méně času). Obtížnost stoupá poměrně strmě, to je ale dáno především počtem misí, kterých je celkem jedenáct. I když jde vlastně stále o to samé, zasloužilo by si Flip-Flap možná trochu větší náklad.

Popsaný mód však není jediným dostupným, pro drobné zpestření je tu jěště Výzva. V té se ujmete lodě na širém moři a prostřednictvím padajících kostiček se snažíte splnit jakýkoliv úkol z nabídky ("postav vysokou věž", "získej 5000 bodů" atd.). Odměnou budiž porovnání s výsledky ostatních v online tabulce. Vyzkoušet si vše můžete v tréninku, naostro je totiž nutné vejít se do dvouminutového limitu.

Nádherná osvěžující grafika, parádní dabing a pohodová hudba. Ano, tím vším Flip-Flap doslova hýří. Jádro veškerého potenciálního úspěchu však leží někde jinde. Jako jedni z mála vývojařů freewarových her se totiž ve FiolaSoftu rozhodli využít té nejmodernější technologie v podobě fyzikálního enginu PhysX. Plýtvání, řeknete si možná, Flip-Flap je ale ukázkou toho, že engine bezvadně funguje i v naprosto triviální dvourozměrné hře.

Po vydání plnohodnotné verze nemohu nepotvrdit již svá slova z preview - Flip-Flap se zkrátka povedlo. Jako oddechovou hru si nědokážu představit nic lepšího, neboť přes zdánlivou jednoduchost projektu neodflákli autoři ani jediný aspekt a ukázali zbytku světa, že se dá všechno vždycky udělat ještě o něco lépe. Bravo!

 • + Fyzikální engine PhysX
 • + Nádherná grafika
 • + Fakt dobrej dabing
 • + Výtečná zábava
 • - Nižší počet misí


Autor: Štěpán Vizi

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
70%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(50 MB)
1046×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1.8 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická karta: 64 MB

screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo