Find My Glasses - zašantročené brýle

8. 8. 2009 > FreeHry > Arkády

Každý z vás, kdo nosí brýle, to jistě zná: někam jste si je položili a teď ne a ne je najít. Když se k tomu připočtou zelené příšery znesnadňující pohyb po pokojích bytu, je o zábavu postaráno. Na nic nečekejte a pusťte se tedy do hledání!

Může to být jakýkoliv předmět, který je nutné ve hrách hledat. V titulu Find My Glasses, jak už název napovídá, půjde právě o zašantročené brýle. V hledání vám však bude bránit banda rychlých nepřátel a možností protiútoku bude poskrovnu, což je na druhou stranu slušná výzva.

S hlavním hrdinou máte k dispozici jakýsi byt s množstvím pokojů, ve kterých se zadané brýle mohou vyskytovat. Mezi nimi sice nejsou žádné dveře, ale jejich funkci plní fialové teleporty. Nemůžete si tedy vybrat trasu, jelikož vás hra sama nasměruje správným směrem. Hlavními překážkami tak budou zelené příšerky, z nichž některé mají přesně dané trasy pohybu, jiné jsou více inteligentní a budou se vás snažit chytit.

V pokojích se vyskytují i bonusové objekty a jakési náboje proti nepřátelům, které mohou přijít vhod. Co je ale poměrně škoda, průběh hraní nelze uložit, takže početnému opakování prvních levelů se nevyhnete. Navíc bonusových předmětů není zrovna přehršel, takže na tom mohl autor zapracovat lépe. Bohužel i kvalita zpracování není na nějaké extra úrovni, takže nečekejte žádné grafické hody. Vše je vyvedeno v 2D grafice, která ale neoplývá většími propracovanými detaily. Alespoň že na pozadí hraje hudba.

Find My Glasses není sice žádný áčkový titul, ale své fanoušky by si mohl najít. Kromě ne moc zdařilého zpracování totiž neobsahuje výraznější chyby, a tak vám ho mohu alespoň na chvíle odreagování doporučit.

 • + poměrně zábavné
 • + dobré na odreagování
 • + slušně zpracovaný byt
 • - horší grafika
 • - nelze uložit průběh hraní
 • - časem stereotyp


Autor: Jan Pillár

45%
hodnocení
redakce
60%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 266 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Mezerníkem odstartujete hru. Hlavního hrdinu ovládáte pomocí kurzorových šipek, střílíte pomocí Ctrl. Esc pro návrat do menu, Q pro konec.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo