F.E.A.R. Combat: MULTIPLAYEROVÁ PECKA

17. 2. 2007 > FreeHry > Onlinové/MMO

Po neobyčejně velkém úspěchu mainstreamové střílečky F.E.A.R. se autoři rozhodli, že uvolní zdarma její notně vylepšený multiplayer. Nazvali ho F.E.A.R.: Combat, a ten jim přinesl další hromady různých ocenění. Nuže, je jen jedna možnost, jak zjistit, co je na něm tak úžasného.

Hned zpočátku musíme sebemrskačsky přiznat, že F.E.A.R.: Combat je už nějakou tu dobu volně ke stažení z internetu a že se nejedná vlastně o žádnou velkou novinku. Nicméně věříme, že nikdy není pozdě na to, abychom uveřejnili tak výbornou hru.

Asi si říkáte, že v tom bude jistě nějaký háček. Proč by Sierra nechávala hrát lidi z celého světa svůj relativně mladý počin zcela zdarma? První „zádrhel“ je v tom, že freeware verze obsahuje „pouze“ multiplayer. Druhý je v dosti složité registraci, která čeká každého nového hráče. Musíte v ní uvést osobní údaje, jako celé jméno a adresa. Ano, je to velmi ošemetná záležitost, ovšem pro hraní F.E.A.R.: Combat bohužel nezbytná. Do třetice všeho zlého je zde fakt, že archiv s hrou má necelé 2GB. Tím však výčet negativních aspektů končí a nadále nás čekají pouze samá pozitiva. Těžko říci, ze které strany by bylo nejlepší začít – dílko je dokonalé snad ve všech ohledech. Hratelnost je vynikající, na výběr je hned několik herních modů. Zbrojní arzenál čítá 6 účinných kousků, se kterými je radost se prohánět po mapách, kterých je mimochodem v nabídce něco kolem 20. Paráda. Grafika je samozřejmě na špičkové úrovni. To lze ostatně zpozorovat na okolních obrázcích. Ozvučení je na tom obdobně. Zkrátka a dobře je vidět, že máme tu čest s plně profesionálním produktem a ne s výplodem začínajícího amatérského týmu.

Verdikt je celkem jasný. Pokud se vám podaří hru úspěšně rozběhat se vším všudy, čeká vás mnoho a mnoho hodin skvělé zábavy. Nároky na železo jsou na freeware poměry velice krvavé (no nejen na freeware – pozn. Berzeger), ovšem je to vykoupenou tím, že se jedná o prakticky po všech stránkách dokonalou hru. Neváhejte ani sekundu a stahujte!

Upozornění: Po klepnutí na tlačítko „Stáhnout“ budete přesměrování na oficiální stránky, kde nejprve zadáte datum narození (ověření je-li vám více než 18 let), poté se zdarma zaregistrujete (na e-mail vám přijde zdarma CD-klíč nutný ke hraní hry) a na konec si hru klepnutím na „Free Download“ a vybráním serveru stáhnete. Avšak pozor, velikost je opravdu monstrózní.


Autor: Petr Bydžovský

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
99%
hodnocení
redakce
26%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 1.8 GHz
    Operační paměť: 512 MB
    Grafická karta: 128 MB

Ovládání je příliš obsáhlé na popsání, doporučuji si jej upravit dle svých představ přímo ve hře.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo