Fasádníci: OPRAVTE SI DŮM

20. 10. 2007 > FreeHry > Ostatní

Již po generace si lidstvo předává poznatek, že mráz a chlad sám o sobě jsou pěkní prevíti. A dvojnásob to platí ve stavebnictví. Když přitom navíc přijde nečekaně zima, to má potom fasádník pěkný fofr s pokládáním polystyrenu. Nevěříte? Věřte!

Jistě jste poznali, že dnešní hříčka není psychologickým dramatem s hlubokým a srdcervoucím příběhem. Pojem "hříčka" vlastně sám o sobě Fasádníky perfektně vystihuje, neboť jde o takovou typickou záléžitost na pár minut. Úkolem je pokládat zateplovací polystyreny, na každém patře stavby deset. Mráz postupně stoupá a navíc z vás nájemníci bůhvíproč nemají radost a semtam vybafnou z okna vybaveni koštětem či holí. A jako by toho nebylo dost, ještě se musíte vyhýbat banánovým slupkám a dotírajícím holubům. Naštěstí se po lešení válí bonusové předměty jako pivo, hvězdička, pivo nebo pivo. Cílem samozřejmě není nic jiného než položit co nejvíc polystyrenů a získat tak co nejvyšší skóre.

Vizuálně jsou na tom Fasádníci díky zpracování ve Flashi docela slušně, což je ale vykoupeno vysokou náročností, Flash vám totiž "sežere" hodně výkonu i na nejnižší detaily. Naštěstí nezůstanete ochuzeni o hudbu, i když žádný zázrak se nekoná.

Originalitou se hra zřejmě příliš chlubit nemůže, to však ale od čistě reklamně míněného projektu nikdo ani nečeká. Podstatné je, že svůj účel plní a alespoň na pár minut je zábavná.
Fasádníci jsou tedy víceméně podařenou gamesou, člověka zabaví, ale na druhou stranu chybí originalita a vlastně jakýkoliv nápad, díky čemuž se jim nedaří vybočit z průměru.

  • + Zpočátku zábavné
  • - Neoriginální
  • - Stereotyp
  • - Náročnost Flashe


Autor: Štěpán Vizi

  • Flash - Software spustitelný přímo z prohlížeče přes potřebný flash přehrávač. Není tudíž nutné stažení a nainstalování.
45%
hodnocení
redakce
63%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(2 MB)
1347×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 600MHz, 256MB RAM, 16MB grafická karta

Šipkami se pohybujete a lezete po žebříku. Mezerníkem potom pokládáte poylstyren.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo