Fantastické poklady Pacifiku: PODMOŘSKÝ LOVEC POKLADŮ

29. 3. 2008 > FreeHry > Arkády

Právě se vám naskýtá jedinečná možnost okusit podmořský svět plný tajemství! Skrývá nejen vzácné poklady, ale i různorodé tvory žijící v obrovských hlubinách. Kdo by tomuhle všemu odolal? Tak tedy, sbalte si kufry, jede se na výlet! PS: Potápěčskou výbavu si vezměte s sebou.

Hned zkraje podotýkám, že Fantastické poklady Pacifiku jsou až nápadně podobné titulu Scuba Dive z praotce ZX Spektra, ačkoli to vývojáři z One eyed child nikde nepotvrdili, ani nevyvrátili. Nicméně proto nemusí být oheň na střeše, ostatně, mohl by spálit povedený dům pod ním.

Pod kontrolu se vám dostane malinká ponorka, s níž musíte sbírat poklady mořských hlubin a zároveň se vyhýbat nejen jejich živočišným obyvatel; nepřítelem je totiž i hrbolatý terén. Po shromáždění potřebného množství peněž můžete doplout do obchodu a koupit si jedno z mnoha udělátek zesnadňujících práci. Ale na základnu se čas od času musíte podívat ještě z důvodu opravy lodi, či natankování paliva. Pakliže vám totiž v obou případech klesne ukazatel na nulu, hra bez milosti končí.

Fantastické poklady Pacifiku mají sice hezký vizuální kabátek, ovšem jeho rozlišení je velmi titěrné. Přesto si však nemůžete nevšimnout, s jakou precizností byl celý vodní svět vytvořen. Pestrobarevné korály doplněné zhruba desítkou živočichů, to vše doplněno výtečným hudební doprovodem v důsledku utváří jedinečný pocit, že jste opravdu tam.

Chvály bylo dost, ale sluší se říct i všechny minusy, kterým s přehledem vévodí nemožnost ukládání pozice. Kvůli této absenci také hra získává krapet vyšší obtížnost, nicméně, vy jste kovaní hráči, takže se s tím jistě poperete. Odměnou budiž krásný atmosférický zážitek protkaný čirou zábavou.

  • + audiovizuální zpracování
  • + atmosféra
  • + zaujme
  • + námět
  • - absence ukládání
  • - brzy omrzí


Autor: Kristýna Nováková

70%
hodnocení
redakce
66%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

Pohybujete se šipkami.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo