F1 Legends - koncentrovaný adrenalin

26. 6. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Ačkoliv je formule 1 jedním z nejpopulárnějších sportů na světě, dosud jsme se nedočkali jediného kvalitního freeware převedení této adrenalinové záležitosti na počítačové monitory. Tohle přicházejí změnit formulové legendy - Michael Schumacher, Ayrton Senna, Alain Prost a další!

Konečně jsme se dočkali plně 3D simulace, která se snaží o jakousi realističnost a opravdové formulové prostředí. Tohle vše je bohužel na úkor pravých závodů, jediným soupeřem se vám totiž stane čas a online tabulka těch nejlepších. Ani možnosti nejsou příliš rozsáhlé - pět odlišných monopostů stačí bohatě, nicméně jedna jediná vymyšlená trať těžko uspokojí fanouškovy tužby. Co jej ale bezesporu potěší je pár nezbytných hejblátek a nastavení vozu a dokonce i volba zapnutí deště. Vypuštěna je naopak alfa a omega formulových závodů - zastávka v boxech, která by ale stejně bez soupeřů postrádala smysl.

Přestože se autoři pyšní realistickým jízdním modelem, není to tak úplně pravda. K formuli má svým chováním vůz hodně daleko, řídit se ale dá a nemůžeme upřít jistou snahu. Pokud bude vývoj dále pokračovat, jistě pánové na vlastnostech auta ještě zapracují.

Graficky působí F1 Legends jako o pár hezkých let starší hra a nevylepší to ani antialiasing. Hudba sice na trati chybí, u podobné gamesy by ji ale asi očekával málokdo.

Problémem těchto závodů je tak trochu nevyhraněnost. Běžný hráč jde po grafice a jednoduchosti, zatímco fanoušek simulátorů po naprosto realistickém jízdním modelu. Ani jedno z toho F1 Legends nenabízí, přesto to špatná hra není. Fanoušek formulí dnes příliš na vybranou nemá a dobré simulátory spočítáte na prstech jedné ruky.

  • + Konečně skutečné formule
  • + Model poškození
  • - Jedna trať
  • - Pouze time trial
  • -


Autor: Štěpán Vizi

65%
hodnocení
redakce
43%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(24 MB)
1318×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 800 MHz, 256MB RAM, 32MB grafická karta, zvuková karta

Na klávesnici formuli ovládáte pomocí šipek, lze ale nastavit i ovládání pomocí jiných zařízení (joystick, volant).


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo