Eye of the Kraken: SKVĚLÁ ADVENTURA

3. 2. 2006 > FreeHry > Adventury

Dnes pro vás máme opravdu mimořádnou lahůdku. Eye of the Kraken je dříve klasicky prodávanou adventurou, která však byla díky neuspokojivým prodejním výsledkům uvolněna zdarma. Předčila naše očekávání? Čtěte dále!

Nestává se příliš často, aby se komerční tituly uvolňovaly jako freeware. V poslední době jsme však tohoto pro nás příjemného úkazu svědky poměrně často, což je jedině dobře. Vzpomeňme například na prvotřídní real-time strategii S.W.I.N.E., která byla nedávno uvolněna, a kterou jsme vám pochopitelně také během několika dní nabídli ke stažení…

Dnešní titul, Eye of the Kraken, je něco tak trochu podobného. Ačkoliv žánrově se jedná o trošičku odlišný styl, jedno mají oba tituly společné – nejdříve byly prodávány v obchodech za plnou cenu, nicméně dnes už jsou k dispozici zcela zdarma. Eye of the Kraken je teprve tři roky stará adventura od francouzsko-kanadského nezávislého týmu Absurdus, který se po nepříliš velkém prodejním úspěchu rozhodl hru ověnčit statusem freeware. Děkujeme!

Eye of the Kraken se řadí do žánru klasických point & click adventur, navíc kompletně oblečených do slušivého dvojrozměrného kabátku. Zkrátka stará škola je stará škola. Titul však kromě těchto nezpochybnitelných předností disponuje ještě jedním esem, jenž z rukávu tahá ihned v úvodu – velice povedeným intrem. Ano, na mysli máme opravdu příběhovou linii.

Jedna z nejdůležitějších vlastností každé správné adventury, děj samotné hry, dopadla naštěstí na výbornou. Nutno ihned zkraje podotknout, že titul je spíše humornější záležitostí – ačkoliv to tak zpočátku nemusí vůbec vypadat. Jak jste asi sami vytušili, vše se točí okolo tzv. Krakenova oka. Tento velice vzácný a důležitý artefakt byl uloupen svému původnímu majiteli a zloději se s ním navíc po následné honičce podařilo uprchnout na palubu právě odplouvající zaoceánské lodi. Na zmiňované kocábce se však shodou okolností nachází taktéž blízký přítel okradeného chudáka, který je rychle kontaktován a pověřen jednoduchým úkolem – za každou cenu nalézt pachatele zločinu!

Putování s vaším náhle přiděleným hrdinou se tak v drtivé většině odehrává právě na lodi, na ostatní místa ale samozřejmě také dojde. Počítat musíte hlavně s tím, že klidná vyjížďka na moře se náhle změní v pátraní plné rozhovorů, plnění úkolů a zjišťování nových skutečností. Zkrátka klasické adventuření…

Technickým zpracováním se titul řadí mezi naprostou špičku. Tedy alespoň co se freeware poměrů týče. Grafika je zpracovaná velice pěkně, a je plná příjemných detailů. Stejně tak hudební pojetí je bezproblémové. Máte-li tedy rádi adventury, pak je pro vás Eye of the Kraken jasnou volbou.


Autor: Michal Nosákovec

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
80%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 350 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 32 MB

Klasická point & click adventura, vystačíte si pouze s myší.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo