Evolites: SVĚT MIKROORGANISMŮ

3. 12. 2007 > FreeHry > Ostatní

Milujete-li biologii či genetiku a zabýváte se evolucí, je tato specifická hra určená právě vám. Necháte si ujít simulátor života všemožných mikroorganismů? Tak popadněte potřebné náčiní a pojďte bádat!

Evolites je bezesporu tak trochu jinou hrou. Mohli jsme se již setkat se simulátorem akvária s rybkami, staráním se o psy a a jiných zvířátek, ale s mikroby a jinými „výrostky“ - pokud mě paměť neklame - ještě ne. Hra je inspirována, jak se autor zmínil, svým komerčním bratříčkem, projektem Spore.
Dostáváte svou sbírku mikroorganismů - všelijak zbarvených kroužků, o kterou se máte starat, avšak můžete si s ní dělat, co se vám zachce. Ze začátku vlastníte pouze pár kousků, ze kterých si můžete při troše štěstí namnožit i stovkové kolonie. Každý jednotlivec má svůj profil, ve kterém zjistíte, jak na tom zrovna je - v jakém stadiu mutace se nachází, zda-li má hlad, jakého je rodu a další informace. Abyste jim pomohli k alespoň trochu poklidnému životu, naleznete různé pracovní pomůcky - krmivo či jakýsi množící nástroj, tak i radioaktivní záření, kterým napomůžete k mutaci, nebo malé výbušniny, které ve vodě způsobí pěkný zmatek. Až budete s určitým jedincem spokojeni, můžete si ho přidat do své knížečky a přečíst si o něm krátké informace.
Grafický kabátek má Evolites poměrně jednoduchý, ale přesto povedený. Nenajdete sice objekty složitějších tvarů, avšak celek je barevně velmi pěkně sladěn. Vše doprovází velmi příjemná skladba – je však bohužel jen jedna. Škoda, že jich hra neobsahuje více, ale díky délce oné skladby možná ani nepostřehnete, že se jedná pouze o jeden kousek. Ovládání hry je jednoduché, každá funkce má na panelu svou velkou ikonu, kterou aktivujete pouze kliknutím myši. Takto se ovládá i zbylá část hry.
Jedná se o zajímavou i povedenou hru. Bohužel, nejspíš bude bavit pouze zastánce tohoto žánru či fandy biologie a věd s ní spojených. Ostatní, asi jako mě, za chvílí omrzí, protože po celou dobu se neděje nic nového. Rozhodnutí, zda-li si tuto hru zahrajete, je už jen na vás.
  • + Nápad
  • - Stereotypnost
  • - Pouze pro fandy žánru


Autor: Vladislav Burian

  • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
70%
hodnocení
redakce
73%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4 MB)
887×

  • Operační systém: Win 9x, Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor: 1200 MHz
    Operační paměť: 128 MB
    Grafická karta: 64 MB

Vše se ovládá za pomoci myši


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo