Everyday Is Halloween: HOROROVÁ ADVENTURA

28. 12. 2007 > FreeHry > Adventury

Věřili jste jako malí v duchy a báli se v noci stínů? Potom si zajisté pořádně užijete tuhle malinko strašidelnou adventuru. Opuštěné prostory, krvavé skvrny, tajemné stíny a dokonce i blikající zářivky - na to všechno se můžete těšit! Halloween totiž neskončil, Halloween trvá... i přes svátky.

Nemocnice patří rozhodně mezi ty nejdepresivnější prostředí, proto není divu, že si ji za místo děje vybral i autor Everyday Is Halloween. Jen si to představte - právě jste se probrali ze spánku na nemocničním lůžku, nikde nikdo, všechny zářivky zlověstně blikají a na chodbě se občas mihne zvláštní stín. Na náladě vám nepřidá ani to, když zjistíte, že o kousek dál hoří a na druhé straně pro změnu zeje ve zdi obrovská díra. Tato nezáviděníhodná životní situace však nemůže našeho hrdinu nijak vyvést z míry, proto se vydá na řádný průzkum, díky čemuž zjistí, že nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát (ano, už zase).

Celá hra je díkybohu poměrně krátká, takže ji ti rychlejší stihnou dohrát během deseti minut. Ptáte se proč díkybohu? Jde o dost nepříjemnou vadu na kráse, a sice stabilitu. Dost často se postava zasekne tak, že odseknout ji je zhola nemožné, nebo pro jistotu zamrzne celá hra (mně osobně se podařilo ji dokončit na třetí pokus). V kombinaci s nemožností si postup uložit jde rozhodně o největší zápor téhle jinak skutečně povedené a zábavné adventurky.

Technickou stránku zvládl autor na výbornou. Ačkoliv grafika nepatří zrovna mezi ty nejmodernější, má poměrně specifický styl a dokáže zaujmout (hlavně pak moje oblíbené blikající zářivky). Atmosféru výtečně dokreslují i tradiční depresivní zvuky. Absenci hudby sice běžně kritizuji, sem se ale ticho vyloženě hodí.

Přestože se tedy Everyday Is Halloween opravdu povedla, dost silně ji srážejí problémy se stabilitou a celková délka. Pokud však všechny potíže dokážete překousnout, dočkáte se kromě temné atmosféry i zajímavého rozuzlení. Inu, zajímavý kousek se nám to tu objevil!

  • + Atmosféra
  • + Logické hádanky
  • + Žádné hluché místo
  • - Stabilita, stabilita, stabilita
  • - Velmi krátké


Autor: Štěpán Vizi

75%
hodnocení
redakce
3%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor 400MHz, 64MB RAM, 16MB grafická karta, zvuková karta

Levým tlačítkem myši se pohybujete a prozkoumáváte předměty. Pravým tlačítkem předměty sbíráte a používáte.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo