Every Day the Same Dream - změna je život

10. 8. 2010 > FreeHry > EGP

Přijde vám váš život příliš rutinní? Chtěli byste změnit zažité stereotypy? Titul Every Day The Same Dream vám v tom může pomoct. Netradiční pracovní den může začít.

Hlavní hrdina hry se neliší od několika milionů lidí naší populace. Každé ráno vstane, oblékne si vyžehlenou bílou košili, uváže si kravatu a oblékne černý oblek. Chybět samozřejmě nesmí typický černý kufřík. Zásadně nesnídá; už tak jde do práce pozdě, takže se jen rozloučí s manželkou a nastartuje auto. Jako obvykle je na dálnici zácpa, a tak si po příchodu do firmy musí vyslechnout nasupeného šéfa. Najde si svůj pracovní koutek mezi několika desítkami stejných nešťastníků a celý den pracuje. Klidně i přesčas. Rodina ho zná jen z fotografie, jeho domovem je práce. Sní si svůj sen o nádherném domku se zahradou, bazénem a Audi v garáži. Každý den. Už několik let. Ale co když se jednou ráno rozhodne udělat něco jinak?

Ráno začíná jako obvykle. Koupelna, šatník, manželka. Výtah stihne jen tak tak. Je v něm postarší dáma, sousedka, kterou vídává venku jak venčí svého yorkshíra. Opírá se o stařeckou hůl. Chvíli se dívají jeden na druhého. Pak mu ta paní řekne něco, co navždy změní jeho život. „Pět kroků a můžeš být jiný člověk“. Výtah se zastavil. Chtěl jí odpovědět, ale zmizela. Vyšel před dům a vytáhl klíče od auta. Na dálnici byla zase zácpa. Zaparkoval před firmou. Měl deset minut zpoždění. Před vchodem si všiml mohutného stromu. Stál tam odjakživa, ale nikdy mu nevěnoval pozornost. Teď viděl, že se na jedné jeho větvi ve větru zmítá lístek. Byl osamocený, ostatní už dávno popadaly a pracovníci městských technických služeb je dávno odklidili z chodníku. Zamyslel se. Utrhl lístek. A šel do práce.

Další dny už nebyly jako ty ostatní. Každé ráno ve výtahu potkal onu postarší dámu. Vždycky ho uvítala milým pohledem zpod rovné ofiny účesu dávno vyšlého z módy. Každý den se snažil udělat ten krok; krok, zdánlivě nepodstatnou maličkost, jenž mu pomůže vymanit se z okovů každodenního stereotypu. Snažil se. Zbýval poslední krok. Jako kdy jindy vstal, oblékl se a jel do práce. Pozdě. Čekal rozhořčeného ředitele podniku, ale kancelář byla prázdná. Podíval se do kanceláří. Prázdno. Počítače byly vypnuté. Šel dál a dál, po schodech nahoru až… si něco uvědomil. Bylo to přece tak jasné, přesto musel absolvovat tuto cestu, jež mu dala klíč k otázce jeho smyslu bytí. Stal se lepším člověkem. Anebo ne?

Every Day The Same Dream je filozofická hra. Nemůžete od ní očekávat logické hádanky či zběsilou akci. Jde o záležitost, jež vám vydrží zhruba deset minut. Může vás uchvátit a donutit vás zamyslet se nad životem. Anebo ji po pěti minutách zavrhnete. Přijde na to, jaký máte pohled na svět.

  • + STYLOVÉ zpracování
  • + Filozofická hra
  • + Neotřelé
  • - Nezaujme každého


Autor: Kristýna Nováková

80%
hodnocení
redakce
80%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor: 800 MHz
    Operační paměť: 64 MB RAM
    Grafická karta: 32 MB

Pohybujete se šipkami, mezerník slouží k akci.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo