Empire State Rescue: ZA AMERIKU!

31. 10. 2006 > FreeHry > Textové

Také už jste pěkně dlouho nehráli žádnou textovku? Dnes vám jednu přinášíme, takže nažhavte vaše textové buňky uschované v hlavě. Pokusíte se totiž zabránit teroristickému útoku na Empire State Building!

Textových her je dnes jako šafránu. Je to poměrně škoda, dodnes vzpomínám kupříkladu na výbornou Fuckstory (ke stáhnutí rovněž na FreeHrách). Proto se slovenský DWS Team rozhodl přispět svou právě do kategorie textovek.

V jejich Empire State Rescue (ESR) se zhostíte role člověka, jenž má zabránit strašlivému útoku korejských teroristů. Celkově by ESR mohl být dobrý počin, je tu ale poměrně dost „ale“. Autoři se zcela zjevně snažili být vtipní, bohužel to vyústilo v poněkud křečovitý humor. Daleko více než rozpačitost mi vadil místy naprosto nelogický postup. No posuďte sami - jedete v náklaďáku a před vámi je minové pole. Co uděláte? Nakonec se ukázala jako jediná správná varianta neřešit to a prostě to krosnout přes ono pole. Podobných situací je ve hře víc. Kolem vašeho auta stojí naštvaní indiáni, kteří vám již probodali svými oštěpy pneumatiky. No a co teď? Vylezete z auta, pneumatiky vyměníte a odjedete. A dost! Kdyby si autoři tyto naprosté - promiňte mi ten výraz - blbosti odpustili, mohlo to dopadnout daleko lépe. Navíc poté, co zvolíte špatnou možnost, vám hra nedá žádnou šanci napravit chybu, ale jednoduše napíše „End“ a sama se vypne. Tudíž se hraní pomalu stává frustrující. Pokud to měl být pokus o prodloužení jinak krátké hrací doby, tak zrovna takto by se to dělat nemělo…

Grafiku a zvuky si, prosím, odmyslete. Textovka s grafikou a zvuky totiž není textovka :-) Zde tedy prakticky není co hodnotit, leda že bych vám popsal třeba font či barvu textu, ale to už bych asi zacházel do extrému.

Empire State Rescue skutečně mohl být lepší. Ony popsané nelogičnosti vás přinejlepším odradí, a z použitých vtípku si nebudete jisti, zdali vás autoři chtěli rozesmát či rozplakat. Pokud hrajete skutečně každou textovou hru, tak si ESR zkuste. Ostatním doporučuji mnohem lepší Fuckstory.


Autor: Filip Vondrášek

35%
hodnocení
redakce
10%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 100 MHz
    Operační paměť: 16 MB

Stačí levým myšátkem klepat na zobrazené možnosti.


screenshot screenshot
pocitadlo