Egoboo: 3D RPG

7. 9. 2006 > FreeHry > RPG

RPG her a dungeonů je na freeware scéně jako šafránu. Hráče odkojené Dungeon Masterem a podobnými legendami tento fakt jistě mrzí, a tak pro pravé herní fajnšmekry tentokrát přinášíme jedno dílko, které se pyšní zejména velkou rozsáhlostí a slušným množstvím RPG prvků. Dáte mu šanci?

Co si průměrný hráč může představit pod pojmem „dungeon“? Zatuchlou nudnou jeskyni plnou tuhých a nepříjemných monster, nebo báječné dobrodružství? V naší době platí, že čím jsou překážky jednodušší a snáze překonatelné, tím lépe. Dnes nikdo nemá čas trávit dlouhé hodiny hraním obtížných her, každý si raději pustí nějaké uživatelsky přijatelnější dílko, které po pár desítkách minut pokoří a skvěle se při tom odreaguje. A právě kvůli tomu RPG a dungeony téměř vymizely a byly nahrazeny jednoduchými střílečkami. Egoboo patří právě do tohoto umírajícího žánru. Bohužel má obrovské mouchy.

 

 

Tak například ovládání. Jeho správné ovládání je zajímavý quest sám o sobě. Je totiž potřeba si otevřít soubor controls.txt v nějakém textovém editoru a přepsat si jej podle svých představ. Velký problém nastává, pokud nevíte, jaké zkratky hra používá pro jednotlivé klávesy. V tom případě se budete muset spokojit s přednastaveným ovládáním, které je opravdu velmi podivné a poměrně složité. Z velké části je tomu tak kvůli přítomnému multiplayeru, ale svůj podíl na tom má jistě i nešikovnost autorů. Jestliže pomineme tento fakt, hratelnost není tak špatná. Herní doba není vůbec špatná a na výběr je slušná řádka charakterů.

 

 

Egoboo je kompletně 3D zpracovaný, což je tak trochu na škodu. Místy je to prostě nepraktické a lepší by byla stará dobrá 2D grafika. Ozvučení je průměrné, skřeky a pazvuky pocházející od jednotlivých aktérů nejsou nijak výjimečné, ale dají se skousnout.

 

 

Máme tu čest s dungeonem, který by možná nebyl vůbec špatný, pokud by se autoři více věnovali praktickému nastavení ovládání a zvolili 2D zpracování. Takto je Egoboo jen přehnané složitou a podivnou hrou, se kterou nemá příliš smysl se zabývat.

 

 


Autor: Petr Bydžovský

  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
65%
hodnocení
redakce
74%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(11.5 MB)
985×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 16 MB

Ovládání je možno si podle představ přenastavit v souboru controls.txt.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo