eePyramid

22. 11. 2004 > FreeHry > Karetní

Mám možnost představit vám méně známou hru Pyramid Solitaire. Její pravidla nejsou složitá, takže je pochopí i začátečníci. Problém spočívá spíše v obtížnosti. Ale jako každá jiná karetní hra, i tato má svůj systém. Jen mít ještě notnou dávku štěstí na pořadí karet a stanete se vítězi. A ještě si u toho odpočinete.

I když nevím, jestli je slovo odpočinek na místě, jelikož 100% potrápí vaše mozkové závity.

Karty jsou uspořádány, jak již napovídá název, do tvaru pyramidy. Vaším cílem je dosáhnout kombinace dvou karet s výsledným součtem 13. Například šestka a sedmička, devítka a čtverka. Vyjímku tvoří kluk, dáma a král. Král je samostatná jednotka, protože má hodnotu č. 13. Tudíž ho nemusíte kombinovat s žádnou další kartou. Ostatní správné kombinace jsou dáma a eso, kluk a dvojka.

Výhodou této hry je, že lze kombinovat stejné barvy. Není tomu jako u klasických Solitaire, kde musí přijít černá na červenou.

Máte možnost zvolit si také ze dvou obtížností, shlédnout demo neboli ukázku jak hrát, vybrat si ze tří velikostí karet. Co bych hře snad trošku vytkla, je malý výběr motivu na kartách. I když kačátko nebo lední medvěd je docela příjemná změna. Co se týče hudby nebo zvuků, tak by jste je hledali zbytečně.


Autor: Kateřina Zimčíková

  • Demoverze - Demoverze je „zkušební“ verze programu, která má v porovnání s plnou verzí omezenou škálu funkcí, je však zcela zdarma a povětšinou i bez přímých časových omezeních atd.
50%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(734 KB)
2522×

screenshot
pocitadlo