E7 - všude samé želé

13. 10. 2011 > FreeHry > Arkády

Velmi originální arkáda, která se zábavou a propracovaností může řadit i k mnohem známějším titulům. Zkuste, jaké to je žít v želé.

Planeta jako vystřižená z nějakého sci-fi filmu, stejně tak jako prapodivný hlavní hrdina, který může připomínat medúzu bez chapadel. Důvodem, proč jste na této planetě právě vy, je snaha zjistit, co se zde děje a překazit plány místní civilizace, která se snaží zničit naši planetu. 

 

Hra je zvláštní právě tím, ve kterém prostředí se nachází. Planeta je totiž zcela tvořena rosolem, ve kterém se brodíte, zapadáte, ale který je zároveň tím jediným, co vám zde může pomoci. Využiváte ho např. ke skákání na plošinky nebo i k boji s místními roboty, které musíte napřed všechny zničit, pokud se chcete dostat dál. Jednotlivé levely nejsou vůbec dlouhé, ale nabízí řadu vyžítí - např. ježdění na rozjeté rosolovité vlně, se kterou se dostanete přes pole s ostny.

 

E7 je, mimo jiné, jedním z vítězů letošního Festivalu nezávislých her (Independent Game Festival) a je vytvořena ve Flashi. Samozřejmě zde neočekávejte žádné prudké akce, avšak v dalších levelech, kdy na vás útočí pěkná řádka nepřátel, se pořádně zapotíte.

 • + velmi propracované prostředí
 • + hudba
 • + originální pohyb
 • - nepatrně těžší koordinace pohybu


Autor: Lukáš Fochler

 • Flash - Software spustitelný přímo z prohlížeče přes potřebný flash přehrávač. Není tudíž nutné stažení a nainstalování.
80%
hodnocení
redakce
60%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

E7
(3.7 MB)
620×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 700 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická karta: 64 MB

Pohyb pomocí kurzorových kláves či pomocí kláves S, A, D.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo