Dungeon Party - honička za pokladem

8. 12. 2009 > FreeHry > Onlinové/MMO

Kvalitně zpracovaná, freewarová, onlinová hra, spatřila světlo světa díky bývalým pracovníkům Ubisoftu. Přívlastků už bylo dost, nastal čas podívat se, jak na tom Dungeon Party vlastně je, což uděláme v následující recenzi.

Již kdysi jsme vám přinesli rozhovor s tvůrci dnes recenzované Dungeon Party. Jsou to francouzští Cyanide Studio, kteří se skládají z bývalých členů UbiSoftu, co se od společnosti trhli v roce 2000.

Ve hře se skloubí dva žánry – RPG s multiplayerovou akcí. RPG proto, že si můžete kupovat zbraně a oblečení v internetovém obchodě (samozřejmě za nereálné peníze), a budete si moci vybrat ze šesti charakterů, přičemž každý má specifické vlastnosti. A multiplayer logicky z důvodu, že nebudete hrát sami. 

Kromě vás, a monster, s nimiž se utkáte, tu budou i vaši spoluhráči a protivníci. Maximální počet lidí v jednom týmu je pět, utká se tedy nanejvýš deset hráčů. Úkolem je dostat se k pokladu, který je však ukryt v komplexu - je to vlastně takové bludiště s nástrahami. V tom vám bude bránit druhý tým, a už zmiňované příšery, které však nepředstavují moc velké nebezpečí. Větší problém ale je odnést poklad pryč. Jeho nositel přichází o veškeré vlastnosti, jež získal. Samozřejmě vás při hledání cesty zpět budou napadat vaši soupeři, zábava je zaručena. 

Dungeon Party má vcelku líbivý grafický kabátek, připomínající komerční Team Fortress. Když se to skloubí s příjemnou hudbou, vyjde z toho titul s velkým potencionálem. Co však může odradit, je poněkud krkolomná instalace. Ta by se mohla zjednodušit, a také zkrátit. Dlouhé načítání jde proti srsti, ovládání je ze začátku udivující, po několika klicích myší se s ním sžijete. S touto hrou máte o zábavu postaráno, vřele ji doporučuji každému. 
 • + Hudba
 • + Grafika
 • + Hratelnost
 • - Instalace
 • - Dlouhé načítání


Autor: Lukáš Trefný

 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
75%
hodnocení
redakce
71%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(497 MB)
1050×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1000 MHz
  Operační paměť: 512 MB
  Grafická karta: 256 MB

Myšítky se chodí a útočí, klávesami A, D se otáčí pohled kamery


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo