Driving Mania - kličkujte mezi automobily

10. 8. 2009 > Mobilní > Závodní

Policista Semir Gerkhan ze seriálu Kobra 11 zažil na přecpaných dálnicích mnoho nebezpečných honiček. Také vy budete muset na silnici kličkovat mezi projíždějícími automobily a to v mobilní hře Driving Mania.

Ještě nyní si z mládí živě vybavuji jistou elektronickou hru "do kapsy", zakoupenou na vietnamské tržnici. V této krabičce bylo něco kolem sta titulů v kostičkovaném a černobílém provedení zároveň. Občas jsem slušně zapařil. Proč to ale zmiňuji? Důvod je jednoduchý.

 

Jedna hra z oněch několika desítek totiž silně připomíná dnes recenzovaný titul Driving Mania. Ovládali jste zde formulku s níž bylo zapotřebí se vyhýbat těm před vámi jedoucím. No a přesně to je vaším úkolem ve hře Driving Mania - tedy s menšími změnami.


Doba totiž pokročila, a tak se projedete v barevném prostředí, přičemž místo formule o sedmi černých kostičkách usednete za volant modrého sporťáku o čtyřech kolech. Samotná hra potěší především adrenalinu chtivé jedince. Vaše jízda totiž bude ve znamení ďábelské rychlosti. Musíte se řítit dopředu, vyhýbat se okolním automobilům a sbírat měšce s penězi, které navyšují skóre, či pokud jste "zraněni", lékárničky. Dojet do cíle ale musíte včas, jinak místo dalšího levelu hrozí, že spatříte pouze nápis v podobě "Game Over".


Jízda, kterou absolvujete, však není zrovna určena pro sváteční řidiče. Obtížnost je vcelku vysoká, a jakmile v hustém provozu narazíte do okolního vozidla, nastane mohutný výbuch a začínáte zase od bodu A. Vcelku nepříjemný je také fakt, že s vaším sporťákem nemůžete brzdit, ani couvat. Buď jedete danou rychlostí, anebo ji můžete ještě mnohonásobně navýšit. Driving Mania nabízí adrenalinové chvíle, které jsou ale bohužel zabaleny do stereotypního obalu. Každopádně hra dokáže alespoň na pár chvil zabavit.

 

  • + adrenalinové chvíle
  • + na pár chvil zabaví
  • - poměrně vysoká obtížnost
  • - slabá grafika
  • - stereotyp


Autor: David Fochler

40%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Java
  • Hardware: J2ME

Joystick


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo