Dots and Boxes - to je moje políčko!

10. 7. 2010 > FreeHry > Logické

Co se v posledních týdnech dělo u jednoho z předních českých týmů, Sosáků? Pracovalo se na logické hříčce Dots and Boxes, kterou vám tímto představujeme ve světové premiéře.

1889Když se řekne remake, představíte si tak patnáct, dvacet, maximálně dvacet pět let starý titul. Co když vám ale řeknu, že teď máte co dočinění s remakem hry staré 121 let? Hloupost? Nikoli, to je nová sosákovská hříčka Dots and Boxes vycházející z konceptu stejnojmenné „papírové“ hry, kterou roku 1899 představil  Édouard Lucas.

Nehledejte v tom žádné složitosti, na herním plánku musíte obarvovat hrany čtverců různých tvarů (od trojúhelníku, až po mapu USA se všemi státy) – za každou uzavřenou stěnu jste odměněni jedním bodem. Vaši protivníci se vám v tom samozřejmě snaží zabránit a naopak si uzurpovat co nejvíce bodů, což do hry vnáší i prvky taktizování a nutnost přemýšlet dopředu. Zahrát si můžete jak proti počítači s třemi úrovněmi obtížnosti – a vězte, že to není žádný čajíček –, tak i v multiplayeru proti živým kamarádům. Své logické myšlení si ověříte na pětadvacítce hracích plánků, přičemž si v editoru můžete vytvořit i nějaké vlastní.

Jak už jsme u Sosáků zvyklí, na grafické ani hudební zpracování si nemůžu stěžovat. Čistý styl bez zbytečných rušivých elementů je přesně to, co bych od titulu podobného zaměření čekala. Přestože bylo Dots and Boxes vytvořeno za účelem ročníkové práce a původně se na free scéně vůbec nemělo objevit, jde o příjemný titul, který se rozhodně neztratí.

  • + Editor
  • + Multiplayer
  • + Jednoduchý a fungující koncept
  • - Občas musíte dost přemýšlet


Autor: Kristýna Nováková

75%
hodnocení
redakce
65%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor: 800 MHz
    Operační paměť: 32 MB RAM
    Grafická karta: 32 MB

Veškeré akce provádíte levým myšítkem.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo