Dogma: MANGA BOJOVKA

12. 10. 2006 > FreeHry > Automaty

Dnešní hru ocení zejména příznivci japonského zábavního průmyslu. Dívčiny s krátkými sukněmi a obrovskými kukadly, které do sebe řezají pěkně na férovku - 1 vs 1. Prostě ta pravá záležitost pro fajnšmekry. Pojďme se tedy na Dogmu podívat trochu blíže.

Bojovky jako vystřižené z automatu a manga styl – to jsou hlavní rysy japonských her. Dogma je kombinací obou těchto věcí a jedná se o vskutku velmi zajímavý mix. Jen na dobrý nápad se však spoléhat nedá, je potřeba jej správně zpracovat, jinak vznikne nehratelný brak.

Po stránce hratelnosti se autoři ukázali v celkem příznivém světle. Na výběr je slušné množství zápasnic/zápasníků (svalnaté muže zde téměř nenajdete, prim tu hrají štíhlé dívky) a každý z nich má odlišné bojové schopnosti. Vyzkoušet můžete jak hru proti počítač v singleplayeru, tak proti kamarádovi/rodinnému příslušníkovi v multiplayeru. Trochu nezvyklé pro Evropana je ovládání – nějakou tu chvíli trvá, než si zvyknete na podivně rozmístěné funkce kláves. Žádné W, S, A, D ani kurzorové šipky opravdu nečekejte.

Technické zpracování je na průměrné úrovni. Na freeware poměry má hra hodně dobré možnosti nastavení. Grafika je obstojná, i když je poněkud kostičkovaná. Ozvučení obsahuje doprovodnou hudbu i jiné zvuky, takže si zde není příliš na co stěžovat. Ve výsledku hra připomíná staré automatové klasiky, popřípadě bojovky ze starých konzolí.

Dogma se jistě nebude líbit všem. Spíše než brutální mlátička je to hezky animovaná arkáda dělaná víceméně pro milovníky manga stylu a starých her. Pokud překonáte jazykovou bariéru (máme tu čest s obligátní kombinací japonštiny a angličtiny) a zvyknete si na krkolomné ovládání, dostanete velmi zábavné a dobře zpracované dílko. Jestliže si tedy nějak chcete vybít zlost vyvolanou začátkem školního roku, jste na správné adrese.


Autor: Petr Bydžovský

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
83%
hodnocení
redakce
48%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(16 MB)
5165×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 500 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 16 MB

Hráč jedna se pohybuje kurzorovými šipkami a mlátí čísly na numerické klávesnici, druhý hráč mlátí klávesami V a B a pohybuje se X, V, D, C.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo