DDO: Eberron Unlimited - skvělé MMO za hubičku!

25. 9. 2010 > FreeHry > Onlinové/MMO

Smršť komerčních her uvolněných jako freeware nekončí, ba naopak se rozrůstá o nového člena - Dungeons & Dragons Online.

DDO bylo spuštěn v roce 2006 coby MMORPG s klasickými měsíčními poplatky. Záhy se však ukázalo, že tento platební systém moc hráčů nepřitáhl a tudíž ani výdělky nebyly moc velké. Vývojářské studio Turbine, které má tuto onlinovku na svědomí, se proto rozhodo pro radikální změnu.

V září 2009 byla původní hra Dungeon and Dragons Online: Stormreach vydána zdarma pod názvem Dungeon and Dragons Online: Eberron Unlimited. Byly zrušeny měsíční poplatky a místo nich se objevily takzvané "mikrotransakce". Hráč si může dokupovat předměty nebo zpřístupnit více možností, ale také nemusí. "Neprofesionální" hráči tedy nemusí investovat ani korunu.

Jakmile přes oficiálního klienta hru stáhnete a nainstalujete, nebude vám už nic bránit v tvorbě postavy. Na vybranou je mezi pěti rasami (Human, Elf, Halfling, Dwarf, Warforged) a devíti povoláními  (Fighter, Paladin, Barbarian, Rogue, Ranger, Cleric, Wizard, Sorcerer a Bard). Upravíte si vzhled a vlastnosti a můžeme hrát!

Ocitnete se ve světě zvaném Eberron. Konkrétně v jedné vesničce u moře, kolem níž jste pluli, dokud bílý drak z vašeho velkého korábu neudělal vrak. Trochu rozdílné od ostatních herních titulů je to, že se nebudete pohybovat v obrovském světě, ale jen ve městě Stormreach a jeho přilehlém okolí.


Level vaší postavy určuje počet expů (zkušenostních bodů), které získáte za splněné úkoly. Podle úrovně levelu se můžete naučit různé triky od umělých herních postav, jež se vyskytují například ve vesnici. Hratelnost je fajn, ovšem má jisté trhlinky, co tu a tam strhávají kvalitativní laťku hraní směrem dolů. Dosti nezbedným způsobem je zpracována mapa, konkrétně značení. To, ke komu se mám přihlásit o úkol, jsem tam naprosto přehlédl, takže mi nezbývalo nic jiného, než se deset minut toulat vesnicí a hledat dotyčného podle jména.

Líbilo se mi naopak grafické zpracování, jemuž vůbec nevadí malá míra grafických efektů při bitkách, což považuji za největší chybu skoro všech her tohoto žánru. Potěší také kompletní dabing, i když je v angličtině (stejně jako veškeré texty). Vtáhne více do hry, spolu se zvuky. 


Dungeon and Dragons online je pro fanoušky MMORPG hra, kterou musí minimálně vyzkoušet. Ostatní by jí měli stáhnout, pokud se pravidelně nudí, a nebo neví, co s volným večerem. Pokud vás DDO chytne, jen tak vás nepustí.

 

 • + Technické zpracování
 • + Dabing
 • + Málo efektů
 • - Zpracování mapy
 • - Kompletně v angličtině


Autor: Lukáš Trefný

 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
80%
hodnocení
redakce
59%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1.5 GHz
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická karta: 128 MB

Pohybujete se pomocí W, S, A, D - o ostaní ovládání se postará myš.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo