Darwin Hill: VYTVOŘTE SI RASU

27. 7. 2005 > FreeHry > EGP

Chcete mít pod svojí krutovládou vlastní malou populaci, která se mezi sebou množí, poté rostou a stárnou, až nakonec zemřou přirozenou smrtí? Tedy pokud jim to neulehčíte a život jim nezkrátíte sami. Pojďme se tedy spolu podívat na tuhle exemplární hru, je opravdu zajímavá…

 • Autor hry: Kyle Gabler
 • Jazyk: Angličtina (US/UK)
 • Licence: Freeware
 • Kategorie: FreeHry
 • Rubrika: EGP
 • Multiplayer: Ne
 • Poslední aktualizace: 14. 10. 07
 • související informace

Jste-li znuděni hraním hrami typu The Sims a chcete vyzkoušet něco nového, nezapomeňte se poohlédnout právě po Darwin Hill. Je jasné, že například hned tyto dvě hry nemají spolu téměř nic společného, avšak něco se přeci najde…

Zprvu mi trvalo, než jsem vůbec pochopil poentu hry a doposud si nejsem jist, zdali ji vůbec rozumím. Nicméně je jinak celkově styl hraní pohodový. Dostane pod vaši ruku, a to doslova, bandu podivně vyhlížejících stvoření, která se mezi sebou množí, mají různá spektra barev laděná do modré a neustále na vás tupě zírají. No občas jsem si připadal, jako bych byl někde v zoo. Právě s těmito bytostmi byste měli vytvořit něco, jako geniální rasu, ve které je jednoduše místo jen pro tvory, kteří se od sebe neliší v barvě a tudíž jsou si „bližší“. I tak mi to trochu zavání něčím jako rasismus, ale to asi nebyl záměr autorů a sám jsem se divil, že mě něco takového vůbec mohlo napadnout. K vytvoření takové rasy vám dopomůže vaše neotřesitelná moc jakéhokoliv pajduláčka nemilosrdně zamáčknout do země a v těch méně drastických praktikách je rozmístit po celém ploše, na níž se hraje či rovnou vynuceně použít funkci rozmnožování a tím vám celá populace trochu vzroste. Opět ale asi moc nepotěší, když se vylíhne několik mláďat, která se od sebe barvu liší k nepoznání, vidím zde jasné podezření k nevěře!

Uznat se musí, že hra v sobě má jistý neotřelý nápad, bohužel se však po delší době hraní nevyhnete stereotypu a zábavu na delší dobu se od tohoto jisté očekávat nedá. Grafické pojetí je poměrně pěkné, a to jak samotná podivná stvoření mající třeba čtyři ruce rostoucí ze všech možných částí těla, tak i poměrné atmosferické tmavší pozadí, které dokreslují komíny, z něž se vesele kouří do ovzduší a podivně vyhlížející strom. Hudba k tomu všemu hraje jemně do hraní a po zvukové stránce je Darwin Hill také docela vyvedený, ač těch zvuků tam moc není, jelikož budete neustále a především poslouchat podivné skřeky těchto tvorů.

V konečném verdiktu je hra opravdu zvláštní, ale o to více zajímavá, takže touží-li po něčem, co je tak trochu jedinečné, nebojte se sáhnout právě po tomto dílku.


Autor: David Marák

76%
hodnocení
redakce
80%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4.7 MB)
1766×

 • Operační systém: Win 9x, Win XP
 • Hardware: Procesor: 400 MHz
  Operační paměť: 32 MB
  Grafická karta: 8 MB

K samotnému hraní postačí pouze myš


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo