Dark Sky Fire: MISSILE COMMAND NA DRUHOU

10. 2. 2007 > FreeHry > Arkády

Říká vám něco název „Missile Command“? Ano, ovšem – stařičká hra od Atari, v níž jste ovládali raketové řídící centrum a snažili se eliminovat příval meteorů… Hra Dark Sky Fire přichází se stejným konceptem, avšak notně vylepšeným. Pojďme proto prozkoumat, jaké novinky nám přináší.

Na Dark Sky Fire jsem se těšil jako malé dítě. Vzpomněl jsem si, jak jsem hrával Missile Command na svém počítači, a rozklepanou rukou utřel nostalgickou slzu z oka. Po spuštění hry mi ale veškeré nostalgické slzy stekly do úst, neboť jsem je neudržel v pantech a spadly mi až na zem. První, čeho si všimnete, bude asi grafika. Vaše raketová základna je vytvořena v komiksovém stylu, dočkáte se tak tučných černých okrajů a zaoblených tvarů.

Další veliká změna je v upgradech. Nyní dostáváte za sestřelené meteory peníze (plus drobné příplatky za komba a skutečně obrovské bonusy za efektní sestřelování), za něž si následně můžete vybrat vylepšení. Je libo více střel najednou? Žádný problém! Větší rychlost? V pohodě! Když už jsem zabruslil ke střelám, slušelo by se podotknout, že v Dark Sky Fire (na rozdíl od Missile Command) jich máte nekonečno. Nicméně čím více střel vystřelíte (a méně nepřátel zasáhnete), tím se vaše statistiky horší.

Zvukový doprovod je více než slušný; dočkáte se jak příjemných blipů a blopů při zasažení meteoru, tak i naprosto úžasné a melodické hudby vyvedené v elektronickém stylu. Dark Sky Fire vám musím jednoznačně doporučit. Okamžitě si hru zapisuji na seznam nejlepších freeher za posledních několik let.


Autor: Filip Vondrášek

91%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(11.1 MB)
718×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 800 MHz
    Operační paměť: 128 MB
    Grafická karta: 16 MB

Myší najedete na místo, kde chcete vyvolat explozi a stisknete levé myšítko. Mezerníkem hru zapauzujete a vyvoláte upgradovací menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo