Combat Arms – Válka zuří i v Evropě

23. 8. 2009 > FreeHry > Onlinové/MMO

Dnes vám přinášíme jeden multiplayerový skvost, který by žádný z příležitostných milovníků akčních her určitě neměl minout! Přichází Combat Arms!

V Americe se toto kolektivní označení v systému administrativ armády, vztahuje na všechny vojáky v rámci národních ozbrojených sil, jež se přímo účastní taktických pozemních bojů. Obecně lze říci, že se jedná o pěchotu, kavalérii, dělostřelectvo, protivzdušná obrana dělostřelectva, armádní letka a speciální síly.
 
A právě tyto armády si chlapíci pod vedením vydavatelské společnosti Nexus vzali na paškál a to rovnou megalomanským způsobem. Za použití moderních technologií přivedli k životu velmi komplexní multiplayerovou střílečku s grafikou a postupy daleko přesahující běžný free rámec. Hra se pro svůj obrovský úspěch rozšířila do celého světa po té, co v Americe začínala s pouhými čtyřmi mapami a pár zbraněmi. Nikdo nechápe, jak je možné, že Combat Arms je stále zdarma.
 
Herními principy nám tento skvost nejvíce připomíná právě Counter Strike. Zažívali jsme obdobné napínavé chvilky, ale i veselé při strastech a slastech kooperace s ostatními hráči. Na rozdíl od Counter Strike jdou tvůrci z Nexusu ještě dál a přidávají hráčům možnost získávání zkušeností, levelování a vydělávání peněz plněním herních úkolů a zabíjením protivníků. Peníze se pak překvapivě používají k nakupování výbavy a jejího vylepšování. K lepšímu nádobíčku sice potřebujete vyšší level a větší hotovost, ale i tak je jejich životnost maximálně 90 dní z důvodu balancu. I zde jsou však zvýhodněni majetnější hráči, neboť ti si na černém trhu můžou kupovat výbavu za skutečné peníze. Je tedy čistě na vás jak moc se chcete hře věnovat a kolik jste do ní ochotni investovat.
 
Abyste se lépe orientovali v záplavě hráčů, kteří se k dnešnímu dni blíží k půl milionu, máte přístup k žebříčkům filtrující hráče podle dosaženého levelu nebo množství peněz. Dále si můžete udělat vlastní list přátel nebo se přidat do jednoho z mnoha horších či lepších klanů.
 
Ze začátku samotného hraní dostanete FREE balíček se zbraněmi „zdarma“ mezi ně patří nože, pistole, M16A1 automatická puška, párek granátů a kosmetické doplňky jako je batoh, kšiltovka a sluneční brýle. Podoba vašeho charakteru vybraného hned po spuštění vás totiž bude doprovázet napříč vším kláním.
 
Jak je na tom hratelnost? Snad ještě líp než grafika a technické zpracování. Jak jsme se již zmínili, nejvíce nám připomíná Counter Strike ale oproti němu je rychlost celé akce zběsilejší a nechybí zde ani krev a heroické výstupy, které si občas můžete dovolit… Vyřádit se můžete v celkem sedmi módech.

V Elemination proti sobě válčí dva týmy a snaží se vzájemně vymazat z povrchu zemského, Capture The Flag přináší to samé s rozdílem, že vám body přibývají za kradení nepřátelské vlajky. V One Man Army jsou všichni proti všem, zatímco Search and Destroy je „bombová“ honička přesně jako v Counter Strike. Zajímavý mód je Spy Hunt, kde se hráč stane super špiónem/obětí všech ostatních hráčů a musí nabourat počítač na konci herní mapy, aby vyhrál. Fireteam zase nabídne boj se všemi živými spoluhráči proti protivníkům ovládaných AI. A konečně poslední Quarantine je nejnovější mód, silně inspirovaný hrou Left4Dead. Hráči mají omezený čas na to, aby se schovali do úkrytů a zůstali po předem určenou dobu naživu. Avšak mezi hráči se obrovskou rychlostí krví šíří zombie nákaza, kterou když chytnete, stáváte se krvelačnou bestií a vaši bývalí spoluhráči jsou nyní vaší nepřátelé.
 
Jako perličku na dortu si autoři na zimní období chystají mód Snowball Fight, jehož význam snad ani nemusíme vysvětlovat. Combat Arms je takřka povinností pro všechny fanoušky akčních her toužících po adrenalinu a skutečně kvalitnímu hernímu zážitku. 

 • + Grafika
 • + Podpora ze strany vydavatele
 • + Hratelnost
 • - Občasné lagování
 • - Nevhodné pro začátečníky
 • - Zasazení pouze v moderní době


Autor: Lukáš Řezák

98%
hodnocení
redakce
86%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(864 MB)
2428×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 2,4 GHz+
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická karta: GeForce FX 5600 nebo lepší

Pro pohyb užíváte klávesy W, A, S, D a zaměřujete i střílíte myší.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo