Christmas a-maze - Santa vs. sněhuláci

16. 10. 2009 > Mobilní > Arkády

Santa Clause že má nepřátele? Je to k nevíře, ale je to skutečně tak. Vousatý děda, jenž každého pouze obdarovává, se musí ve hře Christmas a-maze velkým obloukem vyhýbat zákeřným sněhulákům, kteří ho chtějí za každou cenu dostat.

Vánoční čas sice ještě nenastal, ale kvapem se blíží. Venku nám navíc už padá sníh a tak není od věci zabrousit do sekce „vánočních her". Dnes padla volba na mobilní titul Christmas a-maze, který zprvu vypadá vcelku sympaticky.


Ovládáte zde postavu Santa Clause, kdo nemá rád amerikanismus, nechť si představí Ježíška, ruští spoluobčané dědu Mráze, s kterým se pohybujete po zasněženém okolí a sbíráte oranžové kuličky, popřípadě výjiméčně se vyskytující dárečky. Samotný herní koncept by se dal jednoduše přirovnat ke známému Pacmanovi.


Jakmile se vám podaří veškeré kuličky sesbírat, postupujete do dalšího kola. Ovšem pozor - všude možně se vyskytují nepřátelé v podobě sněhuláků, jenž vás nenechají v klidu. Naštěstí zde ale narazíte na speciální, časově omezené brnění, s kterým si můžete chodit kamkoli se vám zlíbí, aniž by hrozilo nějaké nebezpečí.


Do této doby by se titul Christmas a-maze hrál docela slušně, i když nepříchází s ničím inovativním. Bohužel, autoři hráčům ale naservírovali setsakramensky pidi předkrm. Přibližně čtyři levely jsou žalostně málo, navíc, když jsou si všechny dosti podobné. Škoda. Více než toto slovo se říci nedá. Takto se stává z vcelku pohodové hry stereotypní záležitost na pár minutek.

  • + nenáročné hráče na chvíli zabaví
  • + zimní atmosféra
  • - hrozně krátké
  • - neměnné prostředí
  • - stereotyp


Autor: David Fochler

35%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Java
  • Hardware: J2ME

Joystick


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo