Choke On My Groundhog - YOU BASTARD ROBOTS!

8. 8. 2009 > FreeHry > Arkády

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o naprosto běžnou, nezajímavou arkádovou střílečku. Kdykoli však zahlédnete u kolonky "autor" jméno Petri Purho, měli byste zbystřit pozornost, neboť před sebou se stoprocentní jistotou máte něco hodně zvláštního.

Střílení robotů, co je na tom tak zvláštního a úžasného, řeknete si nejspíš. Je nesmírně zajímavé, jak dokáže jeden jediný originální nápad oživit desítky let zastarávající koncept.

A o co tedy vlastně jde? Zpočátku vůbec nic nepoznáte, změna přijde až jakmile se vám podaří poprvé zemřít. Jednoduše se přenesete opět na začátek levelu, tentokrát zde ale bude i vaše minulé já, díky kterému se s nepřáteli vypořádáte mnohem snadněji. A pokud se vám to snad opět nepodaří, můžete se opět v klidu přenést v čase a využít tak hned dvou kolegů. Obtížnost tak záleží pouze na vás a vaší trpělivosti, protože s každým dalším pokusem se stává hra lehčí a lehčí. Po chvíli vzinke sice trochu chaos, vyznat se v něm ale při troše vůle dá.

Neméně důležitou součástí nadmíru zábavné hříčky je nádherná a řádně uhozená grafika. Nepřátelé vypadají, jako by právě vylezli z nějaké béčkové sci-fi, svým způsobem jsou ale roztomilí. Perfektní je i hudba vzdávající hold stařičkým osmibitům.

Chcete-li se dobře pobavit po dlouhém dni, ale zároveň nehrát jen jeden z milionu klonů čehokoliv, je tento výtvor bezesporu ideální volbou. Rozhodně oplývá dostatečnou mírou šílenosti na to, abyste zapomněli na všechny své starosti a jednoduše se odreagovali. Hlavně od toho tu přece hry jsou, nebo ne?

  • + Potrhlé
  • + Originální nápad
  • + Stylová grafika
  • + Hudba
  • - V zásadě nic nového


Autor: Štěpán Vizi

85%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 1GHz, 64MB grafická karta, DirectX 9.0c, .NET Framework 2.0

Postavu ovládáte myší a střílíte levým tlačítkem. Po smrti stiskněte mezerník pro návrat v čase.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo