Čerto: PO ČERTECH DOBRÉ RPG

31. 5. 2007 > FreeHry > RPG

Ačkoliv je české RPG Čerto již nějakou dobu venku, my na ho FreeHrách ještě neměli. A protože je takřka hanba něco takové nemít, rozhodli jsme se vám Čerto dnes přinést.

Čerto je české RPG vyvíjeno tři roky v Game Makeru. Protože si dovedu představit, jak polovině čtenářů vstanou hrůzou vlasy na hlavě, uklidním vás. V samotné hře není o přítomnosti GM takřka ani známka, ani cokoliv jiného, co by nechvalně proslulý software na tvorbu her připomínalo.

Příběh je bohužel poměrně kýčovitý. Probudíte se na pláži, nevíte kdo jste, kde jste a o něco chvíli potkáte muže, u něhož si zvolíte jméno a povolání (a strávíte u něj pár dní pod vlivem THC, ale to jsem odbočil). Hratelnost je naštěstí úplně jiná a dokonce i levelování není závislé na zabítých potvorách, úrovně totiž získáváte jen a pouze za plnění questů, což není moc obvyklé.

Výrazné neduhy jsem napočítal pouze dva - zasekavání se o stěny (zkousnutelné) a přílišná tmavost v podzemí (nezkousnutelné). Naštěstí jsou to jediné výrazné kazy. Audiovizuální zpracování by sice mohlo být o ždibínek lepší, ale i tak je to na poměry Game Makerovských her rozhodně nadprůměr. Zkrátka – Čerto vám mohu pouze doporučit. Nebo snad znáte jiné originální RPG kompletně v češtině a navíc zadarmo?


Autor: Filip Vondrášek

  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
83%
hodnocení
redakce
78%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(11 MB)
973×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 8 MB

Základní ovládání: Klávesami W, S, A, D se pohybujete, pravým myšátkem nabíjíte zbraň a kouzlíte, levým používáte zbraň.
Podrobnější info je přímo ve hře.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo