Cave Cab - prehistorickým dopravcem

14. 12. 2009 > Mobilní > Arkády

Jak byste se dopravovali v prehistorických dobách? Přece pomocí létající kabinky! Právě tu budete ovládat ve hře Cave Cab a přemisťovat tak pasažéry, kteří se bez vaší pomoci těžko obejdou.

Pokud pamatujete na stařičký PC titul UGH, hned vám bude naprosto jasné, o co v mobilní hře Cave Cab půjde. Ovládáte zde kabinku s vrtulí, kterou nabíráte a následně vysazujete pasažéry a to nikoliv hromadně, ale po jednom. Nemyslete si ovšem, že s nimi budete létat kdovíjak daleko. Dopravuje se na krátké vzdálenosti, pokaždé tři odlišná místa, a to v jeskynních lokalitách. Však se také ocitáte v době, kdy se ještě lovili mamuti! 


Veškeré vaše počínání má ale také svá úskalí. Zaprvé musíte stíhat, jelikož při převážení jednotlivce máte určen časový limit, do kterého se musíte vejít. Jakmile je zákazník na svém místě, dostáváte čas navíc. Zadruhé je zapotřebí s dopravním prostředkem opatrně manipulovat. Ovládá se sice velice pohodlně, avšak i tak můžete sem tam narazit do kamenného útvaru nebo „přistát“ hodně tvrdě. Poté počítejte se ztrátou života, přičemž jakmile přijdete o všechny, můžete začít úplně od začátku. Bohužel, žádné ukládání zde neexistuje.


Na druhou stranu, hra není nijak závratně těžká a ani dlouhá, takže za pár minut máte dohráno. Což je rozhodně škoda. Herní koncept je vcelku zábavný, pro příště by to ale chtělo různorodější úkoly, více překážek, levelů a také podařenější závěr, alespoň ve formě gratulace, kterou budete pro tentokrát čekat marně. Takto před námi stojí pohodový titul, který vystačí na jednu cestu vlakem či autobusem do školy.

  • + vydařené ovládání "kabinky"
  • + zábavný koncept
  • - krátké
  • - vcelku snadné
  • - nemožnost ukládání


Autor: David Fochler

65%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(124 KB)
343×

  • Operační systém: Java
  • Hardware: J2ME

Joystick


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo