Car Arena: NETRADIČNÍ WRC ZÁVODY

10. 1. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Ochozy šílí, motory burácejí a atmosféra by se dala krájet! Přitom právě vy sedíte za volantem závodního speciálu, který bude soutěžit v aréně. Tedy alespoň ve hře Car Arena, na kterou si nyní můžete přečíst recenzi.

Na herní scéně se vyskytují nejrůznější závodní tituly, ale WRC speciálů je v nich jako šafránu. A těch, ve kterých závodíte jeden proti jednomu na speciálně vytvořených tratích, je ještě méně.

Tuto mezeru se zdatně snaží vyplnit hra Car Arena, ve které se stáváte řidičem jednoho z pěti možných speciálů. Mezi nimi jsem nepoznal žádné (možná jen minimální) rozdíly, co se týče chování na trati nebo vlastností, což je možná škoda; přinejmenším jsou auta alespoň dobře barevně odlišené.

Jak jsem zmínil, se svým protivníkem se utkáte ve tříkolovém závodě na jedné z připravených tratí. A rychlejší samozřejmě vyhrává. Skvělou věcí je, že si můžete krom počítače zazávodit také s někým z přátel po internetu.

Grafika nelze nazvat jinak než jako zajímavá... osobitá. Někomu se nemusí líbit, ale mě přišla pro daný typ hry opravdu vhodná. Auta se prohánějí v trojrozměrném prostředí po různých površích, projíždějí tunely a přes mosty a kolem trati často „číhají“ i bagry.
Na ovládání je nutné si menší chvíli zvykat, protože auta v zatáčkách lehce klouzají, ale ve výsledku je celkem pohodlné.

Kromě osobitého vizuálního zpracování je asi jediným neduhem absence více tratí (je jich pět). To ale na druhou stranu kompenzuje možnost hry více hráčů, takže o zábavu je i tak postaráno. Pokud se zajímáte o rally nebo si rádi zazávodíte, můžu tyto netradiční okruhy jen a jen doporučit.
  • + zábava
  • + grafika
  • + multiplayer
  • - málo tratí


Autor: Jan Pillár

80%
hodnocení
redakce
49%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(106 MB)
2599×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor: 800 MHz
    Operační paměť: 128 MB RAM
    Grafická paměť: 16 MB

F1, F2, F3 pro změnu kamery; kurzorové šipky pro pohyb, mezerník pro start, R pro restart, Esc pro konec závodu


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo