Broken Hearts SE: ČESKÉ RPG

13. 4. 2007 > FreeHry > RPG

Zdravím, jsem Chrono, major ishbalské armády. Vždycky jsem chtěl bojovat za Ishbal, za císaře. Pokaždé jsem vykonal to, co mi rozkázali a dál už nad tím nepřemýšlel. Ale teď, teď mám pochybnosti, jestli je to bylo správné. A tak jsem se rozhodl říct vám kousek svého příběhu

Všechno to začalo tím, že mi generál Crost dal za úkol rozmetat rebelii, jež – podle informací Ishbalské Zpravodajské Služby ( IZS ) propukla ve vesnici Xenotime. Vydal jsem tedy se svým oddílem do vesnice. Celou jsme ji vyplenili, ale na žádnou rebelii jsme nepřišli. Vlastně to byli jen obyčejní lidé, ženy, děti… a my je všechny povraždili. Když si vzpomenu na tváře těch, co probodl můj meč… Tížily mne výčitky svědomí, utěšoval jsem se tím, že to bylo v zájmu naší země. Vydal jsem se tedy zpět do Ishbalu, podat hlášení o misi.

Cestou jsem si všiml v jak nádherném světě to žiji. Krásný 2D svět snímaný s top down pohledu. Povedené animace postav. Malebná prostředí, tuhle květinka, tuhle strom – ach taková krása. A navíc ta hudba. Tak překrásná hudba, co se všude rozléhala. Monotóní skladby střídaly rychlejší kousky, zlověstné melodie naznačující nebezpečí… byl jsem z toho v sedmém nebi. Slunce svítilo do dály a ozařovalo Starý most. Už jsem byl jen kousek od města.

Když jsme tam dorazil, vše bylo v normálních kolejích. Babka před městem nadávala vůbec všichni si žili svým vlastním životem. Tolik NPC… Měl jsem pocit, že ve městě žiji, že jsem jeho součást, ne jenom náhodný kolemjdoucí. na zemi se povalovaly láhve Tonicu ( ano, vzal jsem si ji :o) ). V jednom květináči jsem zase potkal lahvinku cherry. Jen mne celkem otravovalo nahrávání lokací, takové kouskované to bylo. Chvíli jsem šel a najednou chvilku černá obrazovka a pak až další lokace.

Venku mi jeden chlapec nabídl kartu s obrázkem manga postavičky. Slyšel jsem, že tyhle karty jsou teď velice populární, sbírá je kde kdo a minulý týden mi jeden z vrchních důstojníků řekl, že bude lepší, když je budu sbírat taky. Dobře, dobře, řekl jsem si a koupil ji. Nějak jsem se nemohl vymotat z uliček města, bylo celkem rozsáhlé, ostatně jako celý svět. Nakonec se podařilo dojít až do Citadeli . Moje kroky směřovaly dovnitř za generálem. Podal jsem Crostovi hlášení a chtěl jsem jí spát do pokoje, ale ještě před tím mě napadlo, že si půjdu zatrénovat boj. Prý vymysleli nějaký nový způsob. Zdál se mi vcelku povedený, akorát mě trošku štvalo, že musím čekat, než se mi doplní ukazatel, a pak až můžu útočit. Navíc, Kapitán Slaine mi radil, ať vyčkávám, že je to prý lepší. To bylo pořád vyčkávání, čekání navíc být pořád ve střehu, a pak vše provádět rychle. Nic pro zbrklé choleriky, věřte mi, někdy to opravdu dokáže naštvat. Naštěstí se mi vše rychle dostalo do rukou, takže v bojování žádný problém nebyl.

Ráno jsem byl vyslán na další misi. Konečně jsem poznal jaký je soubojový systém na ostro. pomalý nepřátelé proti mně neměli šanci, ale ti mrštnější mi dávali pěkně zabrat. Nicméně, jak říkám, je to o cviku. Stačí jen trénovat a ono to už pak půjde samo. Potom jsem potkal bosse. Na prvního byl celkem tuhý, kolik mi to dalo práce i přes ten trénink. Ani další mise nebyly lehké. Jednou jsem se musel nepozorovaně plížit podruhé zase bojovat a bojovat, potřetí… to už radši nebudu prozrazovat i tak jsem toho napovídal až, až. Jenom bych ještě nakonec, pokud dovolíte řekl pár vět.

Broken Hearts je třpytícím se diamantem, se kterým si užijete mnoho a mnoho hodin zábavy. Kromě hlavního příběhu, který je bohužel lineární, jsou ještě různé vedlejší úkoly. Ovšem titul také není dokonalý, pár chybiček špiní jeho zář. Přesto, si troufám tvrdit, že jak jej jednou okusíte, nebude už pro vás cesta zpět. Hra vás i přes občasné zákysy (např. již zmíněný první boss), nepustí, dokud ji nedohrajete. Pokud jste to ještě neudělali, tak stahujte, jedná se o kandidáta na nejlepší české RPG roku 2007.Hra byla aktualizována.


Autor: Kristýna Nováková

  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
  • RTS - Real Time Strategy - Strategie v reálném čase.
93%
hodnocení
redakce
92%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 8 MB

Šipkami se pohybujete. Enterem/ mezerník slouží na útok, či na mluvení.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo